دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

بک‌لینک چه ویژگی برای سایت ما ایجاد می‌کند

بک‌لینک

بک‌لینک مجموعه‌ای از آدرس‌هایی است، که یک سایت به وسیله آن سایت شما را معرفی می‌نماید. در واقع با این‌کار به اعتمادی که به سایت شما دارد مهر تایید می‌زند. شاید تابحال برای شما اتفاق افتاده باشد که به جست و جوی قطعه‌ای برای یکی از لوازم منزل بپردازید، با کمی پرسش به این نتیجه برسید که پیدا کردن قطعه موردنظر کاری سخت به‌نظر می‌آید، اما در اینجا ما دست نمی‌کشیم و تا پیدا کردن قطعه موردنظر به جست و جو می‌پردازیم. در همان ابتدا شاید به جست و جوی مغازه‌هایی بروید که وسیله موردنظر را می‌فروشد، دراینجاست که ما برای یافتن قطعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای که به دنبالش هستیم، شروع به پرس و جو می‌کنیم تا از طریق این فروشنده‌ها به فروشنده قطعات دسترسی پیدا کنیم. در واقع فروشنده‌ها واسطه‌هایی هستند که ما را راهنمایی می‌کنند، تا به قطعه موردنظری که به‌دنبالش هستم دست یابیم.

بک‌لینک یا پیوند نیز تعریف مشابهی به مثال بالا دارد، پیوند فرآیندی است که سایت‌های دیگر می‌توانند سایت شما را به عنوان مرجع معرفی کنند، در واقع برای سایت شما لینک‌سازی انجام می‌دهند و برای سایت شما پیوند ایجاد می‌کنند چرا که شما را در حوزه تخصصی سایت‌تان معرفی می‌کنند.

بلک‌لینک و اهمیت آن در سئو سایت

بک‌لینک از عمده‌ترین مسائل برای سئو در موتورهای جست و جو همچون گوگل می‌باشد. زمانیکه سایتی با رتبه بالا در گوگل به سایت شما پیوند می‌دهد این موضوع باعث برجسته ‌شدن رتبه سایت شما در گوگل می‌انجامد، که برای سایت شما بسیار حائز اهمیت است. این ویژگی که سایت شما توسط دیگر سایت‌ها به عنوان مرجع معرفی می‌شود، باعث بالا رفتن بازدید سایت شما می‌شود، چرا که همچون کاتالیزوی عمل می‌کند به بیننده‌های سایت را بالا می‌برد.

انواع بک‌لینک و پیوندسازی

بک‌لینک‌ها به چهار دسته تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از: بلک‌لینک‌های داخلی، بک‌لینک‌های خارجی، فالو (follow) و نوفالو (nofollow) ،در ادامه به معرفی دو مورد اولی که بیشتر مورد توجه می‌باشد می‌پردازیم.

بک‌لینک داخلی، پیوندی است که در بین صفحات یک سایت انجام می‌شود. برای مثال وقتی که شما چندین مقاله یا مطلب را در سایت خود قرار داده‌اید و به‌صورت کامل ارائه داده‌اید، زمانیکه شما شروع نگارش مطالب جدید می‌کنید در صورت نیاز به مطالعه بیشتر می‌توانید خواننده را برای جزئیات بیشتر دعوت به بازدید از دیگر صفحات بکنید. در اینجا بازدیدکننده با یک کلیک می‌تواند به مطالب پیوندسازی شده دسترسی پیدا کند.

بک‌لینک خارجی، زمانی اتفاق می‌افتد که شما می‌خواهید سایت دیگری را که ربطی به موضوع فعالیت سایت شما ندارد را معرفی کنید، در واقع بع سایتی ارجاع می‌دهید که به‌صورت مفصل‌تر و تخصصی‌تر به آن موضوع پرداخته است.

اهمیت پیوند در سایت‌های امروزی

پیوندهایی که به سایت شما داده می‌شود، در بالا بردن سئو سایت شما معجزه می‌کند و می‌تواند بازدید سایت‌های شما را در این زمینه بهبود ببخشد. بسیار مهم است که چه تعداد سایت برای شما بک‌لینک ایجاد کنند، اگر تعداد زیادی از سایت‌های معتبر این کار را برای شما انجام دهند، این خود به تنهایی در کسب رتبه بالا برای گوگل موثر خواهد بود.

افراد سودجو هم در این زمینه دست‌بکار شده‌اند و با ایجاد تبلیغات مبنی بر این که در مدت کوتاه برای سایت خود بک‌لینک‌های فراروانی ایجاد کنید، که از اعتماد اشخاص سو استفاده می‌‌شود. این پیوندها که به صورت پولی خریداری می‌شوند، توسط الگوریتم‌های گوگل شناسایی می‌شود، که در نتیجه آن علاوه بر اینکه به نفع سایت شما نیست بلکه برعکس به سئو سایت شما آسیب می‌رساند.

ویژگی‌های پیوند معتبر

پیوند برای اینکه معتبر باشد باید چند ویژگی خاص داشته باشد که در ادامه به بیان این موارد می‌پردازیم.

1_پیوند باید از سایتی باشد، که در ارتباط با موضوع سایت شما می‌باشد. 2_لینک‌هایی که در میانه محتوا ایجاد می‌شوند اهمیت بسیار بالایی دارند. 3_لینکی که از محتوایی با کیفیت و مقاله‌ای کامل و جامع باشد ارزش بالایی خواهد داشت.

اما موارد نیز وجود دارد که از اعتبار یک پیوند می‌کاهد و امتیاز ویژه برای سایت محسوب نمی‌شود. بک‌لینکی که توسط ویراستار سایت قرار داده نشود با اعتبار محسوب نمی‌شود. در صفحات اجتماعی که پیوند به صورت نظرات، کامنت می‌شود این موضوع مشهود است، این نظرات علاوه بر اینکه جذابیتی ایجاد نمی‌کند، چه بسا که شما را از آن تبلیغ دلسرد می‌نماید. پس توجه کنید که بک‌لینک زمانی ارزشمند است که توسط خود ویراستار در سایت قرار داده شود. چنان‌چه در ایجاد پیوند بک‌لینک نکات بیان شده را رعایت نکنید، پیوند شما بد محسوب خواهد شد.

بک‌لینک بد چه نوع پیوندی است؟

بک‌لینک بد زمانی بیان می‌شود که، سایت پیوند داده‌شده هیچ ارتباطی با حوزه کاری سایت شما نداشته باشد. این کار کاملا غیرحرفه‌ایست و توسط موتورهای جست و جو شناسایی می‌شود که بک‌لینک بد به‌حساب می‌آید. پیوند که از صفحه‌ای ضعیف و بی اعتبار ارائه شود ارزش محتوایی ندارد، تبادل لینک نیز جزوه کارهای غیر حرفه‌ای محسوب می‌شود که باز هم این مورد توسط موتورهای جست و جو قابل تشخیص است. بک‌لینک‌هایی که توسط شبکه وبلاگی باشد نیز ارزشی ندارد و فاقد اعتبار هستند. بک‌لینک‌های خریداری شده اصلا برای سایت مناسب نمی‌باشند. چنانچه بک‌لینک‌ از سایت هک شده ارائه شود، تشخیص داده می‌شود و اصلا بدرد نمی‌خورد، بک‌لینک‌هایی که نیز به‌صورت خودکار ایجاد می‌شوند جزوه همین بک‌لینک‌های مضر می‌باشند.

تعیین ارزش بک‌لینک‌ها (backlink)

بک‌لینکی که به سایت شما داده می‌شود با معیار‌های موتور جست و جو دسته‌بندی می‌شود. برای مثال اعتبار دامنه (Domain Authority)، از جمله فاکتورهایی که برای اعتبار سنجی دامنه مورد توجه قرار می‌گیرد، می‌توان به عمر دامنه، نوع دامنه، تعداد بک‌لینک‌ها و فعال بودن شبکه اجتماعی مربوطه اشاره کرد. اگر سایتی که شنا را بک‌لینک کرده از اعتبار دامین بالایی برخوردار باشد، بک‌لینک معتبر محسوب می‌شود.

دیگر موردی که برای سنجش بک‌لینک معیار قرار داده شده‌است اعتبار صفحه (Page Authourity) می‌باشد. این نوع اعتبار سنجی که توسط نمرات صفر تا صد معیار قرار داده می‌شود، مانند اعتبار دامنه فاکتورهایی دارد، مثل اینکه به صفحاتی که لینک درونی خوب داشته باشد اعتبار بالایی می‌بخشد.

لینک‌های خارجی یکی از مواردی است که می‌تواند بهاء خاصی به سایت شما بدهد. هر دامنه‌ای که به سایت شما لینک می‌دهد می‌تواند به دیگر سایت‌ها نیز لینک بدهد، چنانچه تعداد لینکی‌هایی که توسط یک سایت ارائه شده است زیاد باشد از ارزش لینک می‌کاهد.

جمع‌بندی

توجه داشته باشید که بک‌لینک نقش ویژه‌ای را در سایت ایفا می‌کند و روش‌های غیر اصولی در بک‌لینک توسط الگوریتم گوگل شناسایی می‌شود و می‌تواند به ضرر سایت تمام شود. توجه داشته باشید که برای بالا بردن رتبه سایت خود کاملا اصولی و پله‌پله عمل کنید تا در دام‌های تبلیغاتی در این زمینه گرفتار نشوید.

تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار مفتخر است تا شما را در رفع مشکلات و موانعی که در زمان راه‌اندازی سایت به آن برخورد می‌کنید راهنمایی نماید. تجربیاتی که تیم وی‌پی‌وار طی سال‌های گذشته کسب نموده است کاملا در اختیار مشتاقان این حرفه قرار می‌گیرید، در همین راستا این تیم تصمیم گرفت هاست برای مشتریان خود رائه دهد و مجوعه‌ای از قالب‌ها و افزونه‌های پولی را در اختیار داوطلبین کار در این حوزه قرار دهد، توجه کنید که تمامی این قالب و افزونه‌ها با لایسنس اصلی روی هاست ارائه می‌شوند.

به‌ نظر شما وجود بلک‌لینک سایت شما در سایت‌های خارجی تا چه میزان می‌تواند شما را در بالا بردن کیفیت سایتتان کمک نماید؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.