دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

بهترین افزونه فهرست‌بندی محتوا وردپرس

فهرست‌بندی محتوا

با گسترش وبسایت‌های تخصصی در هر زمینه‌ای، حال شاهد هستیم وبسایت‌ها برای دادن کاملترین اطلاعات به مخاطبین در رقابت هستند. تولیدکنندگان محتوا در مقالاتی که ارائه می‌کنند بصورت کامل به موضوع می‌پردازند و گاها دیده می‌شود که مقالاتی طولانی که شامل چندین بخش مختلف می‌باشد می‌تواند طولانی باشد.

اگر بتوان فهرست‌بندی محتوا را در مقالات رعایت کرد، دیگر بازدیدکننده وبسایت نیازی به مطالعه کامل مقاله نخواهد داشت و می‌تواند بصورت مستقیم فقط قسمتی که در مورد مطلب موردنظرش بحث شده‌است را مورد مطالعه قرار دهد.

از مزیت‌های بزرگی که فهرست بندی محتوا دارد، می‌توان به سئو دوست بودن آن اشاره کرد، اگر فهرست‌بندی محتوای شما درست باشد، گوگل می‌تواند مستقیما بازدیدکنندگان را به فهرستی که شما تهیه کرده‌اید، لینک کند.

برای محتوای متنی که در سایت‌ها قرار داده می‌شود تعداد کلماتی که مرسوم است، بین 600 تا 2500 کلمه است که با فهرست‌بندی می‌توان مقاله را به حالتی کاملا دقیق بنمایش درآورد. برخی از تولیدکنندگان محتوا با کش‌دادن موضوع و دور شدن از موضوع اصلی سعی در استفاده کلمات بیشتر دارند که محتوا را برای مخاطب کسل‌کننده می‌کند.

افزونه فهرست‌بندی محتوا در وردپرس

اگر بتوانید کدنویسی کنید، براحتی می‌تواند برای محتوایی که در سایت ایجاد می‌کنید بصورت دستی فهرست‌بندی انجام بدهید. سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای توسعه‌دهندگانی که این سیستم را می‌توانند کدنویسی‌ کنند این امکان را بوجود آورده‌است که بعد از ساخت افزونه یا قالب استاندارد، آن را در مخزن وردپرس قرار دهد.

افزونه‌های مختلفی برای فهرست‌بندی محتوا در وردپرس وجود دارد، اما یکی از بهترین‌ها در این زمینه افزونه Easy Table of Contents می‌باشد که می‌توان آن را از مخزن وردپرس به روی سیستم نصب کرد.

این افزونه بابیش از دویست‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب در مخزن وردپرس می‌باشد. کار با این افزونه کاملا راحت می‎‌باشد و اگر شما آشنایی مختصری با افزونه‌های وردپرس داشته باشید، به‌راحتی می‌توانید آن را مورد استفاده قرار دهید.

نصب افزونه فهرست‌بندی محتوا وردپرس

برای نصب این افزونه بر روی سیستم خود می‌توانید فایل مربوط به افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و آن را در قسمت افزودن افزونه پیشخوان وردپرس بارگذاری کنید.

افزونه ایجاد فهرست محتوا

برای دانلود کلیک کنید
با این افزونه می‌توانید فهرستی برای محتوایی که در یک برگه وجود دارد تهیه کنید، وجود این برگه برای سئو سایت اهمیت دارد و می‌توانید با...

Magazine3 بروزرسانی: 2 هفته قبل نصب: 300,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید با مراجعه به قسمت افزودن افزونه پیشخوان وردپرس در قسمت جستجو عبارت Easy Table of Contents را وارد کنید و بعد از مشاهده کردن افزونه در نتایج آن را نصب کنید.

مخزن وردپرس

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه بخشی با عنوان Table of Contents در قسمت تنظیمات پیشخوان وردپرس بنمایش درمی‌آید که می‌توانید از آن قسمت تنظیماتی که افزونه در اختیار شما می‌گذارد را شخصی‌سازی کنید.

تنظیمات افزونه فهرست‌بندی محتوا وردپرس

این افزونه تنظیمات پیچیده‌ای ندارد و از سه قسمت‌ مختلف (General ،Appearance ،Advanced) تشکیل شده‌است که می‌توانید آن‌ها را شخصی‌سازی کنید. قسمت اول General می‌باشد.

Enable Support: انتخاب می‌کنید که ویژگی فهرست‌بندی برای کدام قسمت‌ها انجام پذیرد.

Auto Insert: قسمت‌هایی که می‌خواهید فهرست‌بندی فعال شود را انتخاب کنید.

Position: محل قرارگیری فهرست محتوا را انتخاب می‌کنید.

Show when: انتخاب می‌کنیم که بیش از چند تیتر باید وجود داشته باشد تا فهرست ساخته شود.

Display Header Label: برای بنمایش درآوردن عنوان فهرست‌بندی محتوا در تیتر.

Header Label: متنی که برای عنوان فهرست مطالب می‌خواهیم بنمایش دربیاید.

Toggle View: اضافه کردن گزینه باز و بسته کردن فهرست محتوا.

Initial View: برای عدم نمایش فهرست محتوا.

Show as Hierarchy: سرتیتر‌ها به معنی زیرشاخه خواهند بود.

Counter: قراردادن اعداد یا نوشته‌های رومی برای فهرست.

Smooth Scroll: با فعال بودن این گزینه اگر مخاطب روی تیتر موردنظر کلیک کند مستقیما روی آن خواهد رفت.

افزونه فهرست‌بندی محتوا
افزونه فهرست‌بندی محتوا

بخش ‌بعدی که قسمت Appearance می‌باشد می‌توانید حالت نمایش فهرست محتوا را تغییر دهید و شخصی‌سازی کنید. انجام تغییرات برای متن‌، رنگ، اندازه و تم کلی افزونه از این قسمت می‌باشد.

بخش بعدی عنوان Advanced را دارد، تنظیمات این بخش بصورت پیشفرض با عموم سایت‌ها سازگار است و نیازی به انجام تغییرات ندارد.

تنظیماتی که می‌توانید برای هر برگه شخصی‌سازی کنید را خواهید توانست در قسمت برگه‌ها مشاهده کرده و دست به تغییرات آن بزنید.

با تیک زدن گزینه اول می‌توانید فهرست‌محتوا را برای برگه فعال کنید و در ادامه تنظیمات مربوط، دست به شخصی‌سازی برگه بزنید.

جمع‌بندی

وجود فهرست محتوا را می‌توان نشانه‌ای دانست از این موضوع که تولیدکننده محتوا اهمیت زیادی به مخاطب قائل است و با فهرست‌بندی می‌خواهد که بازدیدکننده اطلاع یابد که چه موضوعاتی بیان شده‌است و می‌تواند مستقیما همان موضوع را مورد مطالعه قرار دهد.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه ‌آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس، با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط این تیم کدنویسی شده‌است شما را قادر می‌سازد تا در سایت خودتان محتوای باکیفیت تولید کنید. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب برای سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس می‌باشد.

آیا شما به عنوان بازدیدکننده از سایت از فهرست محتوا استفاده می‌کنید؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.