• تیم مدیریت علی فرجی

  (@root)


  در این موضوع به نحوه شمسی‌سازی افزونه در هسته وردپرس و قالب و افزونه‌های جانبی وردپرس پرداخته می‌شود. شمسی‌سازی هسته وردپرس در نسخه رایگان اعمال می‌شود.

  شمسی‌سازی هسته وردپرس چگونه انجام می‌شود؟

  همه تاریخ‌های هسته وردپرس به‌طور 100% توسط افزونه شمسی‌سازی می‌شوند. شمسی‌سازی وردپرس به صورت استاندارد و بدون تغییر در فانکشن‌های اصلی صورت می‌گیرد که این موضوع باعث به حداقل رسیدن تداخل‌ها می‌گردد و آسیبی به سئو و سرعت سایت شما وارد نخواهد شد.

  شمسی‌سازی افزونه ووکامرس چگونه انجام می‌شود؟

  با توجه به محبوبیت این افزونه، شمسی‌سازی 100% برای ووکامرس نیز اعمال شده است که شامل دیت‌پیکر نیز می‌شود. البته برای شمسی‌سازی قسمت آمار ووکامرس نیاز هست تا نسخه‌های حرفه‌ای ویا تجاری افزونه را تهیه کنید.

  شمسی‌سازی افزونه و قالب‌های جانبی وردپرس چگونه انجام می‌شود؟

  تاکنون ده‌ها هزار افزونه و قالب برای وردپرس توسط برنامه‌نویس‌های مختلف تهیه و منتشر شده اند. افزونه تاریخ شمسی و فارسی‌ساز وردپرس قابلیت شمسی‌سازی تاریخ‌هایی را دارد که با روش‌های استاندارد و تابع‌های استاندارد خود وردپرس برنامه‌نویسی شده باشند و نه سایر روش‌های برنامه‌نویسی. برای برخی از افزونه‌های پرکاربرد وردپرس قابلیت شمسی‌سازی ارائه شده است و برای اکثر قالب و افزونه‌های جانبی نیز با توجه به کدنویسی استاندارد آن‌ها شمسی‌سازی به صورت خودکار اعمال می‌شود.

  آیا شما می‌توانید افزونه یا قالب خاصی را شمسی‌سازی کنید؟

  افزونه و یا قالب‌هایی که از استاندارد فوق رعایت نمی‌کنند، امکان شمسی‌سازی توسط افزونه وجود ندارد. تیم ما از لحاظ فنی امکان شمسی‌سازی سایر افزونه یا قالب‌های جانبی را ندارد زیرا با هر به‌روزرسانی به حالت اول خود باز‌می‌گردند (و طبیعتا ما به به‌روزرسانی‌های سایر قالب و افزونه‌ها دسترسی نداریم). برای درخواست شمسی‌سازی این‌گونه موارد همیشه می‌توانید با ناشر آن‌ها تماس گرفته و درخواست پشتیبانی داشته باشید. برای جزئیات فنی تولید تاریخ شمسی در وردپرس اینجا کلیک کنید.

  شمسی‌سازی دیت‌پیکر‌ها چگونه انجام می‌گیرد؟

  همه دیت‌پیکر‌های هسته وردپرس (از جمله ویرایشگر بلوک یا گوتنبرگ) توسط افزونه شمسی‌سازی می‌شوند. درمورد افزونه و قالب‌های جانبی، از شمسی‌سازی اکثر دیت‌پیکرهای ووکامرس نیز پشتیبانی می‌شود. که در آینده افزونه‌های پرکاربرد دیگری نیز اضافه خواهند شد. لطفا توجه داشته باشید که شمسی‌سازی بدون کدنویسی اختصاصی، در افزونه و قالب‌ها موجب بروز ناسازگاری‌های وسیعی می‌گردد. و علاوه بر شمسی‌سازی لازم است که تغییراتی در نحوه پردازش کد‌ها انجام گیرد. برای جلوگیری از این ناسازگاری ها، افزونه شمسی‌سازی دیت‌پیکرهای جانبی را محتاطانه اعمال می‌کند. همه این اقدامات موجب افزایش پایداری و کیفیت وب‌سایت می‌شوند.

  برنامه‌نویس‌های ایرانی قالب و افزونه‌های وردپرس

  همه همکاران عزیز فعال در حوزه برنامه‌نویسی وردپرس، جهت سازگار کردن ویا درخواست راهنمایی جهت شمسی‌سازی و بومی‌سازی افزونه و قالب‌های خویش، می‌توانند از طریق صفحه تماس با ما ویا انجمن پشتیبانی با ما ارتباط برقرار کنند.

 • موضوع بسته شده است. نمی توانید نوشته جدیدی ارسال کنید.