دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

مدیریت دانلود در وردپرس و نحوه عملکرد

مدیریت فایل

مدیریت دانلود در وب‌سایت‌های وردپرس کار دشواری نیست، لذا شما می‌توانید با استفاده از افزونه‌هایی که در این زمینه وجود دارد، قسمت دانلود را در سایت وردپرسی خود به نحو احسنت مدیریت کرده و به نمایش عموم بگذارید.

هدف از طراحی وب‌سایت برای هر مدیری را می‌توان ارائه خدمت به حداکثر افراد و ایجاد تعامل بیشتر با افراد جامعه عنوان کرد، از این رو که کاربران اینترنت روزبه‌روز افزایش می‌یابند، چنانچه بتوانید افراد بیشتری را برای فروش محصول خودتان و یا خدماتی که ارائه می‌دهید جذب کنید، یقینا خواهید توانست طمع شیرین موفقیت در دنیای اینترنت را بچشید.

این هدف اصلا دور از انتظار نیست فقط نیاز به حرکت در چهارچوب اصولی دارد، اگر شما بتوانید سایت جذاب و قدرتمند در زمینه‌ی مربوط به حوزه فعالیت خودتان ایجاد کنید، قادر خواهید بود در مدت زمان کوتاهی به نیاز، قشری کثیری از افراد که به جستجوی سایتی قوی می‌باشند، پاسخگو باشید.

یک سایت خوب و کامل باید در هر زمینه‌ای بتواند کاربر خود را به هدفی که از جستجو دارد برساند. شما باید در تمام نقاط سایتی که تهیه می‌کنید، وسواس عمل به خرج دهید. یکی از قسمت‌هایی که هر سایت باید به آن توجه ویژای داشته باشد، بخش مبنی بر دانلود‌هایی که در سایت قرار می‌گیرد، می‌باشد.

افزونه مدیریت دانلود و اهمیت سئو فایل‌ها

شما برای قرار دادن فایل‌ در سایت خود باید بتوانید، مدیریت کاملی بر این بخش از سایت داشته باشید و کاربری که به سایت شما وارد می‌شود، مستقیما و بدون مشکل فنی قادر به دانلود کردن فایلی که می‌خواهد بارگیری کند بپردازد.

اینکه کاربران فایل موردنظرشان را در سایت شما پیدا کنند و بتوانند فایل را دانلود کنند، امتیاز ویژه‌ای برای سایت شما محسوب می‌شود. این جستجو فایل و دانلود راحت از سایت شما از دید موتورهای جستجو و الگوریتم‌های گوگل پنهان نمی‌ماند و سئو قدرتمندی را برای شما به ارمغان خواهد داشت، چرا که الگوریتم‌های گوگل می‌توانند فایل‌هایی که شما در سایت قرار داده‌اید را نیز باز کرده و مورد بررسی قرار دهند. فراموش نکنید که می‌توانید با بررسی امنیت فایل‌هایی که در سایت قرار می‌دهید، اطمینان حاصل کنید که فایل بارگذاری شده هیچ خطری برای کاربرانی که از آن استفاده می‌کنند ندارد و کاملا سالم و بدون کد مخرب می‌باشد.

شما می‌توانید برای قرار دادن فایل‌هایی که در دسترس عموم بصورت آنلاین می‌خواهد در وب‌سایت وردپرسی قرار دهید، از افزونه مدیریت دانلود استفاده کنید.

نصب افزونه مدیریت دانلود در وردپرس

می‌توانید برای بارگیری فایل افزونه مدیریت دانلود وردپرس بصورت مستقیم فایل مربوطه را از طریق لینکی که توسط سایت وی‌پی‌وار ارائه شده‌است بارگیری کرده و از قسمت افزودن افزونه داشبورد وردپرس افزونه را نصب کنید.

افزونه مدیریت دانلود

برای دانلود کلیک کنید
با این افزونه می‌توانید تمامی فایل‌های که برای دانلود در سایت وردپرسی خود قرار داده‌اید را مدیریت کنید، حتی می‌توانید برای افرادی که...

W3 Eden, Inc. بروزرسانی: 3 روز قبل نصب: 100,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دیگری که می‌توانید این افزونه را مورد استفاده قرار دهید، قادر خواهید بود با مراجعه به مخزن وردپرس از طریق داشبورد وردپرس، پس از جستجوی افزونه از قسمت افزودن افزونه این پلاگین را نصب و فعال کنید.

مدیریت دانلود
مدیریت دانلود

همانطور که در شکل بالا قابل ملاحظه است، این افزونه با بیش از یکصد هزار نصب جزوه افزونه‌های محبوبی که در مخزن وردپرس موجود است می‌باشد.

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه قسمتی با عنوان Downloads به پیشخوان وردپرس افزوده می‌شود که با وارد شدن به آن قادر خواهید بود، شروع به مدیریت فایل‌هایی که برای دانلود در سایت می‌خواهید قرار دهید بکنید.

کار با افزونه مدیریت دانلود فایل‌

این افزونه شامل بخش‌هایی است که کار شما را در زمینه مدیریت فایل‌ها به راحت‌ترین روش ممکن می‌کند. در صفحه اول تنظیمات افزونه تمامی فایل‌هایی که می‌خواهید برای دانلود قرار بدهید در دسترس برای ویرایش و دانلود قرار خواهد گرفت.

برای شروع ساخت قسمت بارگذاری فایل جدید می‌توانید از قسمت Add New شروع به قرار دادن فایل بکنید.

دانلود جدید

در قسمت افزودن عنوان نامی را که برای فایل می‌خواهید در سیستم قرار دهید را بنویسید، در قسمت پایین‌تر می‌توانید با ارائه توضیحات در مورد فایلی که بارگذاری می‌کنید، توضیخاتی را ارائه دهید.

در سمت چپ تصویر بخشی با عنوان Attach File وجود دارد که می‌توانید خود فایل یا لینکی که فایل در آن قرار دارد را معرفی کرده و قرار دهید. در ادامه می‌توانید با اسکرول کردن ماوس به دیگر تنظیمات دسترسی داشته باشید.

ادامه تنظیمات

در این بخش با برچسب گذاری متناسب با موضوعی که فایل شما در آن زمینه می‌باشد، می‌توانید به جستجوی کسانی که به دنبال فایل مشابه می‌باشند سرعت ببخشید.

در بخشی که با عنوان Categories وجود دارد می‌توانید، موضوع یا بخش مربوطی که فایل شما باید در آن قرار بگیرد را وارد کنید. در ادامه می‌توانید با پذیرفتن دیدگاه‌ها در مورد فایلی که قرار داده‌اید نظر مخاطبین نیز در این زمینه مطلع شوید.

تنظیمات توضیحات فایل

در بخش Package Settings می‌توانید، ورژن مربوطه، اضافه کردن لیبل، سایز فایل، اعمال محدودیت‌ها و یا اینکه چه کسانی به فایل دسترسی داشته باشند، اعم از اینکه کسانی که دسترسی به فایل دارند عضو سایت باشند یا خیر، را از همین قسمت می‌توان وارد کرد.

در ادامه می‌توان با اعمال قوانین برای کاربر از دسترسی ربات‌‌های مخرب به فایل جلوگیری کنیم.

قرار دادن فایل دانلود در سایت وردپرسی

بعد از نگارش و قرار دادن فایل می‌توانید، فایل موردنظر را انتشار دهید سپس بعد از منتشر شدن می‌توانید از بخش تنظیمات افزونه کد کوتاه مربوط به فایل را در همانجا مشاهده کنید و در هر جایی که دوست دارید قرار دهید تا کاربر به فایل قابل دانلود شما دسترسی پیدا کند.

کد کوتاه فایل

در بخش آخر افزونه که Settings می‌باشد می‌توانید برای کاربرای که نمی‌خواهید به فایل شما دسترسی داشته باشد، محدودیت ایجاد کنید. در ادامه سرعت دانلود و ای‌پی‌هایی که می‌خواهید دسترسی آن‌ها محدود باشد را قرار می‌دهیم.

جمع‌بندی

با افزونه مدیریت دانلود وردپرس خواهید توانست به نحو احسنت تمامی قسمت‌های سایت که مربوط به فایل‌هایی برای دانلود می‌باشد را سر و سامان دهید، این کار برای سئو سایت شما امتیاز ویژه‌ای محسوب خواهد شد.

شما می‌توانید برای تسلط بیشتر برای طراحی سایت با وردپرس با استفاده از آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار ارائه می‌دهد در طراحی سایت با وردپرس به تسلط بالایی دست یابید. چنانچه در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شوید، میتوانید با ارسال تیکت برای بخش پشتیبانی مشکل خود را شناسایی و رفع کنید.

شما می‌توانید بعد از تهیه هاست از تیم وردپرس بلافاصله شروع به طراحی سایت بکنید، این تیم افزونه و قالب‌هایی به ارزش صدها دلار را به رایگان و لایسنس اصلی در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

بنظر شما وجود انبوهی از فایل‌ها برای دانلود چه مشکلاتی را می‌تواند برای کاربران بوجود بیاورد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.