دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

مدیریت رسانه در سایت‌های وردپرس

مدیریت رسانه

مدیریت رسانه در سایت وردپرس اهمیت بالایی دارد، در طراحی سایت همیشه باید در نظر داشته باشید که سایتی جذاب و بدون ایرادی را برای بازدیدکنندگان ارائه بدهید. تصاویر و ویدیوهایی که در سایت قرار می‌دهید، همیشه می‌تواند کاربر را جذب کند تا در صفحه شما مدت زمان بیشتری را سپری کند.

هر تولید‌کننده محتوایی که در سایت وظیفه قرار دادن مطالب و مقالات را برعهده دارد، باید توجه کند که علاوه بر اینکه مطالب جذابی را در سایت قرار بدهد، در استفاده کردن از تصاویر و ویدیو‌ها نیز باید دقت عمل به خرج دهد. تصاویر هرچقدر مرتبط‌تر و جذاب‌تر باشند، بیشتر می‌توانند مخاطب را جذب کنند.

یکی از نکاتی که در نوشته‌های سایت بیشتر به چشم می‌خورد، تصاویر شاخص می‌باشد، شما در هر مطلبی که در سایت خودتان قرار می‌دهید، می‌توانید با انتخاب کردن تصویر شاخص مناسب، جلوه خاصی به مطالب سایت خودتان ببخشید.

فراموش نکنید که استفاده از تصاویر یونیک اهمیت بالایی دارد، چرا که الگوریتم‎‌‌‌‌‌های گوگل تصاویر کم کیفیت و تکراری را تشخیص می‌دهند و اگر تصاویر سایت شما مناسب نباشد، برای سئو سایت شما امتیاز منفی لحاظ می‌شود.

مدیریت تصویر شاخص

در هر نوشته‌ای که در سایت قرار می‌دهید، می‌توانید با انتخاب تصویر شاخص مناسب، به مخاطب حسی را که با خواندن مقاله در رابطه با تصویر پیدا خواهد کرد را القا کنید، شما تنها یک تصویر را به‌عنوان بنر در سایت قرار می‌دهید، اما خواهید توانست جذابیت به مطلب ببخشید.

تصاویر شاخص در ویدیوهایی که در سایت نیز قرار می‌گیرند، اهمیت بالایی دارند. ویدیو‌های یک سایت همیشه مخاطبین بیشتری دارد، البته این امر در گذشته مورد توجه قرار نمی‌گرفت و به ویدیوها در سایت اهمیت نمی‌دادند. گوگل نیز این نیاز مخاطبین را مورد توجه قرار داده‌است و حال کاملا تصاویر را با الگوریتم‌های خودش شناسایی می‌کند.

شما می‌توانید با استفاده از افزونه‌هایی که در یک سایت وردپرسی می‌توان مورد استفاده قرار داد، تصاویر شاخص را از خود ویدیو یا عکس‌هایی که خودتان دوست دارید را استفاده کنید.

افزونه‌ای برای تصویر شاخص رسانه‌ها

افزونه‌ای که می‌تواند به شما کمک کند تا تصاویر شاخص مناسبی را برای مطالب و نوشته‌های خود انتخاب کنید افزونه Auto Featured Image می‌باشد. این افزونه امکانات دیگری نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد که به شرح زیر است:

  • راحتی کار با این افزونه
  • تصاویر در کتابخانه ذخیره می‌شوند
  • تصاویر شاخص را شخصی‌سازی کنید
  • انتخاب تصویر بصورت خودکار
  • دسترسی به گوگل برای انتخاب عکس مناسب
  • ساخت تصویر شاخص نوشتاری

نصب افزونه برای عکسهای کوچک در ویدیو

برای نصب این افزونه می‌توانید فایل مربوط به افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار بارگیری کنید و از قسمت افزودن افزونه در پیشخوان وردپرس فایل را بارگذاری کنید.

افزونه تصویر شاخص Auto Post Thumbnail

برای دانلود کلیک کنید
افزونه تصاویر شاخص، می‌تواند به شما کمک کند تا در صورتی که فراموش کنید که تصویری شاخص برای نوشته‌تان انتخاب کنید، بصورت پیشفرض چه تصویری...

Creative Motion بروزرسانی: 3 هفته قبل نصب: 80,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید از قسمت افزودن افزونه با جستجوی نام Auto Featured Image افزونه را از مخزن وردپرس پیدا کنید و بصورت مستقیم در روی وردپرس خودتان نصب و فعال‌سازی کنید.

مخزن وردپرس

بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه بخشی با عنوان Auto Featured Image در در پیشخوان وردپرس به‌نمایش درمی‌آید که از همان قسمت می‌توانید وضعیت تصاویر شاخص را در نوشته‌ها مورد بررسی قرار دهید.

کار با افزونه تصویر شاخص خودکار

در اولین قسمتی که این منو به‌نمایش درمی‌آید، آماری را از تعداد نوشته‌هایی که تصویر شاخص دارند و یا نوشته‌هایی که تصویر شاخص ندارند به‌نمایش درمی‌آورد.

مدیریت رسانه
مدیریت رسانه

همانطور که در تصویر بالا قابل مشاهده است،از بین شش نوشته‌ای که در سایت وجود دارد. چهار نوشته دارای تصویر شاخص و در تصویر بدون تصویر شاخص می‌باشند، این آمار را افزونه بعد از مورد بررسی قرار دادن تصاویر و نوشته‌ها ارائه می‌کند.

می‌توانید تعیین کنید که در صورت نبودن تصویر شاخص، افزونه چگونه عمل کند، اولین عکس را تصویر شاخص شناسایی کند یا یکی از تصاویر موجود در نوشته را انتخاب کند. در نسخه پرمیوم می‌توانید به افزونه اجازه بدهید تصویر مرتبط را پبدا کرده و به عنوان تصویر شاخص انتخاب کند.

در ادامه کار با افزونه قسمت‌های مختلفی وجود دارد مانند اینکه تصاویر شاخص نوشتاری را از همان قسمت ایجاد کنید، اما برای استفاده از تصاویر برای عکس شاخص باید با نسخه پرمیوم این کار را انجام دهید.

جمع‌بندی

افزونه انتخاب تصویر شاخص خودکار خیال شما از مشکلاتی که در حین تولید محتوا برای قرار ندادن تصویر شاخص ممکن است رخ دهد راحت می‌سازد، با این افزونه می‌توانید آماری از نوشته‌هایی که دارای تصاویر شاخص می‌باشند را در دست داشته باشید.

برای طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار ارائه داده‌است استفاده کنید و در صورتی که در زمان کار با افزونه با مشکل مواجه شدید می‌توانید، با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی مشکل بوجود آمده را حل‌وفصل کنید.

تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) با توجه به افزونه‌ای که با عنوان شمسی‌ساز وردپرس کدنویسی کرده‌است، در مدت زمان کوتاهی با بیش از ده‌هزار نصب توانسته است، جایگاه ویژه‌ای را در بین سایت‌های فارسی‌ زبان بدست بیاورد.

بنظر شما اگر تصاویر شاخص سایت را با حساسیت بالا انتخاب کنیم، چقدر می‌توانیم در سئو سایت موفق باشیم؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.