دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

روشی برای اطلاع از صحت لینک‌‌های پیوندی

صحت لینک‌‌های پیوندی

صحت لینک‌‌های پیوندی به‌جهت اطمینان از سایت‌ها یا آدرس‌هایی که معرفی می‌کنید، باید مورد بررسی قرار بگیرند. اگر در داخل مطالب سایت به لینک‌های اشتباه و غیرفعال پیوند ایجاد کنید، این اشتباه را الگوریتم‌های گوگل تشخیص می‌دهند و امتیاز‌ منفی برای سئو سایت شما محسوب می‌شود.

موتور جستجوی گوگل می‌تواند زیر و بم تمامی سایت‌ها در اینترنت را بررسی کند، علاوه بر اینکه لینک‌هایی که در سایت معرفی می‌کنید را باز می‌کند، حتی قادر است فایل‌هایی که در روی سایت قرار دارند را بارگیری کند و بخواند.

توجه داشته باشید که اگر در وب‌سایت شما لینک خراب وجود داشته باشد، علاوه بر اینکه امتیاز منفی برای سئو سایت شما محسوب می‌شود، این امکان که بازدیدکنندگان در سایت شما گمراه شوند وجود دارد و شما نخواهید توانست نظر مخاطبین را به سایت خودتان جلب کنید، وجود لینک پیوندی خراب در سایت نشان از عدم توجه مدیر یک سایت سلامت و امنیت سایت می‌باشد. این نکته لینک‌های سایت شما مشکل داشته باشد، می‌تواند برای کاربرانی که از سایت شما بازدید می‌کنند، مانند یک عامل دافعه مخاطب عمل کند.

افزونه‌ای برای اطلاع از صحت لینک‌‌های پیوندی

اینکه شما بتوانید بصورت تک‌تک تمامی لینک‌هایی که در سایت وردپرسی که خودتان معرفی کرده‌اید را مورد بررسی قرار دهید و از درستی آنها اطلاع پیدا کنید، تقریبا می‌توان گفت که برای شما امکان پذیر نخواهد بود، اما از این رو که اهمیت ویژه‌ای برای سئو سایت شما و جذب مخاطب در سایت شما دارد باید اینکار را انجام دهید که امکان انجام بررسی‌ها بصورت تکی امکان‌پذیر نیست.

شما می‌توانید با نصب افزونه Broken Link Checker این کار را به پلاگین بسپارید و خیال خود را بابت لینک‌هایی که در سایت شما خراب شده‌اند، راحت سازید. با این افزونه کافیست که تنظیمات مربوطه را انجام دهید و فقط در مواقعی که احساس نیاز می‌کنید، گزارش‌هایی که این افزونه ارائه می‌دهد را مورد بررسی قرار دهید، در این صورت شما در کمتر از چند ثانیه از لینک‌های خرابی که در سایت‌تان وجود دارد مطلع خواهید شد.

نظارت و بررسی لینک‌ها باید در هر سایتی صورت پذیرد تا در صورت بوجود آمدن مشکل، بلافاصله رفع گردد. بیشتر سایت‌هایی که پست‌های قدیمی و سابقه طولانی در ارائه محتوا دارند دچار این دست مشکلات می‌شوند.

میزان تاثیری که لینک‌‌های خراب بر سئو یک سایت دارد، دارای اهمیت ویژه‌ای است، چرا که عدم وجود لینک خراب در سایت می‌تواند نشان از توجهی که به سایت دارید باشد.

نصب افزونه برای اطلاع از صحت لینک‌‌های پیوندی

نصب افزونه‌های از پیش کدنویسی شده می‌تواند سرعت کار ما در زمان استفاده از وردپرس و هر بخشی از سایت سرعت ببخشد. افزونه‌ای که می‌تواند با بررسی تمامی لینک‌ها مدیر سایت را از اشکال بوجود آمده با خبر سازد و از بروز مشکل در سئو سایت در زمینه لینک‌ها خیال شما را راحت کند، افزونه Broken Link Checker می‌باشد، شما با تعیین محدوده زمانی می‌توانید به افزونه اجازه بدهید تا با لینک‌هایی که در سایت قرار دارد را بررسی کند و گزارشی را در انتهای کار ارائه دهد.

برای نصب این افزونه در روی وردپرس خود می‌توانید، فایل مربوط به افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و از قسمت افزودن افزونه پیشخوان وردپرس فایل را در روی سیستم بارگذاری نمایید.

در روش دوم می‌توانید با مراجعه به مخزن وردپرس از قسمت افزودن افزونه پیشخوان، با جستجوی عبارت Broken Link Checker افزونه موردنظر را پیدا کرده و نصب کنید.

مخزن وردپرس

این افزونه با بیش از هفتصدهزار نصب محبوبیت بالایی را در بین مدیران سایت‌های وردپرسی کسب کرده است.

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه می‌تواند در بخش تنظیمات از قسمتی که با عنوان بررسی کننده پیوند اضافه شده‌است، تنظیمات را مدیریت کنید.

کار با افزونه بررسی کننده پیوند

با قرار دادن تصویر مربوط به برگه‌های مختلف در افزونه به بررسی هریک از گزینه‌ها و کاربردی که دارند می‌پردازیم.

صحت لینک‌‌های پیوندی
افزونه صحت لینک‌‌های پیوندی

موقعیت :در این قسمت گزارشی را از تعداد کل لینک‌هایی که در سایت وجود دارد را مشاهده می‌کنیم.

بررسی هریک از پیوندها: در این قسمت با تعیین زمان تنظیم می‌کنید که بعد از چه میزان زمان که لینک‌های سایت بررسی می‌شوند، دوباره افزونه لینک‌های سایت شما را بررسی کند تا خطاهای احتمالی را شناسایی کند.

آگاه سازی از طریق رایانامه:در گزینه اول افزونه در صورت یافتن خرابی به شما گزارش خواهد داد و در صورتی که گزینه دوم را انتخاب کنید، افزونه از طریق ایمیل به شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

Notification e-mail address : چنانچه در مورد بالا گزینه ارسال ایمیل را انتخاب کنید، در این قسمت باید ایمیلی که می‌خواهد افزونه گزارشات را برای شما ارسال کند را وارد کنید.

تنظیم پیوند: به افزونه اجازه می‌دهید که تا پیوندهایی که در قالب سفارشی وجود دارد را نیز بررسی کند و یا اینکه لینک‌های خراب را برای موتورهای جستجو نمایش ندهد.

Suggestions : اگر این گزینه فعال باشد، ممکن است افزونه بتواند برای لینک‌های خراب جایگزین پیشنهاد دهد.

Warnings : هشدار را می‌توانید فعال کنید تا از جزئیاتی که در افزونه شناسایی می‌کند باخبر شوید، در غیر این صورتی تمامی پیشامدها را لینک شکسته شناسایی می‌کند.

در برگه دیگر این افزونه که با عنوان دنبال پیوندها بگرد در، می‌توانید تعیین کنید که افزونه لینک‌ها را در کدام قسمت آنالیز و جستجو بکند.

در برگه بعدی که با عنوان بررسی کدام پیوندها وجود دارد، تعیین می‌کنید که چه نوع آدرس‌هایی را بررسی کند و در ادامه آن می‌توانید لینک‌های خاصی که نیاز به بررسی ندارند را وارد کنید.

در برگه‌ای که عنوان پروتکل‌ها و رابط‌های برنامه می‌باشد، می‌توانید رابط‌هایی که با این افزونه کار می‌کنند را فعال کنید تا به بررسی لینک‌های آن بپردازد.

در برگه آخر که پیشرفته نام دارد می‌توانید، تنظیمات افزونه را شخصی‌سازی کنید. این تنظیمات که بصورت پیشفرض می‌باشند در بیشتر مواقع نیازی به ایجاد تغییر ندارند.

در ادامه تنظیمات این بخش می‌توانید تعیین کنید که گزارش مربوط لینک‌های خراب در سایت در چه آدرسی ذخیره شود.

جمع‌بندی

سئو هر سایت مهمترین بخش در اینترنت محسوب می‌شود و برای اینکه سئو خوب داشته باشیم باید تمامی فاکتورهای لازم را برای آن در نظر بگیریم، یکی از این موارد قرار دادن لینک‌های معتبر در سایت می‌باشد. اما چنانچه لینک شما صحیص نباشد کاملا نتیجه منفی را در سئو سایت شما به ارمغان خواهد آورد. با نصب افزونه بررسی سلامت لینک می‌توانید از رخ داد چنین مواردی پیشگیری کنید.

برای اینکه بتوانید سایت وردپرسی خود را راه‌اندازی کنید، می‌توانید از آموزش‌هایی که توسط تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه داده است استفاده کنید، چنانچه در زمان طراحی با مشکل مواجه شدید می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی مشکل بوجود آمده را حل‌وفصل کنید.

افزونه‌ شمسی‌ساز وردپرس که توسط تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) کدنویسی شده است، در مدت زمان کوتاهی توانسته است با بیش از ده‌هزار نصب در سایت‌های فارسی‌زبان جایگاه ویژه‌ای را کسب کند.

آیا می‌توان با عدم ارائه لینک برای سایر سایت‌ها، سئو خوبی در سایت داشت؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.