دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

پیشبرد کسب‌وکار بوسیله اینترنت

کسب‌وکار بوسیله اینترنت

کسب‌وکار بوسیله اینترنت که در سال‌های اخیر رونق بالایی داشته‌است، با گسترش اینترنت در سراسر جهان رشد فزاینده‌ای پیدا کرد و به لطف شبکه سراسری اینترنت که در کشور ایران وجود دارد، هموطنان ایرانی نیز از این کسب‌وکار بی‌بهره نبوده‌اند.

کسب‌وکار بوسیله اینترنت در سال‌های اخیر در نقش فروشنده، رشد بالایی داشته و افرادی که خود را با این محیط مطابقت دادند از این موج بهرمند شده‌اند.

افرادی که می‌تواند از طریق کسب‌و‌کار آنلاین شروع به فعالیت کنند، با رسیدن به درآمد در این راه متوجه می‌شوند که مشکلات و دردسرهایی که مغازه‌دارن فیزیکی با آن مواجه می‌باشند در فروش اینترنتی وجود ندارد. مقیاس یا اشل‌کاری خاصی در فروش اینترنتی وجود ندارد و شما ممکن است محصولی را که جدیدا برای شما موجود شده‌است را در کمتر از چند ثانیه بصورت کامل بفروش برسانید. یک مغازه‌دار فیزیکی فاکتورهای زیادی را باید برای احداث فروشگاه خود درنظر بگیرد، مانند مکان فروشگاه یا محصولاتی که باید بصورت فیزیکی در محل وجود داشته باشد.

اگر فروشگاه شما بصورت سنتی باشد در نهایت قادر خواهد بود، به ساکنان محله خدمات بدهد، در ایده‌آل ترین شرایط نیز می‌تواند فروشگاه شما به خاص بودن شهرت یابد، اما در کسب‌وکار‌های آنلاین چنین فاکتورهایی مطرح نیست.

کسب‌وکار بوسیله اینترنت جایگزین فروشگاه فیزیکی

بزرگترین مانعی که در کسب‌وکارهای فیزیکی شما با آن مواجه خواهید شد، محدود بودن مشتریان می‌تواند باشد. اینکه شما به چند نفر در فروشگاه روزانه خدمات ارائه کنید یا محصولات بفروشید، اصطلاحی که مغازه داران در این مواقع استفاده می‌کنند واژه پاخور (تعداد افرادی که از یک مغازه بصورت متوسط بازدید می‌کنند) می‌باشد.

اینکه چند نفر روزانه به فروشگاه شما ورود کرده و بدون اینکه خرید کنند خارج شوند امری کاملا طبیعی است، دقت کنید که این افراد نیز جزوه بازدیدکنندگان فروشگاه می‌باشند.

اما در کسب‌وکارهای اینترنتی این واژه وجود ندارد و شما می‌توانید تعداد بازدیدکنندگان روزانه را بقدری بالا ببرید که حتی از آمار‌های بازدید ماهانه یک فروشگاه نیز بالاتر برود.

مطمئنا در زمانی که بازدید بالاتر می‌رود، احتمال اینکه بازدیدکننده به مشتری تبدیل شود نیز بالا خواهد رفت. در ابتدا که خرید از اینترنت طرفدار چندانی نداشت، افراد ادعا می‌کردند که خرید اینترنتی به‌هیچ وجه نمی‌تواند جای خرید مستقیم از فروشگاه را بگیرید که به مرور زمان این مقاومت بی‌جای برخی از افراد نیز از بین رفت.

کسب‌وکار بوسیله اینترنت
کسب‌وکار بوسیله اینترنت

کسب‌وکار اینترنتی در زمان قرنطیه کرونا

اگر نگاهی بر تاریخ چند سده اخیر بیندازید متوجه خواهید شد که بیشترین مرگ‌ومیرها در جهان در زمان بیماری‌های ویروسی اتفاق افتاده است، به میزانی که علم در صد سال اخیر پیشرفت کرده‌است در هیچ برهه تاریخی پیشرفت نکرده‌است از این رو اکثریت افراد گسترش بیماری ویروسی در سال‌های تکنولوژی را امری کاملا امکان‌ناپذیر می‌دانستند.

در سال 2019 خبری مبنی‌بر انتشار ویروس کرونا در چین بگوش رسید، اما شاید هیچکس نمی‌توانست با این موضوع کنار بیاید که این ویروس توانسته است جشن‌های سال نو چین را که از تمامی نقاط جهان بازدیدکننده دارد را لغو کند و شهر ووهان چین به قرنطینه کامل برود. ویروس کرونا طی کمتر از چند ماه در تمامی کشورهای جهان دیده شد، بدون اینکه ماهیت ویروس مشخص باشد تنها نسخه‌ای که برای این ویروس نوشته می‌شد، قرنطینه بود.

قرنطینه از شهرها شروع شد و تمامی کشورهای جهان را به سکوت درآورد، تمامی مشاغل به جز کادر درمان به حالت تعطیلی درآمده بودند و حال این میلیونها نفر بودند که در خانه‌هایشان خود را حبس کرده‌ بودند جان خود را در امان نگه دارند، در این زمان تنها گزینه‌ای که برای تهیه مایحتاج زندگی وجود داشت، خرید از طریق اینترنت بود، تمامی کسب‌وکارها تعطیل شده بودند و فقط فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانستند مایحتاج افرادی که در قرنطینه هستند را تهیه کنند.

آمار فروش‌های اینترنتی در طی این زمان چندین برابر شدند و حتی صاحبان کسب‌وکارهای اینترنتی توانستند با رسیدن به تارگت‌های فروش چند برابر، موفقیت فوق‌العاده‌ای را در زمانی که قرنطینه وجود داشت کسب نمایند.

فرهنگ کسب‌وکار اینترنتی

اینکه افراد بصورت اینترنتی مایحتاج خود را سفارش داده و تهیه کنند، برای دسته‌ای از اشخاص قابل درک نبود، اما در زمان قرنطینه، این دست از افراد که بلاجبار به تهیه مایحتاج از اینترنت شدند، فهمیدند که می‌توانند این خدمات را در زمان‌های عادی نیز جهت جلوگیری از اتلاف‌وقت و خصوصا کاهش هزینه‌های رفت آمد جایگزین خرید حضوری بکنند.

حال می‌توان گفت که خرید اینترنتی را تمامی اقشار جامعه به رسمیت می‌شناسند و تا جایی برایشان امکان‌پذیر باشد، از این سیستم استفاده می‌کنند. حال این شما هستید که باید دستبکار شوید و کسب‌وکار خودتان را بصورت اینترنتی شروع کنید.

فروش اینترنتی در کشور ما محدود به چند سایت قدیمی می‌باشد و اگر شما بتوانید سایتی با خدمات بهتر ارائه کنید، خواهید توانست مشتریان زیادی را از دیگر سایت‌ها جذب کنید.

کسب‌وکار اینترنتی در اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام به‌لطف کاربرپسند بودن بالایی که دارد، توانسته است فروشگاه‌های زیادی را ملزوم به استفاده از آن کند تا فروششان بالا برود.

اینستاگرام برای شروع کسب‌وکار آنلاین پلتفرمی ایده‌آل می‌باشد، اما توجه داشته باشید که در ادامه کار با این شبکه با مشکل مواجه می‌شوید، چرا که محدودیت‌های دارد که دامنگیر کسب‌وکار شما خواهد شد.

اما چنانچه سایتی را برای کسب‌و‌کار خود راه‌اندازی کنید، خواهید توانست طمع شیرین کسب‌وکار اینترنتی را بچشید، شما می‌توانید بوسیله سایت اینترنتی تمامی اطلاعات را بصورت دسته‌بندی شده دریافت کنید.

خرید‌ها، دیدگاه‌ها، سفارشات، مرسوله‌های ارسال شده یا حتی مرسولات مرجوعی، تمامی این موارد را در وب‌سایت می‌توانید بصورت دسته‌بندی شده دریافت کرده و مدیریت کنید.

جمع‌بندی

خریدهای اینترنتی در زمان حاضر جزوه کارهای روتین افراد شده‌است و شما نباید از این بازار چشم‌پوشی کنید و سعی داشته باشید که سهمی از این بازار برای خودتان بگیرید. پیشنهاد ما برای شما طراحی سایت با وردپرس می‌باشد، این سیستم مدیریت محتوا شما را قادر خواهد ساخت تا در کمتر از چند روز فروشگاه خودتان را بصورت آنلاین راه‌اندازی کنید.

تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) با ارائه آموزشهایی در زمینه طراحی سایت، افرادی که که دوست دارند در این زمینه فعالیت کنند را راهنمایی می‌کند، درصورتی که در زمان طراحی سایت با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران تیم کمک بگیرید.

تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) با کدنویسی دقیقی که در روی افزونه شمسی‌ساز وردپرس انجام داده‌است، طراحی سایت با وردپرس را برای علاقمندان همواره کرده‌است.

بنظر شما بهترین زمان برای ورود به کسب‌وکار آنلاین چه زمانیست؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.