دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

بهترین افزونه مدیریت فایل وردپرس

افزونه مدیریت فایل

بهترین افزونه مدیریت فایل وردپرس را می‌توانیم از بین ده‌ها افزونه مدیریت فایل که در مخزن وردپرس وجود دارد انتخاب نماییم، یکی از افزونه‌هایی که با بیش از هفتصد هزار نصب فعال می‌تواند نیازهای شما را در جهت کار با فایل‌ها را با آن مدیریت کرد، افزونه File Manager می‌باشد.

محبوبیتی که برای وردپرس طی سالیان اخیر ایجاد شده‌است را می‌توان حاصل کاربرپسند بودن محیط وردپرس و وجود افزونه و قالب‌های بیشماری دانست، که توسط گروه‌ها یا افرادی که کدنویسی می‌کنند در روی سیستم وردپرس قرار گرفته است. شما می‌توانید برای شروع طراحی سایت خودتان با استفاده از آموزش‌هایی که توسط تیم وی‌پی‌وار ارائه می‌شود، استارت پروژه خود را بزنید، برای ایجاد سایت شما نیازمند هاست خواهید بود که در این بخش هم می‌توانید با کمک گرفتن از تیم وی‌پی‌وار با استفاده از خدماتی که این سایت در جهت میزبانی وب ارائه می‌کند، کار خود را آغاز کنید.

در همان ابتدا که شروع به طراحی سایت می‌کنید، باید با نصب وردپرس روی هاست شروع کنید. شاید اینکار به نظرتان دشوار به‌نظر برسد، فراموش نکنید که در این زمینه می‌توانید با استفاده از تیکت‌ها و پشتیبانی‌ها کار خود را بصورت کامل و دقیق پیش ببرید.

نصب بهترین افزونه مدیریت فایل

شما می‌توانید با نصب افزونه File Manager در روی وردپرس خود، فایل‌هایی که در روی هاست وجود دارند را بدون ورود از طریق پنل مدیریت کنید. شما از همینجا خواهید توانست روت اصلی را مشاهده کنید.

در این محیط قادر خواهید بود تمامی فایل‌ها را دانلود، حذف و یا اکسترک بکنید.

برای نصب این افزونه در وهله اول می‌توانید فایل مربوطه را از سایت وی‌پی‌وار بصورت مستقیم دانلود کرده، سپس از قسمت افزودن افزونه فایل را بارگذاری کنید.

در روش دیگری که برای نصب افزونه وجود دارد می‌توانید با مراجعه به قسمت افزودن افزونه در مخزن وردپرس، شروع به دانلود این افزونه بکنید.

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه مدیریت فایل بخشی با همین عنوان به داشبورد وردپرس شما اضافه خواهد شد و شما می‌توانید به واسطه استفاده از این بخش به فایل‌های اصلی وردپرس دسترسی مستقیم داشته باشید.

بهترین افزونه مدیریت فایل
بهترین افزونه مدیریت فایل

شما با این افزونه آنچه را که باید در پنل هاست انجام دهید را از داشبورد وردپرس خواهید توانست که انجام دهید، این افزونه می‌تواند در وقت شما صرفه‌جویی کند، چرا که دیگر نیاز نیست که به پنل مراجعه کنید و از همینجا تمام کارهایی را که می‌خواهید را قادر خواهید بود تا به انجام برسانید.

با کلیک راست در داخل افزونه می‌توانید به این امکانات دسترسی داشته باشید، امکاناتی مثل دانلود فایل، آپلود فایل، کپی یا کات کردن فایل و…

شما با آپلود کردن فایل از داخل افزونه امکان ندارد که به مشکل خاصی برخورد کنید، چرا که این افزونه با حساسیت بالا و کاملا دقیق برنامه‌نویسی شده‌است.

محل آپلود فایل‌ها، که می‌‌تواند فایل مربوط به قالب یا افزونه باشد.

شما با این افزونه می‌توانید برای هر کاربر بر نوع فایل‌هایی که باید به آن‌ها دسترسی داشته باشد، محدودیت اعمال کنید، با اینکار خواهید توانست شرح وظایف هر کاربر را مشخص و تعیین نمایید.

خلاصه ویژگی‌ها در افزونه مدیریت فایل

شما با این افزونه قادر به انجام دیگر کارها نیز می‌توانید باشید، که از این موارد می‌توان به:

  • ایجاد تغییرات در دسترسی برای کاربران سایت
  • تعیین سطح دسترسی برای گروه‌ها
  • توانایی غیر فعال و فعال کردن افزونه
  • ویرایش عکس ، چرخش و تغییر اندازه عکس
  • امکان ایجاد دسترسی نوشتن و خواندن برای کاربر با اجازه مدیر سایت
  • قابلیت کشیدن و رها کردن
  • قابلیت‎‌هایی مثل کپی کردن یا برداشتن فایل
  • توانایی ساخت آرشیو 
  • توانایی ویرایش فایلهای متنی

برای کسی که تمامی کارهای مربوط به سایت را خودش انجام می‌دهد، توانایی دسترسی به این امکانات بدون استفاده از پنل هاست یک ویژگی بارز محسوب می‌شود که شما فقط با نصب افزونه قادر به انجام این کارها خواهید بود.

بنظر شما آیا در آینده وردپرس خواهد توانست که افزونه‌هایی از این دست، کاربر را بی‌نیاز از استفاده پنل بکند؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.