دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

قالب یا پوسته استاندارد و معیار تشخیص

قالب وردپرس

قالب یا پوسته وردپرس، در واقع اسکلت بندی اصلی وب‌سایت را تشکیل می‌‌دهد که شامل رنگ‌بندی‌ها، جایگاه المان‌ها، اندازه و سایز المان‌ها و…. می‌باشد. شکل‌ها و ظاهر‌ها و رنگ‌های مختلف و جایگاه‌های مختلف برای المان‌های خاص برای سایت، در قدیم فقط حالت جعبه‌ای داشتند ولی امروزه به صورت تمام عرض اجرا می‌شوند، همگی این پارامترهای بیان شده بستگی به این دارد و این نکته را فراموش نکنید که برای طراحی یک سایت حرفه‌ای باید از چهارچوبی که در اصول انتخاب قالب یا پوسته وجود دارد نباید غافل شوید که در جلوتر به این نکات اشاره خواهیم کرد.

اگر سایت وردپرسی شما قالب یا پوسته نداشته باشد سایت شما لود نمی‌شود، در زمان نصب وردپرس قالب پیش‌فرض فعال است که شما بعدا با توجه نیازهایتان و زمینه‌ای که می‌خواهید در آن کار کنید می‌توانید قالب مورد نظرتان را نصب و راه‌اندازی کنید.

پیشخوان وردپرس دارای یک منو بنام نمایش است که پوسته‌ها (قالب‌ها) را می‌توان از آن قسمت مشاهده کنیم. در جستجوی قالب‌ها با تعداد بی‌شماری از تم‌ها مواجه هستیم این نکته را مدنظر داشته باشید که قالب‌های رایگانی که در این قسمت ارائه می‌شوند جذابیت خاصی ندارند و متعلق به برنامه نویسانی می‌باشد که در زمینه قالب تخصص ندارند و هدفشان از قرار دادن قالب‌های خود ساخته کسب تجربه بوده‌است. پس در انتخاب قالب دقت نمایید تا در کیفیت سایت شما خللی وارد نشود. در همین راستا شما می‌توانید از پشتیبانی تیم ‌وی‌پی‌وار مشاوره و راهنمایی کسب کنید.

تنوع بی‌شمار قالب‌ها

تنوع قالب‌ها در دنیای وردپرس که با موضوعات متنوعی ارائه شده‌اند بسیار است و شما باید متناسب با کسب‌وکاری که دارید و یا سایتی که می‌خواهید تاسیس کنید قالب مورد نظرتان را انتخاب کنید.

زمانی که می‌خواهید یک سایت برای اخبار ورزشی طراحی کنید نمی‌توانید از قالب فروشگاهی استفاده کنید و یا در صورتی که نیاز به قالب شرکتی داریم استفاده از قالب آموزشی اشتباه است و پیشتر دیده شده‌ که رخ دادن چنین اشتباهی در سایت به وقوع فاجعه می‌انجامد یعنی با وجود زحماتی که برای طراحی سایت کشیده شده است اگر قالب مناسب نداشته باشید، می‌تواند به قیمت از دست رفتن کلیه زحماتی که در طول طراحی سایت انجام داده‌اید تمام شود.

قالب‌های چند منظوره‌ای نیز وجود دارد که با آن‌ها می‌شود هر نوع سایتی را طراحی کرد، براساس تجربه‌ای که کسب می‌کنید و شکل سایتی که دارید، باید نوع قالب را انتخاب کنید، در این مورد کاملا وسواس به‌خرج دهید تا سلیقه کاربران‌ در نظر گرفته شود.

استفاده از قالب شَکیل‌تر

قالب‌های شرکتی را زمانی استفاده می‌کنید که در سایت فقط می‌خواهید شرکت یا کارخانه را مورد بررسی قرار دهید. اگر می‌خواهید فروش آنلاین داشته‌ باشید باید از قالب فروشگاهی استفاده کنید. چنانچه دوست دارید سایتی با موضوع انگیزشی یا تخصصی برای رشته خاصی مثل فیلم یا موسیقی طراحی کنید قالب خبری و مجله‌ای توصیه می‌شود. اگر بناست که در سایت خود محتوای آموزشی تولید کنید باید از قالب آموزشی استفاده کنید. تمامی این قالب‌ها در موارد استفاده خودشان برگزیده و ممتاز شده‌اند و شما فقط کافی‌ست با توجه به نیاز خود قالب موردنظر را انتخاب کنید

لزوم امنیت قالب

امنیت همیشه مهم‌ترین دغدغه طراحان بوده‌است. توجه به این نکته که وردپرس متن باز می‌باشد دلیل وجود تعداد زیادی قالب می‌باشد. گاهی ممکن است به قالب‌هایی برخورد کنیم که بی‌روح و غیرجذاب هستند و این ماه حصل برنامه‌نویسان غیر متخصص وردپرس می‌باشد که دست به طراحی قالب شخصی زده‌اند و بدون توجه به نیاز مخاطبان آن‌ را در اختیار عموم قرار می‌دهند. پس در این ضمینه آگاه باشید که از هر قالبی نمی‌توانید استفاده کنید و نباید در دام قالب‌های بی‌کیفیت افتاد، دقت در این مورد به‌اندازه‌ای اهمیت دارد که عدم توجه به آن می‌تواند خسارات سنگینی را به مدیر سایت وارد کند.

قالب برای سایت

انتخاب قالب در طراحی سایت به‌قدری مهم است که بازید کننده در همان ابتدای ورود به سایت پی می‌برد که از یک سایت آماتور استفاده می‌کند یا یک سایت حرفه‌ای. برای موفقیت یک سایت چندین مورد بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد تا سایت شما در بین سایت‌های رقیب موفق عمل کند، خلاقیت بسیار مورد توجه عموم است، کاری که خلاقانه باشد در بین عموم مردم مورد توجه قرار می‌گیرد.

قالب یا پوسته
قالب یا پوسته

مشاوره گرفتن از افراد متخصص و متبحر در هر زمینه‌ای که می‌خواهید فعالیت کنید باید مورد توجه باشد که انتخاب قالب هم از این مورد مستثنئ نیست. در زمان انتخاب قالب به چند مورد باید دقت داشته باشید ازجمله:

نصب فعال

حتما مثال “پنیر مفت توی تله موش پیدا میشه” به گوشتان خورده هیچ شرکت یا شخصی، قالبی را که برای نوشتن آن زحمت کشیده شده است را رایگان در اختیار بقیه نمی‌گذارد مگر در موارد استثنایی که شخص یا شرکت این کار را برای مارکتینگ انجام بدهند، همیشه تعداد نصب‌های فعال را در نظر بگیرید چرا که قالب‌های بد به مرور زمان از رده خارج می‌شوند و مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

نظرات کاربران

شما می‌توانید برای اطلاع از اینکه نظر استفاده‌کنندگان گذشته قالب چه بوده‌است در بخشی که افراد در مورد قالب به بحث و گفت‌وگو پرداخته‌اند مطالعه کنید و جویای نظرات دیگران باشید، حتی این نکته که در حال حاضر قالب پشتیبانی به‌روز می‌شود یا نه را می‌توانید بررسی کنید.

منوی نمایش

شما می‌توانید وارد منو پیش‌نمایش وردپرس شوید و از همان‌جا به اطلاعات مختصری که نیاز دارید مثل رتبه کسب شده توسط کاربران و ورژن نسخه نگارش شده درسترسی داشته باشید.

هیچ‌گاه برای صرفه‌جویی در هزینه‌های سایت از کیفیت نکاهید و دقت داشته باشید، برای سایتی که می‌خواهید از آن به درآمد سرشار برسید باید بهترین‌ها را انجام دهید تا کاملا ممتاز به‌نظر برسد. قالب جز آن‌دست از مواردی است که هر کسی در ابتدای ورود به سایت آن را زیر نظر می‌گیرد. همیشه به‌دنبال قالب‌های اورجینال و معتبر باشید.

انواع قالب‌ها نسبت به نوع سایت

قالب‌های چندمنظوره و شرکتی

در برسی قالب‌های چند منظوره و شرکتی می‌توان به قالب ایمپرزا اشاره نمود، که با کثیری از امکانات می‌توان با آن هر نوع سایت انعطاف‌پذیری را طراحی کرد. قالب زفایر نیز کاملا مشابه قالب ایمپرزا می‌باشد و شرکتی که این دو قالب را ارائه کرده‌اند یکسان هستند، شرکت سازنده هر دو قالب با نام اینرلوشن قالب‌ها را با نام‌های متفاوت معرفی کرده، در صورتی که چهارچوب کلی این قالب‌ها با یکدیگر فرقی ندارد.

قالب بعدی که بیشتر مورد توجه کاربران قرارگرفته‌است قالب سون می‌باشد و یکی از قالب‌های چندمنظوره و شرکتی پرفروش که امکانات بی‌نظیری را ارائه می‌دهد.

قالب‌های فروشگاهی

در حوزه‌ی قالب‌های فروشگاهی قالب وودمارت یکی از پر امکانات‌ترین قالب‌های فروشگاهی می‌باشد. توجه داشته باشید که هر یک از این قالب‌ها آموزش‌های تخصصی نسبت به خود را دارند که توسط تیم پشتیبانی راهنمایی می‌کنند. اگر می‌خواهید سایت فروشگاهی بزرگی داشته باشید کافیست این قالب را به بانک وصل کنید و در اینجاست که در کمترین زمان یک فروشگاه قوی راه‌اندازی خواهید کرد. قالب کاتشاب فروشگاهی برای کسانی که محصولات زیاد و متنوعی دارند نیز مناسب می‌باشد مثل حوزه لوازم‌جانبی یا لوازم‌آرایشی، زمانی که محصولات زیادی دارید می‌توانید از این قالب استفاده کنید نکته‌ای بسیار در معرفی این قالب باید به آن اشاره شود اینست که این قالب‌ها فقط برای فروش کالای فیزیکی نیست و شما قادر خواهید بود محتوای آموزشی را که تولید می‌کنید به‌صورت فایل در سایت قرار دهید.

قالب مجله‌ای و خبری:

اگر شما می‌خواهید شهر یا روستای خود را معرفی کنید یا سایتی برای اخبار ورزشی یا خبر برای هنرمندان در ضمینه هنر و فیلم تهیه کنید قالب جی‌نیوز را برای شما توصیه می‌کنیم چرا که شما با یک نگاه به آخرین مقالات و اخبار دسترسی مستقیم از صفحه نخست سایت را دارید.

از دیگر قالب‌هایی که در این حوزه می‌توان به آن اشاره کرد قالب جنه است که در آن می‌توان بصورت شکیل به مقالات و اخبار دسترسی داشت که دارای جذابیت خاصی است و باب میل بازدیدکنندگان سایت قرار می‌گیرد.

دیگر قالب‌ها

بسیار بعید به نظر می‌رسد که شما از میان این‌ همه قالب متنوع، قالب مورد نظر سایت خود را پیدا نکنید. چرا که شما قادر خواهید بود تمامی تغییراتی را که مد نظرتان می‌باشد را در این قالب‌ها اعمال کنید. درمورد این نمونه قالب‌ها توجه داشته باشید که زیرساخت‌ها و کدنویسی قالب‌های پرطرفدار کاملا دقیق و بدون خطا می‌باشد، که در سئو سایت شما بسیار موثر خواهد بود. فاکتور امنیت هم که پیشتر بر آن تاکید داشتیم در این قالب‌ها لحاظ شده‌است، قالب‌های بیشتر نیز در وردپرس وجود دارند که کار کردن با آن‌ها خالی از لطف نیست و ما در این پست فقط به معرفی مختصری از مهم‌ترین این قالب پرداختیم.

اگر روی انتخاب قالب حساسیت زیادی به خرج می‌دهید به منبع وردپرس برای آشنایی با آن ها مراجعه کنید.

قالب دیوی یکی از محبوب‌ترین پوسته‌سازها می‌باشد که تنوع بالایی در شکل‌دهی به سایت را داراست، میزان تغییراتی که با وجود این قالب توان تغییر آن را داریم بسیار ما را در رساندن به طرحی که موردنظر داریم کمک می‌کند. انتخاب قالب مناسب همیشه از مهمترین و حیاطی ترین مسائلی بوده که مدیران سایت با آن مواجه بوده‌اند، از این رو تیم هاستینگ وی‌پی‌وار این نیاز را درک و حل کرده که در نتیجه آن قالب محبوب دیوی را برای خریداران هاست با لایسنس اورجینال ارائه می‌دهد.

آموزش نصب قالب وردپرس

به دو روش می‌توان قالب را روی وردپرس نصب کرد. روش اول که بسیار راحت و بدون دردسر می‌باشد، به این ترتیب است که شما از پیشخوان وردپرس به قسمت نمایش وارد می‌شوید و در آنجا پوسته‌هایی که موجود هستند قابل ملاحظه است و از همان‌جا می‌توانیم قالب موردنظر را انتخاب کنیم، وجود گزینه پیش‌نمایش ما را در تصمیم نهایی‌مان برای انتخاب پوسته می‌تواند کمک کند.

روش دومی که در آن می‌توانیم قالب را روی وردپرس نصب کنیم روش نصب از روی سی‌پنل می‌باشد که در این حالت فایل دانلود شده‌ی قالب را در حالت ZIP، در فایل Themes اکسترک می‌کنیم. حال اگر شما در پیشخوان وردپرس قسمت نمایش را بررسی کنید خواهید دید که قالب در آنجا نصب شده است. برای آپلود دیگر قالب‌های که خریداری می‌کنید بهتر است از این روش اقدام کنید.

دقت

اینکه قالب چقدر در آمار محبوبیت و بازدید سایت موثر است از کسی پوشیده نیست نکته‌ای که ما را در طراحی سایت به چالش می‌کشد این است که چه نوع قالبی را برای سایت انتخاب کنیم.

به نظر شما فاکتورهایی که در انتخاب قالب بیشتر باید مورد توجه قرار بگیرند چیست؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.