دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

انجمن‌ساز بی‌بی‌پرس و نحوه استفاده

انجمن‌ساز بی‌بی‌پرس

انجمن‌ساز بی‌بی‌پرس جزوه پلاگین‌های محبوب وردپرس می‌باشد، که به‌وسیله آن می‌توانید با ایجاد انجمن‌های تخصصی در سایت خودتان، کاربران را راغب به اشتراک‌گذاری دانسته‌های خود و مشارکت در بحث‌های تخصصی بکنید.

پلاگین یا افزونه‌های موجود در وردپرس را می‌توان بخش جدایی‌ناپذیر طراحی سایت با وردپرس دانست، افزونه‌های موجود می‌تواند شما را در کمترین زمان ممکن قادر به ایجاد سایت در هر زمینه‌ای که تمایل دارید بکند. مخزن وردپرس مجموعه‌ای از افزونه‌ها می‌باشد، که توسط کدنویسان حرفه‌ای یا شرکت‌های بزرگی که در زمینه وردپرس دست به ایجاد افزونه زده‌اند را گرد‌آوری کرده‌است.

اگر بنا بر این باشد که شما در زمانی که دست به ایجاد سایت می‌زنید، خودتان تک‌تک قسمت‌های سایت را کدنویسی کنید، اینکار به کاری طاقت فرسا و به دور از حوصله تبدیل می‌شود، که می‌تواند شما را بطور کلی از اینکار منصرف نماید. اما با وجود مجموعه‌ای از افزونه‌ها شما خواهید توانست قسمت‌های از پیش طراحی شده را در روی سایت خود داشته باشید.

شرح کار انجمن‌ساز بی‌بی‌پرس

انجمن و فرم‌ها هستند که شما را قادر می‌سازند تا بتوانید در حین اشتراک گذاری مطالب خودتان از دیگر کاربران نیز نظراتشان را جویا شوید. برای مثال اگر شما سایتی در مورد خودرو داشته باشید، می‌توانید انجمن‌هایی ایجاد کنید و زمانی که در مورد خودرو یا قطعات خودرو مطالبی ارائه می‌دهید بتوانید نظرات دیگران را نیز در این مورد جویا شوید.

اگر شما بتوانید نسبت به موضوعات مختلف انجمن‌های مختلفی ایجاد کنید، قادر خواهید بود ساختاری منظم نسبت به هر موضوعی در سایت خود ایجاد کنید. زمانی که کاربر مطالب ارائه شده توسط شما را مطالعه می‌کند، این امکان وجود دارد که سوال‌هایی در این رابطه داشته باشد، اگر شما بتوانید ابهامات به‌وجود آمده را پاسخگو باشید، رابطه‌ی تنگاتنگی بین شما و مخاطب‌ها ایجاد می‌شود، که می‌تواند برای سایت شما بسیار مفید باشد.

نصب افزونه انجمن‌ساز بی‌بی‌پرس

در مخزن وردپرس افزونه‌های‌ انجمن‌ساز مختلفی وجود اما در اینجا قصد داریم تا با یکی از کاربردی‌ترین این افزونه‌ها که انجمن‌ساز بی‌بی‌پرس می‌باشد را معرفی کنیم. این افزونه بصورت پیش‌فرض روی وردپرس شما وجود ندارد و باید آن را روی سیستم وردپرس خود نصب کنید. برای نصب این افزونه می‌توانید وارد مخزن وردپرس شوید و به جست‌وجوی این افزونه بپردازید.

در زمان نصب این افزونه انجمن‌ساز یا هر افزونه انجمن‌ساز دیگری توجه داشته باشید که افزونه موردنظر با قالب یا پوسته سایت شما کاملا سازگار باشد.

انجمن ساز بی بی پرس

برای دانلود کلیک کنید
بی بی پرس افزونه رسمی ارائه شده توسط وردپرس جهت ایجاد انجمن های گفتگو می باشد. با استفاده از بی بی پرس می توانید درون سیستم وردپرس خود،...

The bbPress Contributors بروزرسانی: 10 ماه قبل نصب: 200,000+ وبسایت تا وردپرس 5.9.4

تنظیمات مربوط به افزونه بی‌بی‌پرس

شما بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه قادر خواهید بود با وارد شدن به تنظیمات این افزونه مجموعه‌ای از تغییرات را که می‌توانید در این انجمن‌ساز اعمال کنید را به‌وجود بیاورید.

قسمت اول پیکربندی که با عنوان نقش‌ها می‌باشد، برای اعضایی می‌باشد که در سایت ثبت‌نام نموده‌اند. شما در اینجا تعیین می‌کنید که کاربر عضو شده در سایت در انجمن چه نقشی می‌تواند داشته باشد. مورد اول که مدیر کل می‌باشد، به کاربر عضو شده در سایت امکان می‌دهد که بتواند به عنوان مدیر کل در انجمن به هر قسمتی دسترسی داشته باشد، عنوان مدیر نیز دسترسی بالایی در انجمن دارد. اگر شما عنوان مشارکت‌کننده را انتخاب کنید، هر کاربری که عضو سایت باشد قادر خواهد بود در انجمن پست ارسال نماید. اگر شما عنوان تماشاگر را انتخاب کنید، مخاطب فقط قادر به تماشای پست خواهد بود.

در موارد دیگری که شما قادر هستید زمان را مورد ویرایش قرار دهید، مواردی هستند که بعد از چند دقیقه قادر به ویرایش پست باشید و یا اینکه برای جلوگیری از ایجاد پست توسط ربات‌های هوشمندی که حتی قادر به عضو شدن در سایت نیز می‌باشند، با تاخیر زمانی که در بیت پست‌ها ایجاد می‌کنیم، قادر خواهیم بود از پست‌های مکرر این ربات‌ها جلوگیری کنیم.

سایر تنظیمات در انجمن‌ساز

تنظیمات بیشتری نیز در انجمن‌ساز وجود دارد که با ایجاد تغییر در آنها می‌توانیم کنترل بالایی به مطالب انجمن داشته باشیم، قسمت تنظیمات برگه یکی از این قسمت‌ها می‌باشد که ما می‌توانیم در آن تنظیمات مدنظرمان را اعمال کنیم.

در این قسمت تعداد موضوعات و پاسخ‌هایی که بعد از آن وارد صفحه دوم می‌شود را تنظیم می‌نماییم. این تعداد بصورت پیشفرض روی 15 می‌باشد، اما شما می‌توانید آن را نسبت به اهمیت موضوعات و گفتگوها کاهش یا افزایش دهید.

نامک ریشه انجمن بصورت پیشفرض forums می‌باشد که کاملا نامگذاری عادی بنظر می‌رسد و همین شکل مرسوم‌تر می‌باشد. در مورد دیگر که ریشه انجمن نمایش می‌باشد، می‌توانید مباحث را به‌ترتیب فهرست انجمن و یا آخرین انجمن‌ها قرار دهید.

قسمت دیگر نامهای مربوط به بخش‌های مختلف انجمن می‌باشد که می‌توانید آنها را تغییر دهید. این قسمت‌ها بصورت پیشفرض با ترجمه‌های اصلی قرار داده ‌شده‌اند. اما در همین قسمت قادر به ایجاد تغییرات و نامگذاری متفاوت می‌باشید.

ساخت انجمن در بی‌بی‌پرس

انجمن‌های یک سایت کاملا ساختار درختی دارند و کاری کاملا مهندسی شده باید باشد.

در این قسمت می‌توانید هر نوع تصویری را در انجمن خود قرار دهید و با تنظیمات بیشتر تعیین کنید که چه کسی قادر به ایجاد تغییرات در انجمن باشد.

چیدمان و دسته‌بندی فرم‌های انجمن را باید از همینجا، در ابتدای کار کع می‌خواهید انجمن جدید ایجاد کنید، تعیین نمایید. این کار یکی از مهمترین قسمت‌هایی می‌باشد که در زمان ایجاد هر انجمنی باید رعایت کنید.

برای انجمن‌های خصوصی که می‌خواهید فقط مدیران سایت و ویراستاران سایت فقط به آن دسترسی داشته باشند نیز باید از همینجا تنظیمات نمایانی را بصورت درست قرار دهید.

تمامی انجمن‌های ایجاد شده بعد از مورد استفاده قرار گرفتن کاربران قابلیت ایجاد تغییرات توسط مدیر سایت یا ویراستار را دارند.

جمع‌بندی

با استفاده از انجمن‌هایی که در سایت خود ایجاد می‌کنید، قادر خواهید بود ارتباط مستقیمی با کاربران خود داشته باشید و در مدت زمان کمی جوامع از متخصصین حرفه خودتان را به‌وسیله سایت گرد هم بیاورید.

اگر در زمان کار با وردپرس به مشکل فنی برخورد کنید یا سوالی در این زمینه داشته باشید می‌توانید از تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار کمک بگیرید. این تیم با آموزش‌هایی که ارائه داده است مثل همیشه، پا به پای مشتری تا طراحی کامل سایت شما را راهنمایی می‌نماید. تیم وی‌پی‌وار با تکیه بر دانش خود توانسته است با ارائه خدمات میزبانی وب در زمینه هاستینگ نیز در کنار طراحان عزیز باشد.

آیا می‌توانید با ایجاد انجمن‌های مختلف افراد هر تخصص را در کنار هم جمع کنید و به اشتراک‌گذاشته شدن تجربیات آن‌ها سطح کیفی تخصص را ارتقا بخشید؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.