دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

نقش دیجیتال مارکتینگ در زندگی ما

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ که در چند سال اخیر بیش از هر چیز توجه همه را توانسته است به خود جلب کند را می‌توان به‌عنوان ارزانترین و گسترده‌ترین روش برای کسب‌وکار عنوان کرد. در سال‌های اخیر بیشتر مردم ترجیح می‌دهند که خرید‌های خود را در حالی که در خانه در حال استراحت می‌باشند، تهیه کنند.

شاید تابحال متوجه‌ شده باشید که با خرید از اینترنت سودهای بزرگی را نصیب صاحبان این کسب‌وکارها می‌کنید. مدیرانی که شاید فقط در شروع کار برای دیجیتال مارکتینگ سختی زیادی کشیده باشند، اما حال که کسب‌وکارشان رونق گرفته‌است، کار را به کارمندان خود سپرده‌اند و فقط بر کسب‌وکار نظرات می‌کنند.

دیجیتال مارکتینگ نوعی بازاریابی است که در آن از رسانه‌ها و ابزار دیجیتال استفاده می‌کنند. بهترین تعریف برای بازاریابی را اینچنین می‌توان ارائه کرد که مجموعه‌ای از راه‌ها و روش‌ها برای ایجاد خدمات با ارزش برای بازار هدف که در کنار آن سود کسب کنیم.

اینترنت مارکتینگ جز کوچکی از دیجیتال مارکتینگ بشمار می‌رود، برای مثال می‌توان کسب‌وکارهای کوچکی که از طریق اینستاگرام دست بفروش می‌زنند را اینترنت مارکتینگ عنوان کرد. اینترنت مارکتینگ جز کوچکی از دیجیتال مارکتینگ می‌باشد.

دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

اینباند مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ

اینباند مارکتینگ (Inbound Marketing) را در ترجمه تحت‌الفظی می‌توان بازاریابی جاذبه‌ای عنوان کرد. این نوع از بازاریابی را می‌توان زیرمجموعه‌ای برای دیجیتال مارکتینگ نام برد. در بازاریابی جاذبه‌ای شما باید جمعیت یا قشر خاصی را در نظر بگیرید که می‌خواهید برای آنها خدمات ارائه دهید یا محصولات خود را بفروشید.

بهترین راه برای کسب درآمد اینترنتی استفاده از بازاریابی جاذبه‌ای می‌باشد. ضرب‌المثل دنبال چند خرگوش نرو مثال خوبی برای این مورد می‌باشد. اگر شما از کسانی که می‌خواهید برایشان ارائه خدمات بکنید، شناخت کامل داشته باشید. نسبت به سن و جنس افراد شناخت بهتری از نیازهایشان خواهید داشت که در نتیجه آن خواهید توانست به‌نحو احسنت برای بازار هدف خدمات ارائه کنید.

از این مورد با نام بازاریابی درون‌گرا نیز یاد می‌شود.

اوتباند مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ

اوتباند مارکتینگ (Outbound Marketing) در نقطه مقابل اینباند مارکتینگ قرار دارد، در این مورد شما فقط به معرفی محصول می‌پردازید و هدف شما آشنا شدن عموم مردم از آن می‌باشد. قشر خاصی را درنظر نمی‌گیریم و فقط به می‌خواهیم که افراد بیشتری در جامعه از محصولاتی که ارائه می‌کنیم یا خدماتی که می‌توان داشته باشیم مطلع باشند.

بازاریابی برون‌گرا برای این مورد نام دقیقی می‌باشد. در این مردم هدف بیشتر بالا بردن سطح سواد در رابطه با موضوع می‌باشد که می‌تواند برای عموم مردم مفید باشد. در واقع فریاد می‌زنیم که محصولات و خدماتی که ارائه می‌کنیم را همه بشناسند.

پیشرفت در دیجیتال مارتینگ

برای اینکه بتوانید در دیجیتال مارکتینگ موفق شوید باید با تمامی ابزار مربوط به آن آشنا باشید در این صورت است که در این بازار بزرگ می‌توانید به موفقیت برسید. مواردی که برای رسیدن شما به هدفتان باید رعایت کنید در چند بخش می‌باشد که می‌توان بصورت متختصر شرح داد.

ایجاد کانال‌های ارتباطی : برای مثال از طریق شبکه‌های اجتماعی یا سایر موارد ارتباطات اینترنتی می‌توانید به معرفی برند خود بپردازید.

بازاریابی محتوایی : با تولید محتوا‌های گوناگون که هم می‌تواند متنی، تصویری یا صوتی باشد دست به جذب مخاطب بزنید.

بهینه‌سازی سئو: با قدرتمند کردن سئو هر سایتی می‌توانید دست به کسب درآمد بزنید، مدیران سئو یکی از پر درآمدترین شغل‌های دیجیتال مارکتینگ را دارند.

تبلیغات دیجیتال: می‌توانید با تبلیغات و هزینه کردن در سایر سایت‌ها خودتان را بیشتر معرفی کنید، درصورتی که مخاطبین زیادی داشته باشید می‌توانید خودتان نیز تبلیغات بگیرید.

بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی : هدف شما دیده‌شدن بیشتر است و بهترین محلی که جمعیت زیادی در آن وجود دارد شبکه اجتماعی‌ است که می‌تواند مانند سکوی پرتاب برای شما باشد.

تجزیه و تحلیل در دیجیتال : اگر بتوانید نقاط قوت و نقاط ضعف یک کسب‌وکار اینترنتی را بصورت کامل شناسایی کنید، بدانید که این کار تخصصی می‌تواند برای شما کاملا پولساز باشد.

برندسازی دیجیتال : نیک‌نامی بزرگترین سرمایه هر برندی‌است، شما با تبلیغ مداوم مخاطب را تشویق به استفاده از خدمات خود می‌کنید و اگر مخاطب با استفاده بار اول رضایتش جلب شود به مشتری شما تبدیل خواهد شد.

بازاریابی با ایمیل : می‌توانید با گرفتن ایمیل مخاطبین، دائما از خدمات جدید یا تخفیفاتی که ارائه می‌کنید افراد را مطلع سازید.

جمع‌بندی

دیجیتال مارکتینگ شاخه‌های گسترده‌ای دارد که اگر از هر کدام از این شاخه‌ها به تنهایی شروع به کسب درآمد کنید، متوجه خواهید شد که در دراز مدت به مطمئن‌ترین راه کسب درآمد تبدیل شده‌است.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط این تیم کدنویسی شده‌است، شما را در تولید محتوای با کیفیت کمک خواهد کرد. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال به یکی از محبوبتریت افزونه‌ها در سایت‌های فارسی زبان تبدیل شده‌است.

بنظر شما بهترین راه برای ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.