دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

ویرایشگر کاربردی برای ما چیست

ویرایشگر کاربردی

ویرایشگر کاربردی برای هر تولید کننده محتوا می‌تواند تفاوت‌های جزئی داشته باشد که نسبت به سلیقه افراد این ابزار محیط‌های مجزا دارند، هر فردی که دست به تولید محتوا می‌زند برای صفحه ویرایشگر خود تنظیمات متفاوتی ایجاد کند، دیده شده است که بسیاری از افراد نتوانستند با بروزرسانی افزونه یا محیط‌های مختلف خود را تطبیق دهند و دست به استفاده از ورژن قبلی زده‌اند.

در محیط متن‌باز وردپرس تدابیری اتخاذ شده است که شما همیشه می‌توانید از افزونه و قالب‌هایی که برای وردپرس ارائه می‌شوند استفاده کنید و با بروزرسانی منظم از آخرین تغییرات افزونه و قالب نیز بهرمند شوید. قسمت عمده‌ی این تغییرات می‌تواند مربوط به ارتقای امنیت افزونه و قالب‌ها باشد، روزانه صدها هکر و ربات قصد ورود به سیستم و ایجاد خرابکاری در آن را دارند، اما شما می‌توانید با بروزرسانی‌هایی که خود وردپرس نیز ارائه می‌دهد از این حملات در امان باشید.

افرادی که دست به تولید محتوا می‌زنند همیشه سعی بر استفاده از ابزار خاص خودشان را دارند و به‌ندرت دیده شده است که خودشان را با ابزار جدید مطابقت دهند.

بروزرسانی در نگارش با وردپرس

اگر از آخرین نسخه وردپرس 5.7 روی وردپرس خود استفاده می‌کنید، حتما متوجه شده‌اید که در قسمت نوشته‌ها از افزونه و ویرایشگر گوتنبرگ استفاده شده است، اگر نتوانید در زمان نگارش با این محتوا کار خود را به خوبی جلو ببرید، این امکان وجود دارد که در زمان استفاده از آخرین نسخه وردپرس 5.7 که ویرایشگر گوتنبرگ بصورت پیشفرض روی آن نصب می‌باشد، بتوانید از ویرایشگر قبلی وردپرس استفاده کنید.

ویرایشگر گوتنبرگ یک افزونه کامل و بی‌نقص می‌باشد اما همانطور که اشاره کردیم، برخی از تولیدکنندگان محتوا بر حسب عادت علاقه دارند که از نسخه قبلی برای نوشته‌ها و ویرایش، نگارش استفاده کنند. برای اینکار شما به‌عنوان یک تولید کننده محتوا می‌توانید با نصب افزونه غیرفعال کردن گوتنبرگ (disable gutenberg) ویرایشگر را به حالت اصلی ورژن گذشته دربیاورد و شروع به نگارش کنید.

ویرایشگر کاربردی

نصب افزونه Disable Gutenberg ویرایشگر کاربردی

شما برای نصب این افزونه می‌توانید از سایت وی‌پی‌وار فایل را بصورت مستقیم دانلود کنید و از قسمت افزودن افزونه فایل دانلود شده را نصب و فعال کنید.

شما می‌توانید با مراجعه به مخزن وردپرس نام افزونه مربوطه را جستجو کنید و از همانجا بصورت مستقیم شروع به نصب و فعال‌سازی افزونه بکنید.

بیش از شش‌صد هزار نصب آمار مورد توجهی است، تا به کاربردی بودن افزونه پی ببریم. طبق عکس این افزونه آخرین بار 4 ماه پیش بروزرسانی شده‌است و این مدت زمان برای افزونه‌ای که چهارچوب عملکردش کاملا مشخص می‌باشد، آمار قابل قبولی می‌باشد.

افزونه غیرفعال‌ساز چه تغیراتی ایجاد می‌کند

شما بعد از نصب افزونه متوجه تغییر خاصی نخواهید شد، حتی این افزونه بخش ویژه‌ای نیز در داشبورد وردپرس مبنی بر آن وجود ندارد، تنها جایی که در آن تغییرات اعمال شده قابل مشاهده است، محل نوشتن یا نگارش می‌باشد.

در پایین عکس مربوط به ویرایشگر وردپرس 5.7 را مشاهده می‌کنید. این ویرایشگر که بصورت پیشفرض در آخرین نسخه وردپرس نصب می‌باشد، افزونه گوتنبرگ می‌باشد.

شما بعد از نصب افزونه غیر فعال‌ساز گوتنبرگ قادر خواهید بود، ویرایشگر وردپرس را به حالت قبل از گوتنبرگ برگردانید که در تصویر پایین قابل مشاهده است.

شما در دیگر افزونه‌ها نیز قادر به تغییراتی از این دست یا اینکه تغییرات اساسی‌تری در وردپرس خود ایجاد کنید هستید، پس با توجه به سلیقه شخصی که دارید، همیشه سعی کنید که در ابتدای کار ابزاری که استفاده می‌کنید، دقیقا دلخواه خودتان باشد.

جمع‌بندی

شما می‌توانید با استفاده از افزونه غیرفعال‌ساز گوتنبرگ، ویرایشگر نسخه 5.7 وردپرس را به حالت اولیه برگردانید و شروع به تولید محتوا بکنید. فراموش نکنید که تولید محتوا رکن اصلی هر سایتی است و برای سئو بودن سایت همیشه باید مطالب دست اول در سایت قرار دهید.

اگر که هنوز شروع به طراحی سایت خود نکرده‌اید می‌توانید با استفاده از آموزش‌هایی که توسط تیم وی‌پی‌وار تهیه شده‌است، در تمامی زمینه‌های مبحث راه‌اندازی سایت کمک بگیرید. در قدم اول شما می‌توانید با تهیه هاست از تیم وی‌پی‌وار مستقیما شروع به طراحی سایت بکنید، تمامی مراحل تنظیم هاست ، توسط این تیم اتوماسیون شده است و شما بلافاصله بعد از تهیه هاست می‌توانید با افزونه و قالب‌های اورجینال شروع به طراحی سایت بکنید، تمامی افزونه و قالب‌ها به ارزش صدها دلار و با لایسنس اصلی در اختیار شما قرار می‌گیرد. اگر در زمان زمان طراحی سایت با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید با استفاده از پشتیبانی‌ها و ارسال تیکت از این تیم کمک بگیرید.

بنظر شما بهتر نیست، هر کاربر وردپرس خود را با آخرین بروزرسانی‌ها طتبیق دهد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.