دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

تولید محتوا در اینترنت

محتوا

تولید محتوا در اینترنت رابطه مستقیمی با بالا بودن بازدید از صفحه شما دارد، هرچقدر مطالبی که در سایت ارائه می‌دهید جذاب‌تر باشد، افراد بیشتر برای استفاده کردن از مطالب شما راغب خواهند شد.

در کسب و کارهای آنلاین فقط زمانی موفق خواهید بود که بتوانید توجه هوش مصنوعی گوگل را به خود جلب کنید، یکی از راه‌هایی که می‌توانید گوگل را ترغیب به الویت قرار دادن شما در جست‌وجو بکنید، رعایت اصول در چهارچوب خواسته‌های گوگل می‌باشد. تولید محتوا مانند سوختی است که به بالا رفتن آمار بازدید سایت شما کمک می‌کند. کسب رتبه اول در نتایج گوگل را می‌توان کم‌ هزینه‌ترین و مطمئن‌ترین روش تبلیغ سایت عنوان کرد.

تولید محتوا
تولید محتوا

اگر شما بتوانید در زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید، در نتایج اول گوگل ظاهر شوید، این یک راه مطمئن برای کسب‌وکار شما خواهد بود، چرا که اغلب جست‌وجو کنندگان می‌توانند با دسترسی سریع به سایت شما به مشتریان دائمی سایت شما نیز تبدیل شوند.

محتوای خوب چه خصوصیاتی دارد

محتوایی که در سایت قرار می‌دهید به‌هیچ عنوان نباید کپی شده از اینترنت باشد، الگوریتم‌های گوگل که به تمامی محتواهای موجود در اینترنت دسترسی دارند، مطالب کپی شده را تشخیص می‌دهند.

برای دست‌اول بودن مطالب می‌توانید از منابع انگلیسی استفاده کنید و پس از ترجمه آن را در سایت خود قرار دهید، می‌توانید مطالبی که قرار می‌دهید را بصورت تلفیقی از منابع مختلف قرار دهید.

برای اینکه مطالب نگارش شده سئو باشد، رعایت اصولی پاره‌ای از موارد ضرورت دارد که به شرح زیر است:

  • رعایت اصولی چگالی کلمات
  • روان خوانده شدن محتوا توسط بازدیدکننده
  • دسته‌بندی کردن درست مطالب
  • توجه به جایگاه کلمات کلیدی با عناوینی که دارند

یکی از نکاتی که می‌تواند در میان عناوین بیان شده متمایزتر یا مهمتر باشد را می‌توان استفاده درست از کلمات کلیدی و عنوان مرتبط با نوشته بیان کرد.

نکاتی که در زمان نگارش باید رعایت کنیم

باید در دو جمله اول کلمات کلیدی به‌چشم بخورند و ابتدای پاراگراف هم شامل کلمات کلیدی باشد. شما می‌توانید بعد از هر پاراگراف که کلمات شما به بیش از 250 کلمه رسید، با قرار دادن عکسی مرتبط به مقاله خوب جذابیت خاصی ببخشید. توجه داشته باشید که عکس‌ها نیز توسط موتور جست‌وجو گوگل شناسایی و خوانده می‌شود، پس بهتر است بعد از دانلود کردن عکس انتخابی، برای قرار دادن تصویر در محتوا عکس را برش دهید تا از حالت خام و اولیه دربیاید.

علامت‌های نگارشی باید در زمان نوشتن بصورت کامل رعایت شوند،این علامت‌ها می‌تواند ویرگول، نقطه و یا هر علامتی در جایگاه خودش باشد.

اصول تولید محتوا چیست

محتوای تولید شده می‌تواند علاوه بر متنی، تصویری یا صوتی نیز باشد. مطالب قابل انتشاری که می‌تواند بصورت صوتی، تصویری و متنی در اینترنت قرار بگیرد، در اکثر موارد هدف بازاریابی دارد. رعایت اصولی پاره‌ای از موارد می‌تواند محتوای تولید شده توسط شما را از دیگر مقالات متمایز کند.

محتوای تولید شده باید با کیفیت باشد، همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم انتخاب عنوان درست نقش کلیدی در سئو شدن مطالب شما دارد. دیدگاه و نظرات را باید در آخر پست یا مقاله قرار دهید تا با به چالش کشیدن مخاطب بتوانید نظرات را دریافت کنید و در صورت بروز مشکلی برای مخاطب آن را حل و فصل نمایید. برای اینکه مخاطب زمان بیشتری را در صفحه شما سپری کند، می‌توانید مطالب خود را مهیج نگارش کنید تا با به‌وجود آوردن حس کنجکاوی، مخاطبین رغبت پیدا کنند که تا آخر مقاله را مطالعه کنند.

استفاده از ابزار برای جذاب کردن محتوا

محتوای تولید شده باید کاملا کاربردی و سودمند باشد. ساده و بی‌آلایش بودن کلمات نیز می‌تواند نقش مهمی در خواندن کامل مطلب توسط مخاطب ایجاد کند. در نگارش محتوا شخصی که اینکار را برعهده می‌گیرد، کاملا باید به محتوایی که قصد تولید کردن آن را دارد تسلط داشته باشد. زمانی که شما دست به تولید محتوا می‌زنید، نسبت به کسانی که از مطالب شما استفاده می‌کنند، مسئول هستید و باید پاسخگوی اشخاصی که در زمان خواندن مطالب شما به سوالاتی بر‌می‌خورند پاسخگو باشید. همیشه باید قبل از نگارش در مورد مطلبی که می‌خواهید بنویسید، بصورت کامل در حول محور موضوع مربوطه به جست‌وجو بپردازید. شناسایی نقاط ضعف و قوتی که در گذشته، از مطالب ارائه شده‌است می‌تواند نقش کلیدی در تولید محتوای خاص برای ما ایفا بکند.

اصول نگارش محتوا

شخصی که دست به تولید محتوا می‌زند باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد که عبارتند از:

  • ایده‌پردازی در ایجاد محتوا
  • راهکارهایی برای استراتژی ویژه
  • توانایی سئو کردن مطالب
  • استفاده از آخرین بروزرسانی‌ها
  • بررسی میزان تاثیرپذیری مخاطب از مطب

چنانچه این اصول را رعایت کنید خواهید توانست در هر زمینه‌ای دست به تولید محتوا بزنید. فراموش نکنید که کسب توانایی در هر موضوعی فقط با مطالعه مداوم در آن مبحث امکان‌پذیر خواهد بود. برقراری ارتباط با مخاطب یکی از ارکان مهم تولید محتواست، کسی که دست به اینکار می‌زند باید بداند که مخاطبینش از چه قشری از جامعه می‌باشند و نسبت به سن و سال و خواسته‌ها دست به تولید محتوا بزند.

طی سال گذشته که تب‌وتاب بازار سهام اکثر افراد را تحت تاثیر خود قرار داده بود، تولید محتوا در زمینه بازارهای سرمایه‌گذاری الاخصوص بورس رشد فزاینده‌ای پیدا کرده بود و سایت‌ها و پیج‌های مختلف اینستاگرامی دست به تولید محتوا در مورد بازارهای مالی می‌زدند، این حجم از کار که توسط تعداد زیادی تولیدکنندگان محتوا انجام می‌شد، رقابت تنگاتنگی ایجاد می‌کرد و با تولید شدن محتوای جذاب حتی افرادی که در این زمینه فعالیتی نداشتند، جذب مطالعه این محتوا می‌شدند. تولید محتوای جذاب خواهد توانست توجه افراد را به خود جلب نماید و این موهوم که هدف هر محتوایی است، توسط هوش مصنوعی شناسایی می‌شود و افراد می‌توانند بیشتر در معرض توجه قرار بگیرند.

اهمیت تولید محتوا

گسترش استفاده از اینترنت، رقابت تنگاتنگی بین شبکه‌هایی که عموم مردم مورد استفاده قرار می‌دهند ایجاد کرده‌است، در این رقابت شبکه‌ای که بتواند محتوای مفیدتر و جذابتری تولید کند، با جذب تعداد کثیری از مخاطبین می‌تواند به شبکه قدرتمندی تبدیل شود و همانطور که می‌دانید، شبکه‌ای که قدرت بیشتری پیدا می‌کند، می‌تواند در هر زمینه‌ای علل خصوص کسب درآمد بالا موفق عمل کند.

وقتی که نیازمند اطلاعاتی در هر زمینه‌ای باشید، این فکر به ذهنتان خطور می‌کند در اینترنت دست به جست‌وجو بزنید، مشهورترین جست‌وجوگر در کشور ایران موتور جست‌وجوی گوگل است که عموم مردم از آن استفاده می‌کنند.

اینکه گوگل چه مطالبی را برای شما نشان می‌دهد، بر اساس الگوریتم‌های گوگل مطالب دسته‌بندی می‌شوند و به نمایش در می‌آیند. گوگل برای نشان دادن بهینه‌ مطالب و نمایش درست‌ترین مطالب، از چهارچوبی که به نام سئو شکل گرفته‌است، استفاده می‌کند. شما با رعایت اصول سئو و قرار گرفتن در چهارچوب تولید محتوای صحیح خواهید توانست در جایگاهی درست قرار بگیرید.

جمع‌بندی

زمانی که تولید محتوا می‌کنید باید مطالب خود را سئو شده ارائه دهید، در اینجاست که خواهید توانست، در نتایج صفحه اول گوگل ظاهر شوید.

با کمی جست‌وجو در اینترنت و استفارده از گوگل به این نتیجه خواهید رسید که همان نتیجه اول بهترین اطلاعات را در اختیار ما می‌گذارد، پس مطمئن باشید که در صفحه اول گوگل بهترین نتایج از بین صدها صفحه و لینک قرار داده می‌شود. برای سئو کردن مطالب که در حین نگارش می‌توانید از افزونه رنک‌مث استفاده نمایید، نکاتی که این افزونه برای سئو شدن مطلب تذکر می‌دهد، مانند چک لیستی است که در کنار صفحه با استفاده از آن قادر به نگارش و سئو کردن همزمان مطالب هستید. از این رو تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار این افزونه جذاب را با لایسنس اصلی در اختیار کاربرانی که از این کمپانی هاست تهیه می‌کنند، ارائه می‌دهد.

چنانچه در زمان تولید محتوا یا طراحی سایت به مشکل خاصی برخورد کنید، می‌توانید از تیم وی‌پی‌وار راهنمایی بگیرید. آیا محتوایی که تا امروز در زمینه‌های مختلف تولید شده‌است کافیست، یا بایستی با بروز کردن مطالب این جریان را پویا کرد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.