دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

اتوماسیون یا خودکار سازی سایت چه اهمیتی دارد

اتوماسیون

اتوماسیون یا خودکار سازی زمانی باید اتفاق بیفتد، که کسب و کار شما رونق پیدا کرده‌است و زمان آن رسیده که با خیال راحت، با استفاده از خودکار کردن مراحل پشتبیانی یا فروش فقط در نقش مدیر سایت نظاره‌گر پیشرفت روزافزون کار، در چهارچوب قوانینی که تعیین کرده‌اید باشید.

سیستم خودکار شده می‌تواند توسط تنها دو یا سه کارمند به‌صورت کامل مدیریت شود، با تقسیم کار بین اپراتورها خواهید توانست تمامی قسمت‌های سایت را به‌خوبی هرچه تمام‌تر زیرنظر داشته باشید. این تقسیم کارها که چه اپراتوری در چه میزان به قسمت‌های مختلف دسترسی داشته باشد، توسط مدیر سایت تعیین می‌شود.

در کسب و کارهای سنتی که شما مستقیما با مشتری سر و کار دارید با چالش‌های مختلفی روبرو هستید، که ارائه خدمت یا محصول در سایت‌های مجازی از این چالش‌ها مستثنا نیست. شما باید دائما به سوالات مشتریان پاسخ‌دهی مناسب داشته باشید تا بتوانند هر آنچه را که در زمینه کاری سایت شما می‌خواهند را بدست بیاورد.

اتوماسیون یا خودکار سازی
اتوماسیون یا خودکار سازی

مزیت اتوماسیون سازی سایت

خودکار کردن قسمت‌های ارتباط با مشتری در سایت باید به نحو احسنت انجام بگیرد، توجه کنید که مشتریانی که از خدمات شما رضایت دارند، مشتریان بیشتری را برای سایت شما به ارمغان خواهند آورد. فروش خودکار محصول، خدمات ایمیلی و اس‌ام‌اسی منظم از جمله کارهایی‌است که باید به‌صورت کاملا خودکار و اتوماسیون شده انجام پذیرد. انتشار خودکار مطالب و محصولات در شبکه‌های اجتماعی از دیگر خدماتی است که همگی قابلیت اتوماسیون شدن دارند.

پشتیبانی کم هزینه، بک‌آپ‌های خودکار در ذخیره اطلاعات، ارسال خبرنامه به‌صورت ایمیلی کاملا خودکار و یا ارسال مطالب وردپرس در تلگرام یا انتشار پست‌ها در اینستاگرام را می‌توانید به‌صورت کاملا خودکار انجام دهید.

داشتن سیستم اتوماسیون و انجام کارها به‌صورت سازمان‌دهی شده نه تنها در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند، بلکه با پایین آوردن هزینه‌های اضافی برای استخدام کارمند، در بالا بردن سود شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

روش‌های اتوماسیون یا خودکار سازی سایت

خودکار نمودن قسمت‌ها مختلف سایت نه‌تنها روند ارتباط با کاربران را ساده‌تر می‌کند، بلکه خواهید توانست به این وسیله کسب و کار خود را رونق ببخشید. اتوماسیون برای تمام قسمت‌های یک سایت امکان‌پذیر است، تصوری که عموما به غلط شکل گرفته این است که خودکار سازی سایت فقط در قسمت کاربران یک سایت می‌توان به اجرا درآورد.

زمانی که شما دست به خودکار کردن سایت می‌زنید قادرید با ترتیباتی که اتخاذ می‌کنید، زمان بالایی را صرفه‌جویی می‌کنید که می‌توانید آن را صرف تمرکز کردن در دیگر قسمت‌های سایت بکنید.

ارائه خدمات به‌صورت خودکار در زمان فروش

می‌دانید که برای فروش یک محصول به‌صورت فیزیکی، مغازه‌دار یا صاحب فروشگاه با چالش‌های مختلفی سروکار دارد که این مشکلات در فروشگاه مجازی نیز وجود دارد، شما با خودکار کردن فروشگاه می‌توانید عمده‌ی این مسائل را حل و فصل کنید.

از جمله این چالش‌ها می‌توان نحوه معرفی محصول، ارائه محصول، رضایتمندی محصول، نحوه ارسال و تحویل توسط مشتری اشاره کرد. هر کدام از این موارد نکاتی دارند که در اتوماسیون کردن سایت باید مدنظر گرفت. برای انجام اتوماسیون در قسمت‌های مختلف مواردی را می‌توان ذکر کرد که انجام آن‌ها در سایت خالی از لطف نیست.

اتوماسیون سازی پیامک‌ها در سایت

امروزه پیامک به بخش جدایی ناپذیر تبلیغات‌ها تبدیل شده‌است، در این مورد خاص باید گفت که افراد در طول روز طی موقعیت‌های مختلفی که در آن قرار می‌گیرند، تماما تلفن همراه در دستشان قرار گرفته‌است، پس با ارسال پیامک می‌توانید به مشتری یاد‌آور شوید که در کنارشان حضور دارید و هر لحظه می‌توانید از پشتیبانی‌ها و محصولات سایت استفاده نمایید.

انتشار خودکار مطالب در شبکه‌های اجتماعی

ما برای اینکه بتوانیم سئو سایت خود را قدرتمند کنیم باید بتوانیم به صفحات اول نتایج گوگل برسیم، که این اصل برای ما دور از ذهن نیست، زمانیکه شما توانستید به‌صورت منظم پست‌هایی با کیفیت و محتوایی قدرتمند تولید کنید، به‌صورتی که بدون وقفه و به‌صورت مرتب در سایت قرار دهید، خواهید توانست سئو بالایی داشته باشید تا به نتایج اول گوگل برسید.

رسیدن به نتایج اولیه گوگل مستلزم استفاده از قدرت شبکه اجتماعی ‌است، اگر بتوانید مطالب جذابی در شبکه اجتماعی ارائه بدهید، مخاطب راغب خواهد شد که از سایت شما نیز بازدید نماید، که شما در این صورت با کمترین هزینه توسط صفحات اجتماعی خود جذب بازدیدکننده کرده‌اید.

خودکار سازی پشتیبانی در سایت

میزان کاربران رابطه مستقیمی با درآمد سایت دارد، هرچقدر بازدیدکننده بیشتر باشد، خواهید توانست افراد بیشتری را به سایت جذب کنید، که نتیجه آن بالا رفتن درآمد از طرق سایت می‌باشد. پس همیشه این نکته را در نظر بگیرید، کاربرانی که از سایت شما پشتیبانی می‌گیرند، در زمان خرید هم مطمئنا به سایت شما مراجعه خواهند کرد.

راه‌اندازی سیستم پشتیبانی مجازی به‌راحتی پشتیبانی و ارائه خدمات بصورت رو در رو با مشتری نیست، شاید در ابتدای کار این عمل دشوار بنظر برسد، ولی با استفاده از خودکار سازی پشتیبانی خواهید توانست پاسخگوی حجم بالایی از مشتریان در زمان کمتری باشید. شما حین اینکه یک پشتیبانی عالی ارائه می‌دهید، خواهید توانست در وقت هم صرفه‌جویی نمایید. در این مورد هم می‌توانید از افزونه Awesome Support استفاده کنید، در این افزونه قادر به کنترل مشتریان و جداسازی موضوعات در تیکت‌های ایجاد شده هستید.

افزونه پشتیبانی و ارسال تیکت

برای دانلود کلیک کنید
این افزونه برای پشتیبانی قدرتمند سایت ساخته شده است، شما به وسیله این افزونه قادر خواهید بود تیکت‌های ارسال شده توسط مخاطبین سایت را...

Awesome Support Team بروزرسانی: 2 ماه قبل نصب: 10,000+ وبسایت تا وردپرس 5.9.4

ذخیره اطلاعات بصورت خودکار

اطلاعاتی که توسط مدیر سایت و ویراستار یا حتی کاربران در روی سایت قرار داده می‌شود، مهمترین دارایی یک سایت می‌باشد. ذخیره اطلاعات بصورت مرتب از مهمترین مواردی است که شما باید آن را مورد توجه قرار دهید، اطلاعاتی که روی هر سایت قرار می‌گیرد باید کاملا امن باشد تا در زمان بروز مشکل با دردسر مواجه نشویم. یکی از راههایی که از رخ داد چنین مواردی پیشگیری می‌کند، می‌تواند بک‌آپ‌گیری از اطلاعات بصورت کامل باشد. در این مورد ‌هم می‌توانید با ذخیره اطلاعات بصورت خودکار از رخ داد چنین مواردی جلوگیری کنید.

در گذشته دیده شده‌است که به‌خاطر مشکلات سرور تمام اطلاعات از بین رفته‌است، برای از بین رفتن اطلاعات در روی سایت چند دقیقه کافیست تا تمام زحمات شما از بین برود. پس با ذخیره‌سازی خودکار از این نوع مشکلات جلوگیری کنید.

ارسال خبرنامه ایمیلی خودکار

در قسمت‌های گذشته به این عنوان اشاره کردیم که یادآوری محصولات و قیمت‌های جدید برای بازدیدکننده می‌تواند آنان را به استفاده از خدمات بیشتر راغب کند، در حال حاضر بزرگترین سایت‌های جهان نیز با ارسال ایمیل همین کار را انجام می‌دهند در واقع بازدیدکنندگان را بصورت دائمی پیگیر محصولات و خدمات خود می‌کنند. در اینجاست که شما از آخرین به‌روزرسانی‌های سایت مطلع می‌شوید.

اینکار به‌وسیله خودکار سازی ایمیل کاملا میسر است و دور از انتظار نیست که بازدیدکنندگان سایت نتوانند از طریق خبرنامه اخبار سایت را پیگیری کنند.

انتشار خودکار مطلب‌ها در تلگرام و اینستاگرام

تلگرام و اینستاگرام از شبکه‌های پرطرفدار در ایران می‌باشند، که این دو تبدیل به سنبل‌های فعالیتی خارج از هر سایتی شده‌اند، با به‌راه افتادن این شبکه‌ها تصور عموم بر این است که، اگر سایتی در این دو پلتفرم خوب عمل کند، حتما سایتی معتبر است.

با اینکه تصور غلط یا صحیح باشد، ما باید برای مارکتینگ سایت این دو پلتفرم را همراه با سایت جلو ببریم. در این راستا می‌توان از افزونه‌های شبکه اجتماعی استفاده کرد، که به‌وسیله آن می‌توانید حین انتشار مطالب در سایت، در این شبکه‌ها نیز بصورت آنی اطلاع‌رسانی نمایید.

جمع‌بندی

شما بعد از راه‌اندازی سایت، نیاز خواهید‌ داشت که با یک سیستم کاملا به‌روز تمامی نیازهای مشتریان سایت خود را پاسخ دهید. در این مبحث استفاده از افرونه‌های مناسب شما را در پیشبرد سایت بسیار کمک شایانی خواهد نمود. در این رابطه می توانید از تجربیاتی که تیم وی‌پی‌وار طی سال‌های گذشته بدست آورده است راهنمایی بگیرید.

تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار در راستای پیشرفت طراحی وب‌سایت بر مبنی وردپرس تصمیم گرفت تا تجربیات خود را در این راستا در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد که نتیجه آن سایت هاستینگ وی‌پی‌وار شد. تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار با تیکه بر دانسته‌های خود مفتخر است تا برای کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند افتخار میزبانی وب داشته باشد، چنانچه از این تیم هاست تهیه فرمایید افزونه و قالب به ارزش صدها دلار در روی این سیستم به شما تعلق خواهد گرفت، تمامی قالب و افزونه‌ها با لایسنس اصلی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

به‌نظر شما اتوماسیون یا خودکار کردن سایت چه زمانی باید صورت گیرد؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.