دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

محتوای ایده‌آل و سئو شده

محتوای ایده‌آل و سئو شده

بزرگترین چالش برای یک سایت اینترنتی بعد از راه‌اندازی بصورت کامل، می‌توان قرار دادن محتوا عنوان کرد. شما برای قرار دادن محتوا در اینترنت یا باید خودتان دستبکار شوید و محتوا تولید کنید یا اینکه از افرادی که در این حوزه تخصص دارند بخواهید که برای شما محتوای ایده‌آل و سئو شده تولید کنند.

تولید محتوا مستمر و خوب در سایت مهمترین رکن برای داشتن سئو قدرتمند در سایت بشمار می‌آید، اگر بتوانید محتوای جذاب در سایت قرار دهید، این کار کاملا توسط الگوریتم‌های گوگل قابل تشخیص خواهد بود و با بالا آمدن رنک شما در نتایج اول گوگل با سرعت تصاعدی شاهد بیشتر شدن مخاطبین و بازدیدکنندگان در سایت خودتان خواهید شد.

برای تولید محتوای قدرتمند و سئو شده باید به رعایت برخی از فاکتورها بپردازید، با اعمال این موارد به محتوا در حین ایجاد پست‌های جدید، خواهید توانست سئویی قدرتمند را در سایت خودتان داشته باشید. اگر تصمیم شما برای تولید محتوا در سایت توسط خودتان می‌باشد، با به‌خاطر سپردن این فاکتورهای مهم قدم به قدم شروع به تولید محتوا بکنید.

محتوای ایده‌آل و سئو شده
محتوای ایده‌آل و سئو شده

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به شما این امکان را می‌دهد تا هر نوع سایتی که می‌خواهید داشته باشید را راه‌اندازی کنید. برای داشتن سایت و وارد شدن به دنیای دیجیتال مارکتینگ باید مجموعه‌ای از پارامترها را بدانید و بصورت کامل رعایت کنید.

هدینگ‌ها برای محتوای ایده‌آل و سئو شده

در زمان نگارش محتوا می‌توانیم شش نوع تیتر یا هدینگ نوشته استفاده کنیم که بترتیب اهمیت هر هدینگ با شماره آن مشخص می‌شود، هدینگ‌ها از شماره یک تا شش بدین معنی می‌باشند که هدینگ اول مهمتر از هدینگ دوم و… است.

هدینگ اول باید نزدیکترین جمله یا کلمه به آنچه که کاربر می‌خواهد جستجو کند باشد.

خوانا بودن محتوا برای سئو

اگر بخواهید که سئو خوبی داشته باشید و این شرایط موقتی نباشد، مطالبی که در سایت قرار می‌دهید کاملا خوانا و بدرد بخور برای مخاطب باشد. برای الگوریتم‌‌های گوگل کاملا قابل تشخیص می‌باشد که مطالب قرار داده شده در سایت آیا برای مخاطب خوانا هستند یا نه.

برای مثال یکی از مواردی که گوگل بوسیله آن تشخیص می‌دهد که محتوای شما بدرد بخور یا خوانا می‌باشد، مدت زمانیست که کاربر در صفحه شما می‌ماند، تایم آن‌پیج (Time on Page) زمانیست که اندازه گرفته می‌شود که هر محتوا یا صفحه چقدر مخاطب را در پای صفحه قرار داده‌است.

دسته بندی نوشته‌ها برای خوانا بودن محتوا نقش پررنگی دارند.

پاگراف‌های کوتاه برای رساندن حق مطلب

مطالعه پاراگراف‌های بلند بدور از حوصله کاربران می‌باشد و بهتراست در کمتر از دو الی سه بند (هر بند سه خط) آنچه را که نیاز می‌باشد را به مخاطب انتقال دهید.

پاراگراف‌های کوتاه برای سئو سایت شما نیز اهمیت خواهد داشت و در خوانا بودن نوشته‌ها تاثیری زیادی دارد.

تصویر یا عکسی که خوانایی دارد

شما با تصاویر بهتر خواهید توانست به مخاطب منظورتان را برسانید، از این رو برای سئو نیز اهمیت دارد و تاثیر آن مثبت می‌باشد. همیشه تصاویر در یک نوشته هستند و جلب توجه می‌کنند. در بیشتر موارد دیده شده‌است که مخاطب قبل از اینکه شروع به خواندن نوشته بصورت کامل بکند، تصاویر را بررسی می‌کند و در صورت نوشتاری بودن، به مطالعه آن می‌پردازد.

استفاده از کلمه کلید متناسب

در ابتدا که شروع به تولید محتوا می‌کنید باید در نظر بگیرید که چه کلمه کلیدی بیشتر در مقاله باید استفاده کنید، استفاده بیش از حد کلمه امتیاز منفی بشمار می‌آید و شما باید چگالی مربوط به کلمات را کاملا در نوشته رعایت کنید.

تغییر رنگ و بولد کردن کلمات مهم

اگر در محتوایی که تولید می‌کنید، جملات متمایز و برجسته‌ای وجود داشته باشد، می‌توانید با تغییر رنگ جمله مربوط یا بولد کردن آن نسبت به سایر نوشته‌ها، توجه مخاطبین را بصورت کامل به نوشته خودتان جلب کنید.

لینک‌های داخلی در نوشته

داشتن لینک داخلی در سایت می‌تواند نشان از مرتبط بودن مطالب سایت شما به هم دیگر باشد، اگر محتوایی در سایت قرار داده‌اید و نیاز می‌بینید که بازدیدکنندگان با رجوع به آن می‌توانند از آن بهره ببرند، می‌توانید آن را با لینک کردن بصورت مستقیم در اختیار مخاطب قرار بدهید.

کپی کاری ممنوع

گوگل هوشمندترین هوش مصنوعی جهان هر فایل یا مطلبی که در اینترنت قرار می‌گیرد را آنالیز می‌کند و مرجع هر مطلبی را می‌داند. اگر شما در سایت خود از مطالب کپی شده استفاده کنید، کاملا توسط گوگل شناسایی خواهید شد و امتیاز منفی برای سئو سایت شما قلمداد می‌شود.

مطالب کپی سایت شما را در آستانه نابودی قرار خواهد داد.

طول محتوا اهمیت دارد

محتوایی که در سایت قرار می‌دهید نباید خیلی کوتاه باشد، برای مثال افزونه رنک‌مث سئو برای محتوای 600 کلمه‌ای رتبه خوب، محتوای 1000 کلمه‌ای رتبه خیلی خوب و برای محتواهایی که بیش از 1500 کلمه باشند رتبه عالی در نظر می‌گیرد.

هر چقدر محتوای شما کاملتر باشد، سایت‌های بیشتری شما را به عنوان مرجع و منبع معرفی خواهند کرد که یک شرایط ایده‌آل برای سایت شما بحساب می‌آید.

انتشار محتوا بصورت منظم

اگر شما محتوایی که در سایت قرار می‌دهید را بصورت منظم منتشر کنید نشان از این دارد که سیستم سایت شما کاملا حساب شده عمل می‌کند و می‌خواهید که در رقابت با سایر سایت‌ها کاملا به موفقیت برسید.

انتشار محتوا بصورت ماهانه ارزشی ندارد و شما می‎توانید با انتشار محتوا بصورت روزانه نشان دهید که سایتی کاملا زنده و پویا دارید.

جمع‌بندی

برای قرار دادن محتوای مناسب در سایت باید برخی از موارد را بصورت کامل رعایت کنید و با رعایت همین موارد می‌باشد که خواهید توانست محتوایی عالی در سایت خودتان داشته باشید. محتوای هر سایت نشان دهنده میزان توجه مدیران آن برای جلب رضایت‌مندی مخاطبین می‌باشد.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌های تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران ایت تیم راهنمایی بگیرید.

افزونه شمسی ساز وردپرس که توسط تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) کدنویسی شده‌است، شما را در تولید بهتر محتوا یاری می‌کند. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال به یکی از محبوبترین افزونه‌ها در سایت‌های فارسی زبان تبدیل شده‌است.

بنظر شما چه میزان زمان نیاز خواهد بود تا بتوانیم محتوایی مناسب برای قراردادن در سایت تولید بکنیم؟

2اُمین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.

  1. سلام
    اهمیت ویدئو در مطالب چطور؟ ویدئو از عکس مهم‌تره؟