دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

صفحه‌ساز دیوی و ویرایش‌های نقطه به نقطه

قالب دیوی

صفحه‌ساز دیوی در ساخت یک وب‌سایت به دست مدیر، مانند خلق یک شاهکار در هنر نقاشی است. تفاوتی که وجود دارد این می‌تواند باشد، که در زمان نقاشی شما سریعا نتیجه کار را در مقابل چشمانتان قرار دارد. اما وقتی که با وردپرس سایتی را طراحی می‌کنید در بخش مدیریت آن (back end) تغییرات را اعمال می‌کنید، شما بعد نوشتن کد‌ها یا انجام مراحل ویرایش ثمره کار خود را می‌بینید. این کار بسیار طاقت فرساست و به حوصله بالایی برای انجام نیاز دارد. در واقع ما اثری را خلق می‌کنیم که قبل از اینکه به پایان برسد نمی‌توانیم آن را ببینیم.

در اینجاست که صفحه‌ساز دیوی به کمک شما می‌آید چرا که می‌توانید در همان لحظه به‌صورت آنی نغییراتی را که اعمال می‌کنید به‌صورت زنده مشاهده کنید . در حین طراحی به‌صورت زنده می‌توانید ابزارک‌ها یا متونی را به آن‌ اضافه کنید، تمامی این کارها با عمل کشیدن و رها کردن ( drog & drop) انجام می‌شود. تغییرات بیشتری هم به‌صورت زنده روی متن قابل انجام است از جمله تغییرات رنگ‌ها و اندازه فونت‌ها.

متفاوت بودن دیوی

با وجود بیش از 40 المان مختلف کاری نیست، که با وجود دیوی از انجام آن عاجز باشید، شما با دیوی نقاشی یا طراحی دلخواهتان را انجام می‌دهید و نقطه به نقطه تغییراتی را که ایجاد کرده‌اید را مشاهده می‌کنید.

صفحه سازی زنده دیوی که در بالا به آن اشاره اشاره شد نقطه‌ی عطفی است که قالب دیود را از دیگر قالب‌ها متمایز می‌کند، مشاهده آنی تغییراتی که اعمال می‌کنیم مزیت بزرگی است که می‌توانیم در انتخاب‌های خود اعمال کنیم و نهایت دقت و وسواس را به خرج دهیم.

تیم پشتیبانی دیوی که تیمی با تجربه الگانت می‌باشد، در مدت کوتاهی بعد از انتشار قالب به محبوبترین قالب صفحه‌ساز وردپرس در جهان تبدیل شد.

بهترین قالب چندمنظوره و شرکتی در حال حاضر دیود می‌باشد، این صفحه‌ساز محبوب با تمام قالب‌های وردپرسی سازگار است.

نسخه پریمیوم

برای تهیه لایسنس اصلی (اورجینال) صفحه‌ساز دیوی هزینه سالانه 90$ باید پرداخت کنید. این قالب محبوب و پرفروش وجودش در سایت شما الزام دارد اما هزینه بالا مدیران سایت را مردد می‌کند.

تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار برای کاهش هزینه‌های احداث سایت، این صفحه‌ساز را برای کسانی که هاست را از این مجموعه تهیه کنند، رایگان ارائه می‌دهد.

نمایش دیوی

یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیران سایت درست به‌نمایش درآمدن سایتشان در دستگاه‌های هوشمند از جمله موبایل و تبلت می‌باشد، که باید با اطمینان بگوییم که در این صفحه‌ساز در زمان اجرا صفحات به‌صورت رسپانسیو شده اجرا می‌شوند بطوریکه از جذابیت سایت کاسته نمی‌شود.

با سفارشی سازی که در این صفحه‌ساز قابل انجام است تمامی رنگ‌ها، فونت‌ها، اندازه‌ها و فاصله‌ها را می‌توان تغییر داد، اضافه کردن ردیف‌های مختلف، انتخاب انواع ستون‌ها که بطور خودکار با همه‌ المان‌ها متناسب و کاملا سازگار است.

المان‌های دیوی

وجود 46 المان مختلف کافیست تا شما تغییرات بی‌نهایتی را بتوانید در سایت خود ارائه دهید، سرعت تغییرات کاملا آنی و لحظه‌ای انجام می‌شود بطوری که نیاز به رفرش کردن صفحه در حین اعمال تغییرات وجود ندارد.

وجود بیش از 20 طرح از پیش‌ساخته شده کافیست تا شما در کمترین زمان ممکن ویرایش متناسب برای وب‌سایت خود را انجام دهید.

درون‌ریزی

با ویرایش‌هایی که در صفحه‌ساز دیوی انجام می‌دهید می‌توانید در انتها طرح مورد پسند خود را در فایلی برون‌بر ایجاد کنید و در صورت نیاز تغییراتی را که در گذشته ایجاد کرده‌اید را در وردپرس درون‌ریزی کنید. تکنولوژی فوق‌العاده پیشرفته‌ای که در دیوی شما را به‌وجد می‌آورد این است که فارغ از اینکه مبتدی هستید یا حرفه‌ای می‌توانید ویرایش مورد‌نظر خود را انجام دهید.

تغییرات قابل دسترس

تنظیمات دقیق متن و فونت شما در بین بیش از 20 فونت فارسی یا فونت مورد دلخواه، شما می‌توانید اندازه‌ها، فاصله حرف‌ها و ارتفاع خط‌ها را سفارشی سازی کنید، تمام المان‌های متن را استاندارد کنید و لینک‌ها و دسته‌بندی های لازم را مدیریت کنید.

به صفحات خود را می‌توانید با افکت‌ها و شکل‌های جذاب زیبایی خاصی ببخشید، یا در میان بلوک‌های ایجاد شده سلیقه‌ی خود را اعمال کنید پس خواهید توانست شکل‌های خیره‌کننده‌ای ایجاد کنید، تنظیمات به اینجا ختم نمی‌شود و شما با حاشیه‌ها هم می‌توانید بازی کنید تا به طرح دلخواه برسید.

دیوی در تراز با نرم‌افزارهای بزرگ

میزان تغییراتی که می‌توانید در دیوی انجام دهید مثل نرم افزارهای گرافیکی چون فتوشاپ و افترافکت دست ما را باز می‌گذارد تا طرح‌های جذابی که در سر داریم را اجرا کنیم، به‌صورتی آنی و دستی قابلیت اجرا دارد شما در تغییرات مقیاس المان‌ها کاملا می‌توانید مبتکرانه عمل کنید و المان‌ها را در صفحات Z ،Y ،X حرکت دهید.

در فیلترهایی که می‌توانیم اعمال کنیم با کنتراست و تغییرات روشنایی جذابیت خاصی به صفحات بدهیم. در دیوی می‌توان برای تصاویر سایه ایجاد کرد که فقط در نرم‌افزارهای ‌پیچیده گرافیکی امکان انجامش وجود دارد، این سایه‌ها در متون و نوشته‌ها هم قابل اجرا می‌باشند. انیمیشن‌های موجود در دیوی جلوه خاصی به این صفحات می‌بخشد و با تلفیق افکت‌ها و پس‌زمینه‌ها جذاب طرح‌های منحصر بفردی در سایت قرار داد که هیچگاه از ذهن مخاطب فراموش نشود.

ویرایش گروهی در دیوی

انتخاب گروهی المان‌ها برای ویرایش، کار سختی محسوب می‌شود که با وجود دیوی به‌راحتی انجام می‌شود. می‌توان المان‌ها را همزمان انتخاب و ویرایش کرد یا به‌جای دیگری انتقال داد. با وجود این امکان تغییرات گسترده کاملا آنی و ثانیه‌ای انجام می‌شود و در کمترین زمان بیشترین تغییر را ایجاد می‌کنید.

توجه به علاقه کاربر

دیوی آخرین رنگ‌های استفاده شده توسط ویرایشگر را کاملا هوشمندانه به‌خاطر می‌سپارد تا در صورت نیاز در دسترسی سریع قرار دهد.

دیوی علاوه بر زبان‌ فارسی با بیش از 30 ترجمه دیگر در دسترس جهانیان قرار دارد که سایت‌های وردپرس از آن بهره می‌برند و در تمامی زبان‌ها کاملا قرینه‌سازی انجام شده‌است. با استفاده از این پوسته‌ساز می‌توانید ساختار موردنظر محصول یا مطلب خود را پیدا کنید و آن را روی سراسر وب‌سایت خود اعمال کنید.

با این ‌‌پوسته‌ساز قادر خواهید بود برای هر قسمت از سایت که دوست دارید سربرگ یا پاورقی ایجاد کنید.

کار با دیوی

در ابتدای مقاله به تیم پشتیبانی قوی الگانت اشاره کردیم که نیازهای روز کاربران را همیشه اولویت کار خود قرار می‌دهند و همیشه مبتکر ایده‌های جدید در این زمینه می‌باشد این تیم تدابیری اتخاذ کرده است برای نیازهای کاربران مبنی بر اینکه در هر مرحله‌ای از تغییرات و ویرایش‌ها به سوالاتی که برمی‌خورند پاسخ‌شان را بیابند. این آموزش ها به صورت متن و ویدیو در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

در ابتدای مقاله به تیم پشتیبانی قوی الگانت اشاره کردیم که نیازهای روز کاربران را همیشه اولویت کار خود قرار می‌دهند و همیشه مبتکر ایده‌های جدید در این زمینه می‌باشد این تیم تدابیری اتخاذ کرده است برای نیازهای کاربران مبنی بر اینکه در هر مرحله‌ای از تغییرات و ویرایش‌ها به سوالاتی که برمی‌خورند پاسخ‌شان را بیابند. این آموزش ها به صورت متن و ویدیو در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، مجموعه‌‌ی سوالات با درخواست کاربران کاملا متناسب است و به صورت رایگان در دسترس‌شان قرار می‌گیرد. در حین کار با دیوی مطمئنا سوالاتی برای شما، بر این اساس که نحوه کار آیکون موجود چیست به‌وجود می‌آید، این نیاز برای تیم پشتیبانی کاملا مشهود بوده‌است، که در نتیجه آن علامت‌های سوال کوچکی در کنار هر بخش وجود دارد که مطالعه آن به نحوه کارایی دقیق ایکون موردنظر اشاره دارد. پس با این وجود ما از معرفی تک‌تک المان‌ها خودداری می‌کنیم تا زمان کار با دیوی از آموزش‌های فوق‌العاده و کامل خود پوسته‌ساز بهره‌مند شوید. این آموزش‌ها و راهنمایی‌ها از زمان نصب پوسته‌ساز شروع می‌شود و تا پایان مراحل نصب شما را همراهی می‌کند.

مانیتورینگ در دیوی

تیم پشتیبانی دیوی تدابیری اتخاذ کرده است تا مدیران سایت بتوانند نحوه عملکرد این پوسته‌ساز را در همگام‌سازی با دیگر افزونه‌ها را زیرنظر بگیرند، دقت این عملکرد به‌صورتی است در کمترین زمان ممکن مشکلات به‌وجود آمده را دی‌باگ می‌کند. پس مطمئن باشید که در مدیریت دیوی به مشکل خاصی برنخواهید خورد. به‌روزرسانی هایی که توسط این تیم ارائه می‌شود کاملا بر مبنای آخرین متدهای جهانی می‌باشد. شما با پیام‌هایی که از این پوسته‌ساز در داخل وردپرس منتشر می‌یابد در جریان این تغییرات قرار می‌گیرید تا بتوانید از آخرین به‌روزرسانی‌ها بهره‌مند شوید.

در داشبورت وردپرس ما می‌توانیم دسترسی کاربران به قسمت‌های مختلف را محدود یا بیشتر کنیم، این شرایط در دیوی نیز به این صورت امکان‌پذیر است که شما می‌توانید میزان تغییراتی که کاربر مجاز به انجام آن می‌باشد را تغییر دهید، برای مثال کاربری که وظیفه قرار دادن محتویات صفحه را در اختیار دارد هیچگاه نخواهد توانست که در ویرایش برگه‌های وردپرس تغییرات اعمال کند. با صفحه‌ساز دیوی خواهید توانست نحوه نمایش وب‌سایت خود را در دستگاه‌های هوشمندی مثل موبایل و تبلت بررسی کنید و در صورت لزوم تغییراتی را برای آن اعمال کنید.

ذخیره‌سازی ویرایش‌ها

امروزه بسیار مرسوم شده است در ایاد مختلف سال نحوه نمایش وب‌سایت‌ها تغییر می‌کند و بعد از سپری شدن این ایام نمایش صفحه به حالت اول بازمی‌گردد. شما در دیوی می‌توانید تغییراتی که اعمال کرده‌اید را ذخیره‌سازی کنید و در مناسبت‌های مختلف پوسته‌های متفاوت را ایجاد کنید. این ذخیره‌سازی‌ها در حین انجام تغییرات انجام می‌شود و در زمان قطع اینترنت یا قطعی برق ما نگرانی مبنی بر از دست رفتن تغییرات نخواهیم داشت.

ووکامرس در دیوی

این پوسته‌ساز کاملا با افزونه ووکامرس همگام سازی شده و به یک زوج بی‌نقص و سازگار تبدیل می‌شود. ووکامرس به تنهایی افزونه‌ای کامل و بی‌نقص می‌باشد که در زمان ترکیب شدن با دیوی امکانات بیشتری به ‌آن افزوده می‌شود مثل اینکه هر المانی را که دوست دارید در هر جایی از سایت قرار دهید.

امکانات بیشتر

شما در دیوی میتوانید محتوایی را که به‌وجود آورده‌اید، در طرح‌های مختلف مقایسه کنید. توانایی ایجاد میانبر برای شبکه‌های اجتماعی، از امکاناتی است که در زمان کار با دیوی از کاربردش لذت خواهید برد. در جمع‌آوری نظرسنجی بازدیدکنندگان نیز دیوی به کمک ما می‌آید تا فرم‌‌های تماس یا پشتیبانی را در فیدی که نیاز است قرار دهیم. ما قادر خواهیم بود راه‌‌های ارتباطی با بازدیدکنندگان را ثبت کنیم که در صورت نیاز، کاربران را از اخباری همچون موجود شدن کالا یا تخفیفات ویژه باخبر کنیم.

فیلترکردن در دیوی

با بیشترشدن مطالب یا تنوع محصولات ارائه شده در وب‌سایت بازدیدکنندگان با صفحات زیادی روبرو خواهند شد که با فیلتر کردن این مطالب در کمترین زمان ممکن به موضوع موردنظر خود دست خواهند یافت. فیتلر کردن که امروزه در سایت‌های پر بازدید مرسوم است به رسیدن هرچه سریع‌تر مخاطب به موضوع موردنظر کمک می‌کند.

حرف آخر

با وجود امکاناتی که پوسته‌ساز دیوی در اختیار ما می‌گذارد ما به الزام وجود این قالب در وب‌سایت خود اطمینان می‌یابیم. تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار کاملا این نیاز را برای مدیران سایت در نظر گرفته‌است و برای کسانی که از هاستینگ وی‌پی‌وار بهره می‌برند نسخه اورجینال این قالب به‌صورت رایگان در اختیارشان قرار می‌دهد.

امروزه در میان قالب‌های مختلفی که در وردپرس موجود است کمتر قالبی به این حد نیازهای کاربران را درنظر گرفته است. به نظر شما آیا در کار با قالب دیوی امکان این که به ویرایش خاصی نتوانیم دسترسی داشته باشیم وجود خواهد داشت؟ تجربیات خود را در زمینه ویرایش‌های وب‌سایت با ما به اشتراک بگزارید.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.