دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

الگوریتم‌های گوگل و رتبه سایت

الگوریتم‌های گوگل

الگوریتم‌های گوگل را می‌توان بزرگترین سرمایه این شرکت دانست، چرا که در طول سال‌ها توسط این الگوریتم‌ها توانسته است، میلیون‌ها بازدیدکننده را در همان نتیجه اول جست و جو به مطلب موردنظر برساند. هدف شما از راه‌اندازی سایت، می‌تواند معرفی محصول یا مارکتینگ برای لوازم و آموزش خاصی باشد. این نکته بسیار حائز اهمیت است که محصول یا برندی که معرفی می‌کنید، که قصد فروش آن را دارید بایستی به‌صورت کامل الگوریتم‌‌های گوگل را در آن اجرا کنید، تا در کمترین زمان بازدیدکننده بیشتری بدست آورد.

همانطور که امروزه همه افراد به موبایل دسترسی دارند و با متصل شدن به اینترنت در چند ثانیه می‌توانند به پاسخ نیاز خود دست بیابند، شما با دقت در الگوریتم‌ها و شناسایی روش‌ها خواهید فهمید، که می‌توانید در صدر این منابع ارائه شده توسط گوگل قرار بگیرید.

گوگل و نحوی تسلط بر وب

گوگل توانسته است با زیر و رو کردن اینترنت به تمامی سایت‌ها سرک بکشد و به‌صورت کامل مطالب سایت‌ها را مطالعه و آنالیز کند، گوگل امروزه حتی فایل‌های PDF را نیز باز می‌کند و می‌خواند. پس مطمئن باشید که نمی‌توانید مطلبی در اینترنت یا سایت خود قرار دهید و گوگل نتواند مطلب موردنظر را ارزبابی نماید.

این جست و جوهای مدیریت شده توسط الگوریتم‌های گوگل دسته‌بندی و شناسایی می‌شود که نتیجه آن اعتماد کامل کاربران به نتایج جست و جو می‌باشد. این الگوریتم‌ها و قانون‌ها که کاملا مختص گوگل می‌باشد به مرور زمان ایجاد شده‌اند و کاملا موفق عمل کرده‌اند. گوگل اگر نتایجی درست را در اختیار کاربران قرار ندهد، کاربران آن را دوست نخواهند داشت. روزانه میلیون‌ها جست و جو توسط گوگل انجام می‌شود که در کسری از ثانیه از بین هزاران نتیجه به ترتیب بهترین ها را به‌نمایش درمی‌آورد.

بالا آمدن در نتایج گوگل

راه‌های مختلفی برای بالا آوردن رتبه سایت در گوگل وجود دارد، که شناختن سئو و قوانین و الگوریتم‌های گوگل شما را برای دست‌یابی به این موهوم بسیار کمک می‌نماید. طی این مقاله به معرفی مختصری از این الگوریتم‌ها می‌پردازیم. به این نکته نیز باید اشاره کنیم که خیلی از الگوریتم‌های گوگل هنوز نحوه عملکردشان منتشر نشده است و ما مواردی که بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند را بررسی می‌کنیم.

الگوریتم پنگوئن گوگل

این الگوریتم را قاتل اسپم‌ها می‌دانند، چرا که در همان ابتدای کار که به وجود آمد، کارایی بالایی از خود به‌نمایش گذاشت، این الگوریتم بک‌لینک‌های خریداری شده را شناسایی می‌کند و نتایجی که از آنالیزها بدست آمده‌است را در نمایش جست و جو تاثیر می‌دهد.

الگوریتم پاندا گوگل

این الگوریتم در سال 2011 توسط شخصی به‌نام پاندا ناونت ارائه شد و به پاس زحمات وی نامش روی این الگوریتم ماندگار شده‌است. این الگوریتم کیفیت مطالب را می‌سنجد و علاوه بر آن تبلیغات بیش از حد را تشخیص می‌دهد و سایت را جریمه می‌کند، این الگوریتم می‌تواند نمایش بیش از حد پاپ‌آپ را نیز در نظر بگیرد. این الگوریتم تعداد عکس‌ها را نیز برسی می‌کند و در نتایج جست و جو اعمال می‌نماید.

الگوریتم مرغ‌مگس ‌خوار گوگل

علت نامگذاری این الگوریتم را می‌توان سرعت و دقت مرغ‌مگس‌خوار دانست، چرا که این الگوریتم نیز با سرعت بالا و دقتی خاص عمل می‌کند. این الگوریتم می‌تواند نزدیکترین نتایج را نشان دهد، صفحاتی که بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده کرده‌اند و محتوایی درست ندارند را شناسایی و جریمه می‌کند، این جریمه‌ها بع منزله نمره منفی در نتایج جست و جوی گوگل می‌باشد.

الگوریتم دزدان دریایی گوگل

این الگوریتم گوگل در جست و جو مطالبی که کپی می‌باشند، به کنکاش می‌پردازد و به شدت با مقالاتی از این دست ضدیت دارد، که در صورت بروز چنین مواردی نمره منفی برای سایت شما لحاظ می‌شود. شما حتما باید از کپی کردن مقالات به جد خوداری نمایید چرا که علاوه بر این که برای سایت شما مفید نیست، شدیدا عملکرد سایت شما را منفی جلوه می‌دهد.

الگوریتم کبوتر گوگل

این الگوریتم خواهد توانست نتایج محلی که شما به‌دنبال آن هستید را در نتایج اول برای شما به‌نمایش در بیاورد، این نتیجه می‌تواند فروشگاهی خاص باشد که گوگل افرادی که به این موقعیت نزدیک می‌باشند را راهنمایی نماید.

بزرگترین مزیت این الگوریتم این است که افرادی که به‌ جست و جو می‌پردازند را به راحتی به نزدیکترین نتیجه بدست‌آمده می‌رساند.

الگوریتم تازه‌بودن گوگل

همان‌طور که از اسمش پیداست این الگوریتم به‌روز بودن سایت و مطالبی که شما در آن قرار می‌دهید را زیرنظر دارد. اگر مطالب سایت به‌روزرسانی نشود در نتایج گوگل، به‌مرور زمان سایت را از نتایج حذف می‌کند. شما برای راه‌اندازی یک سایت نیاز دارید که با این الگوریتم‌ها آشنا باشید تا بدانید که در این رتبه‌بندی چگونه می‌توانید از سایر رقبا پیشی بگیرید.

الگوریتم ماه‌عسل گوگل

این الگوریتم در همان ابتدا که شما سایت را راه‌اندازی می‌کنید، با استفاده از کلمات کلیدی بار ترافیک زیادی را به سایت شما هدایت می‌کند. این که نقطه عطفی برای سایت شما به حساب می‌آید، موقعیتی عالی را برای شما در همان ابتدای کار افتتاح سایت رقم می‌زند.

در واقع شما در این مدت که گوگل شما را موقتا معرفی می‌کند، می‌توانید بازدیدکنندگان را ترقیب نماید تا باز هم به مقالات سایت شما رجوع کنند یا از مطالبی که در سایت منتشر می‌شود، استفاده نمایند. در صورت امکان این که بازدیدکنندگان موقت به مخاطبین دائمی تبدیل شوند بسیار است، حال شما توانسته اید بار ترافیک بالایی که به سمت سایت شما هدایت شده‌است را جذب سایت خود کنید.

الگوریتم جعبه‌شنی گوگل

گوگل با این الگوریتم در زمان راه‌اندازی سایت، از اشتباهاتی که توسط مدیر سایت یا ویراستاران انجام می‌شود، به صورت موقت چشم‌پوشی می‌کند. اما چنان چه این اشتباهات هیچوقت اصلاح نشوند و ادامه دار باشند، این ارفاق‌ها از شما سلب خواهد شد و سایت شما در بین سایت‌های پر اشتباه قرار می‌گیرد.

جمع‌بندی

این الگوریتم‌ها فقط مواردی است که بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌است، چرا که بعضی از الگوریتم‌ها و نحوه کارکرد آن‌ها هیچگاه توسط گوگل منتشر نشده‌است.

پست‌هایی که درسایت به‌صورت منظم و روزانه سر ساعت خاصی منتشر می‌شوند، کاملا توسط این الگوریتم‌ها خوانده می‌شوند و ارزش‌گذاری‌های لازم برای آن لحاظ می‌شود. در کل مطالبی که توسط گوگل ایندکس می‌شود در صورتی که خطایی نداشته باشند، کاملا برای سایت شما مفید هستند.

چنان‌چه در مراحل طراحی سایت به مشکل خاصی برخورد کنید می‌توانید از تجارب تیم ‌وی‌پی‌وار که ید طولایی در این زمینه دارد، استفاده نمایید. تیم وی‌پی‌وار از همان ابتدای کار که شما قصد افتتاح سایت دارید در کنار شما می‌باشد، چرا که با ارائه یک هاست معتبر و با سرعت می‌تواند شما را در راه‌اندازی زود‌هنگام سایتتان یاری نماید. این تیم افزونه و قالب‌های به ارزش چند صد دلار را در اختیار علاقه‌مندان به این حوزه در روی هاست دست زده که تماما با لایسنس‌های اورجینال قرار گرفته‌اند.

آیا نظر شما گوگل در الگوریتم‌هایی که ابداع کرده‌است، باز هم خواهد توانست که این تکنولوژی را ارتقا دهد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.