دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

افزونه بک‌آپ داپلیکیتور و اهمیت آن

افزونه داپلیکیتور

افزونه بک‌آپ داپلیکیتور در مقایسه با دیگر افزونه‌های بک‌آپ نمایش قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته‌است و توانسته است میزان بالایی از خواسته‌های مدیران سایت در زمان انتقال دامین یا محافظت از اطلاعات سایت را پاسخگو باشد. افزونه بک‌آپ داپلیکیتور می‌تواند سرعت عمل شما را در گرفتن بک‌آپ بالا ببرد.

زمانی که شما دست به طراحی سایت می‌زنید، این امکان وجود دارد که در بلند مدت مشکلی برای هاست شما پیش بیاید، این مشکلات می‌تواند عمدی یا غیر عمدی رخ دهد، در موارد معدودی دیده‌ شده‌است که که با رخ دادن اتفاقاتی چون آتش‌سوزی در سرور اصلی، اطلاعات جدید سایت‌ها از بین رفته‌است. امروزه اکثر سرورهایی که سایت‌های زیادی را پشتیبانی می‌کنند، بک‌آپ‌های هفتگی جزوی از خدماتشان می‌باشد. این سرورها بصورت منظم از سایت‌هایی که روی هاست مربوطه قرار دارد بک‌آپ می‌گیرند. شما لزوما نباید نگرانی زیادی در این رابطه داشته باشید، اما بهتر است که خودتان نیز دست به بک‌آپ گیری‌های منظم و یا حتی بک‌آپ‌های روزانه بزنید.

Duplicator PRO
Duplicator PRO

مواردی دیگری که در بک‌آپ مورد استفاده قرار می‌گیرد را می‌توان زمان تحویل پروژه به مدیر دانست. چنانچه شما طراحی سایتی را بر عهده بگیرید، می‌توانید سایت را روی سرور اختصاصی خودتان بصورت کامل اجرا کنید و بعد از تکمیل شدن و انجام گرفتن طراحی پایانی فایل بک‌آپ را تحویل مدیر سایت قرار دهید.

نحوه کار با افزونه داپلیکیتور

ما در اینترنت با خطرات زیادی روبرو هستیم، به هر دلیلی این امکان وجود دارد که سایت شما با مشکل مواجه شود. از این رو می‌توانید با استفاره از افزونه داپلیکیتور از رخ‌دادن چنین مواردی جلوگیری کنیم.

داپلیکیتور
داپلیکیتور

بوسیله این افزونه قادر خواهیم بود، تمامی اطلاعات سایت را بصورت یک فایل نصب آسان در عرض چند ثانیه اجرا کنیم. با این فایل، انتقال به دامنه جدید در کمتر از چند دقیقه بصورت کامل انجام می‌شود. شما برای کار با این افزونه باید بصورت کامل این افزونه و خدماتی را که به شما ارائه می‌دهد را بشناسید. از جمله امکاناتی که این افزونه در اختیارتان قرار می‌دهد می‌توان به مواری اشاره نمود:

  • گرفتن بک‌آپ در عرض چند دقیقه
  • تنظیم زمان‌بندی برای خودکار شدن بک‌آپ‌ها
  • ارسال مستقیم فایل‌های بک‌آپ به گوگل درایو، دراب باکس و…
  • گرفتن بک‌آپ‌های دستی و اتوماتیک
  • ارسال ایمیل و گزارش از بک‌آپ‌ها و مشکلاتی که امکان به‌وجود آمدنشان هست
  • این افزونه تا میزان 10 گیگ برای هاست‌های حرفه‌ای و تا 1 گیگ در هاست‌های معمولی را پشتیبانی می‌کند

این موارد را شما با افزونه داپلیکیتور می‌توانید تجربه کنید و از کار با آن لذت ببرید.

افزونه بک‌آپ داپلیکیتور
افزونه بک‌آپ داپلیکیتور

نصب افزونه داپلیکیتور

این افزونه در مخزن وردپرس وجود ندارد و شما می‌توانید بعد از تهیه نسخه رسمی، افزونه مربوطه را در وردپرس خود نصب کنید.

برای این کار از قسمت افزودن افزونه فایل زیپ را در روی وردپرس نصب می‌کنید. بعد از اینکه فایل بصورت کامل نصب شد، حالا شما با دسترسی به افزونه داپلیکیتور در روی سیستم خود قادر هستید از سایت خود بصورت کامل بک‌آپ بگیرید.

در این قسمت با انتخاب گزینه Create New خواهید توانست از آخرین اطلاعاتی روی سایت قرار گرفته‌است بصورت کامل بک‌آپ بگیرید. دقت کنید که برای گرفتن بک‌آپ حتما باید به میزانی که فایل‌های شما حجم دارند، فضا برای گرفتن بک‌آپ جدید داشته باشید.

در مرحله بعد با تنظیماتی که می‌توانید اعمال کنید قادر خواهید بود، شروع به بک‌آپ گیری بکنید.

وقتی که به مرحله بعدی وارد می‌شویم، افزونه با عرض یابی کوچکی که انجام می‌دهد، شما را از وضعیت کلی سایت باخبر می‌سازد تا شما بدون کوچکترین مشکلی شروع به بک‌آپ گیری نمایید.

حال که تمامی قسمت‌های سایت در وضعیت ایده‌آل می‌باشند، شما می‌توانید شروع به ساختن فایل بک‌آپ را بزنید.

در پایان قادر خواهید بود فایل بک‌آپ شده را مشاهده نمایید.

حال شما با همین فایل می‌توانید سایت خود را در هر دامین یا حتی لوکال هاستی قرار بدهید. برای ذخیره فایل بک‌آپ می‌توانید فایل را روی هر سخت افزاری نصب کنید. برای اینکار کافیست گزینه Download را بزنید.

درون‌ریزی فایل بک‌آپ گرفته شده

شما برای اینکه فایل بک‌آپ گرفته شده را درون‌ریزی بکنید از دو روش می‌توانید این کار را انجام دهید.

در روش اول می‌توانید فقط افزونه داپلیکیتور را روی سیستم خود داشته باشید و فایل برون‌ریزی شده را در همان جا ایمپورت کنید.

بعد از تکمیل شدن فرآیند بارگیری فایل تصویر پایین را مشاهده خواهید کرد.

همانطور که می‌بینید فایل بصورت کامل در روی افزونه شناسایی شده‌است.

در زمانی که شما قصد ایمپورت کردن فایل را دارید، این افزونه کانفیگ‌ و دیتابیس را مانند بک‌آپ گیری مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد.

با نصب شدن فایل بک‌آپ شده روی سیستم، شما به تمامی مواردی که در سایت قبلی داشته‌اید، دسترسی خواهید یافت.

نصب بک‌آپ روی پنل

برای نصب بک‌آپ روی پنل نیز مانند حالت گذشته مراحل مربوطه را طی می‌کنید، با ایت تفاوت که در این مورد باید کاملا محل نصب را خالی کنید و با ایجاد دیتابیس جدید در پنل فایل زیپ شده بک‌آپ را در مسیر دیتابیس جدید قرار دهید.

حتما دقت داشته باشید زیپ آرشیو روی پنل شما نصب باشد، چرا که در غیر اینصورت قادر به اجرای فایل زیپ شده نخواهد بود. از این رو فایل نصب با فرمت php در طول نصب فایل بک‌آپ باید همراه با فایل اصلی باشد.

جمع‌بندی

شما با استفاده از افزونه داپلیکتور خواهید توانست بصورت مداوم و منظم از سایت خود برون‌ریزی داشته باشید و در مدت زمان کمی می‌توانید سایت خود را به هر دامنه‌ای که بخواهید انتقال دهید.

چنانچه در هر مرحله‌ای از انتقال سایت خود به روی دامنه‌ای دیگر به مشکل خاصی برخورد کنید، می‌توانید اشکال بوجود آمده را با پشتیبانی تیم وی‌پی‌وار در میان بگذارید تا با کمک و همکاری طرفین مشکل بوجود آمده حل و فصل شود.

شما با استفاده از آموزش‌ و دوره‌های طراحی سایت با وردپرس تیم وی‌پی‌وار می‌توانید در مدت زمان کوتاهی به تمامی قسمت‌های سایت مبنی بر وردپرس تسلط یابید. این تیم طی تجاربی که در سال‌های گذشته کسب کرده‌است توانسته تا با ارائه قالب و افزونه‌هایی به ارزش صدها دلار در روی هاست خود، عمده‌ی مشکلات طراحان سایت را حل کند. شما با تکیه بر این آموزش‌ها و پشتیبانی‌ها در مدت زمان کمی قادر به طراحی سایت خود روی هاست خودتان خواهید شد.

بنظر شما کافیست که به بک‌آپ‌های گرفته شده خودکار بسنده کنیم، یا خودمان به این قسمت حساس نظارت داشته باشیم؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.