دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

المنتور نسل جدید صفحه‌ساز

افزونه المنتور

المنتور با ورودش به دنیای وردپرس توانست تغییرات بزرگی رادر حالت‌های صفحه‌سازی ایجاد کند، به صورتی که شما می‌توانید به راحتی در سایت خود المان‌های جذاب را اعمال کنید. برای اینکه بتوانیم مخاطبین زیادی در سایت داشته باشیم باید هرچه خلاقانه‌تر دست به اعمال تغییرات بزنیم تا مخاطب پسند بودن سایت را تضمین کنیم. دور از اخلاق در یک کار حرفه‌ایست که با عدم استفاده از آخرین ابزار سایتی معمولی ایجاد کنیم. در این صورت نباید انتظار موفقیت داشته باشیم. با این وجود اطمینان حاصل کنید که اگر سایت پر بازدید می‌خواهید با سلیقه عمل کنید. در صفحه‌سازی با وردپرس اسم ویژوال کمپوسر را زیاد شنیده‌اید میزان تغییراتی که با این افزونه می‌توان ایجاد کرد بسیار بالاست، از این رو سالیان سال است که خیال مدیران سایت وردپرس را از ایجاد تغییر المان‌ها در سایت راحت کرده‌است. این افزونه هنوز هم بسیار کاربردیست و امکانات زیادی که به کاربران می‌دهد بر کسی پوشیده نیست.

با ظهور افزونه‌ی المنتور حجم بالایی از کارابرن وردپرس جذب کاربری آسان المنتور شدند و در زمان بسیار کمی این افزونه توانست کاربران زیادی را به استفاده از این افزونه فوق‌العاده مجاب کند. المنتور بود که دنیای جدیدی از صفحه‌سازی آسان را در دنیای افزونه‌های وردپرس ارائه داد. می‌توان مهاجرت ویژوال‌کمپوسر کاران به المنتور را به گذر از سنت به مدرنیته تشبیه کرد.

ویژگی‌های بارز افزونه المنتور

طراحی بدون کدنویسی یکی از ویژگی‌های بارزی است که هر کسی را راغب می‌کند تا سایت خودش را به تنهایی طراحی کند و تمامی کارهای سایت از صفر تا صد را بر عهده‌ بگیرد. در حین کار با المنتور تغییرات را به‌صورت آنی و با سرعت انجام می‌دهیم، امکاناتی که با المنتور در اختیار داریم بی‌شمار است، گرافیک بالا و جذاب، طرح‌های آماده و پیش‌فرض از مهمترین این امکانات است. کاربران در این افزونه از المان‌های بی‌شماری می‌توانند استفاده کنند که با رنگ‌بندی‌های متنوع قابل اجراست، وقتی که شما می‌توانید سایز این المان‌ها را تغییر دهید به این نتیجه می‌رسید که تمامی المان‌های سایت تحت کنترل شماست و تغییرات نهایی را خودتان اعمال خواهید کرد.

از دیگر مزایای المنتور:

  • انعطاف‌پذیری فوق‌العاده
  • سرعت بالا در بارگذاری صفحات
  • ریسپانسیو بودن طراحی
  • حرفه‌ای‌تر بودن گرافیک

آشنایی بیشتر با صفحه‌ساز المنتور

توجه داشته باشید نسخه‌ی المنتور پرو و المنتور رایگان کاملا به صورت جداگانه در روی وردپرس نصب می‌شوند. در این مقاله می‌خواهیم آشنایی مختصری با نسخه اولیه این افزونه داشته باشیم، در ابتدا که شما می‌خواهید افزونه‌ی المنتور را نصب کنید مانند نصب دیگر افزونه‌ها به مخزن وردپرس مراجعه می‌کنید و بعد از مشاهده اطلاعات این افزونه می‌توانید نسخه رایگان افزونه را نصب کنید.

همانطور که مشاهده می‌کنید آمار 5 میلیون نصب فعال توجه ما را به خودش جذب می‌کند، 5ستاره‌ای که این افزونه از کاربران دریافت کرده‌است ما را یقینا مطمئن می‌کند که از نصب این افزونه پشیمان نخواهیم شد.

این افزونه نیز از ویژگی‌های استثنایی مخزن وردپرس بهره‌ می‌برد و قبل از نصب می‌تواند به سوالات اولیه که ما قبل از نصب داریم پاسخ دهد.

المنتور فارسی

برای دانلود کلیک کنید
با استفاده از صفحه ساز و سایت ساز المنتور می توانید بدون دانش کدنویسی به صورت زنده وبسایت خود را طراحی کنید. در المنتور با ویرایش صفحات...

Elementor.com بروزرسانی: 4 روز قبل نصب: 5,000,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

کار با المنتور مثل آب خوردن

پس از نصب و فعال سازی المنتور با زدن گزینه صفحه اول خود را ایجاد کنید می‌توانید شروع به ویرایش و نگارش نمایید.

کار با این افزونه به‌میزان بالایی جذاب و راحت است به‌طوری که با کمی جست‌وجو در داخل افزونه می‌توانید به کار با تک‌تک المان‌‌ها مسلط شوید. بعد از وارد شدن به محل ایجاد برگه تغییرات بی‌شماری را مشاهده می‌کنیم، که به تمامی آن‌ها تسلط داریم.

هریک از بخش‌های موجود در داشبورد افزونه المنتور ما را در دسترسی سریع نگارش و ویرایش برگه کمک می‌کند. در اینجا شما با انبوهی از المان‌ها مواجه می‌شوید که برای شروع کار می‌توان آن‌ها را مورد بررسی قرار داد.

وارد شدن به پوشه‌های پیش‌فرض

در صفحه نخست اعمال تغییرات در وسط صفحه پوشه‌ای را مشاهده می‌کنیم که با وارد شدن به آن می‌توان به برگه‌ها و بلوک‌های از پیش تعیین شده دسترسی پیدا کرد. که در آنجا با انبوهی از انواع برگه و بلوک مواجه هستیم.

همان‌طور که در شکل مشخص می‌باشد تعداد کمی از برگه‌ها رایگان می‌باشند و بقیه برگه‌ها متعلق به نسخه‌ی پرو این افزونه است.

بلوک‌های آماده را در این افزونه مشاهده می‌کنید که با تهیه نسخه اورجینال قابلیت دسترسی به آن‌ها داریم.

در این فسمت که با نام قالب‌های من نمایش داده می‌شود شما می‌توانید قالب‌هایی که به سلیقه خودتان درست کرده‌اید را در اینجا قرار دهید.

انتخاب برگه پیش فرض در المنتور

در زمان وارد شدن به صفحه‌ساز المنتور خواهید توانست از صفحه‌های پیش‌فرض و یا بلوک های پیش‌فرض استفاده کنید که در صورت انتخاب هر یک از این‌ها باید به کتابخانه المنتور متصل شوید. اتصال به کتابخانه المنتور کار دشواری نیست و شما می‌توانید با افتتاح یک حساب کاربری رایگان در المنتور به آن دسترسی داشته باشید.

زمانی که ما از داخل برگه‌های پیش‌فرض نوع برگه خود را انتخاب می‌کنیم برگه انتخاب شده روی المتور نصب می‌شود که می‌توانیم این برگه از پیش ساخته شده را با تغییراتی که دوست داریم به برگه موردنظر خودمان تبدیل کنیم.

در اینجا ما برگه رستوران را انتخاب می‌کنیم که روی المنتور اجرا می‌شود و علاوه بر المان‌های پایه‌ای که وجود دارد ده‌ها المان دیگر نیز اضافه می‌شوند که همگی قابلیت ویرایش دارند. تنوع انتخابی که در این برگه‌های پیش‌فرض وجود دارد می‌تواند کار ما را در راه‌اندازی سایت سرعت بخشد و ما در کمترین زمان ممکن بعد از انتخاب برگه پیش‌فرض درست به ویرایش بلوک‌ها بزنیم چرا که خواهیم توانست برگه موردنظر خودمان را با سلیقه شخصی ویرایش کنیم.

در برگه‌های پیش فرض شما میتوانید با رفتن روی هر بخشی که دوست دارید تنظیمات مربوط به آن بخش را در جعبه ابزار وردپرس مشاهده کنید.

همانطور که ملاحظه می‌کنید با رفتن روی بلوک عنوان، تنظیماتی که قابلیت ویرایش دارند در سمت راست صفحه نمایان می‌باشند. برای مثال در این مورد می‌توان خود عنوان، پیوند URL ، اندازه عنوان، نوع تگ (اندازه تیتر) که برای سئو سایت بسیار مهم است و نحوه چیدمان عنوان را ویرایش نمود.

شاید طرحی که در ذهن شما برای سایت وجود دارد با برگه‌های پیش‌فرض متفاوت باشد، المنتور که در جهت رسیدن به طرح مورد نظر شما تمامی جوانب را در نظر گرفته‌است، با انبوهی از المان‌ها که در اختیار شما گذاشته، شما را تا وقتی که به برگه دلخواهتان نرسید کمک می‌کند. شما در این افزونه می‌توانید شروع به پیاده‌سازی ایده‌های خود روی برگه بکنید.

آموزش ساخت برگه جذاب در المنتور

برای شروع ساخت یک برگه جذاب با المنتور در وردپرس در قسمت شروع به کار، با ورود به آیکون صفحه اول خود را ایجاد کنید، خواهیم توانست شروع به نوشتن کنیم. وقتی که وارد آیکون قرمز می‌شویم با 12 نوع از ساختاری که المنتور برایمان پیشنهاد می‌دهد مواجه هستیم.

اما این پایان کار نیست و شما می‌توانید حتی بعد از انتخاب ساختار، در داخل خود ساختارها هم تغییرات ایجاد کنید. در این قسمت دومین مورد از ساختار را انتخاب می‌کنیم که برگه به این شکل در می‌آید.

همانطور که در منوی سمت راست المنتور مشاهده می‌کنید 10 گزینه وجود دارد، که تک‌تک این گزینه‌ها را می‌توانیم با کشیدن و رها کردن در داخل ساختاری که انتخاب کرده‌ایم، قرار دهیم.

در این ساختاری که انتخاب کرده‌ایم در پارت اول ویرایشگر متن را قرار می‌دهیم و در پارت دوم گزینه‌ی تصویر را، توجه کنید که برای انجام تمامی این عملیات‌ها کافیست گزینه‌ی مورد نظر را بکشید و در قسمت دلخواهی که می‌خواهید قرار بگیرد رها کنید. بلافاصله بعد از قرار دادن بلوک می‌توانید عکسی را که مدنظر دارید را انتخاب و جایگذاری کنید.

با رفتن روی هر بلوک گزینه‌ای آبی رنگ با شکل مداد ظاهر می‌شود که به کمک آن می‌توانید وارد تنظیمات بلوک شوید، از همینجا تمامی نوشته‌ها قابلیت ویرایش را دارند.

شخصی‌سازی استایل بلوک‌ها در المنتور

می‌توانید در هر بلوکی که انتخاب می‌کنید، تغییرات دلخواه را اعمال کنید. برای مثال در ویرایش متن با وارد شدن به بخش استایل خواهید توانست رنگ‌بندی نوشته، اندازه و سایز نوشته، را تغییر دهید. با وارد شدن به تغییرات استایل در بلوک تصویر نیز خواهید توانست تغییراتی از جمله تغییر ارتفاع، تغییر عرض، یا امکانی چون قابلیت افزودن سایه به عکس را از این قسمت اضافه کنیم.

همگام‌سازی المنتور با دیگر افزونه‌ها

این افزونه که توانسته‌است در مدت زمان کوتاهی تعداد کثیری از کاربران وردپرس را به خود جذب کند، در همگام‌شدن با دیگر افزونه‌ها نیز به‌خوبی عمل کرده‌است. از جمله این افزونه‌های پرکاربرد می‌توان زفایر و ایمپرزا اشاره کرد که کاملا با المنتور سازگاری دارند.

رابطه‌ی المنتور با سئو سایت

یکی از پارامترهایی که گوگل در سئو بودن سایت به آن توجه دارد، زمان حضور کاربر در روی صفحات وب‌سایت می‌باشد. که این حضور بلند مدت کاربر در سایت مستلزم جذابت‌های بالایی می‌باشد که مدیر سایت در آن ایجاد کرده‌است. علاوه بر سئو بودن مطالب سایت، نحوه نمایش بلوک‌ها نیز نظر مخاطب را خواهد توانست جذب کند، تا کاربران زمان بیشتری را در سایت حضور داشته باشند. یکی از المان‌های خاصی که می‌توانیم در المنتور برای تحقق این هدف (حضور بلند مدت مخاطب در سایت) استفاده کنیم، استفاده از تصاویر ویدیویی جذاب است که مخاطب را می‌تواند برای چند ثانیه در صفحه نگه دارد. این نوع از ترفندهایی که با المنتور می‌توان اجرایی کرد کمک شایانی در سئو کردن سایت به ما می‌کند.

جمع‌بندی

با توجه به اینکه به کمک المنتور خواهیم توانست تمامی ایده‌های خود را روی برگه اجرایی کنیم، کافیست که با ایده گرفتن از صفحات اینترنتی برگه خاصی را که مدنظر داریم، طراحی کنیم. تجربه‌ی خود را از کار با این افزونه با ما به اشتراک بگذارید و در صورت بروز مشکلی در زمان کار با این افزونه مسائل به‌وجود آمده را با کمک تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار حل‌وفصل نمایید. در تیم هاستینگ وی‌پی‌وار نیز خواهید توانست از راهنمایی‌های این تیم بهره ببرید.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.