دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

افزونه‌ای مناسب برای ثبت گزارش فعالیت کاربران

Activity Log

کاربرانی که به عنوان مدیران سایت به پیشخوان وارد می‌شوند، نسبت به وظایفی که دارند، فعالیت‌هایی انجام می‌دهند. شما می‌توانید با مشاهده فعالیت‌کاری که کاربران در سایت انجام داده‌اند، تمامی همکاران خود را زیرنظر داشته باشید.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به شما این امکان را می‌دهد، تا بتوانید بدون نیاز داشتن به دانش کدنویسی، سایتی را دوست دارید را بوجود بیاورد. برای اینکار باید آموزش‌های در زمینه ورپرس بیاموزید که مطمئنا از کدنویسی راحت‌تر می‌باشد. شما با تکیه بر مخزن وردپرس می‌توانید آنچه که نیاز دارید را در سایت خودتان پیاده‌سازی کنید.

در ابتدای کار که شما خودتان شروع به طراحی سایت می‌کنید، نیازی به افراد دیگر نخواهید داشت تا دسترسی به پیشخوان شما داشته باشند. اما با گسترش بازدیدکننده از سایت احتمالا نیاز خواهید داشت تا افرادی را برای پیشرفت بهتر کار استخدام کنید. شما نسبت به وظیفه‌ای که به شخص محول می‌کنید، دسترسی‌‌های لازم را نیز باید به او بدهید.

ثبت گزارش از فعالیت کاربرانی که به پیشخوان سایت شما دسترسی دارند، کاملا شما را در جریان فعالیت کاربران قرار می‌دهد، حتی ساعتی که وارد سایت می‌شوند و شروع بکار می‌کنند. برای اینکار می‌توانید از افزونه‌هایی که در این زمینه وجود دارند، استفاده نمایید. یکی از افزونه‌های محبوب در این زمینه، افزونه Activity Log می‌باشد.

گزارشات
گزارشات

نصب افزونه ثبت گزارش فعالیت کاربران

این افزونه با ثبت گزارش از فعالیت کاربران، تمامی فعالیت‌هایی که کاربر انجام می‌دهد را بنمایش می‌گذارد. در مواقعی دیده می‌شود که سایت به علت بروز خطا از طرف کاربران با مشکل مواجه می‌شود. اگر شما این افزونه را روی سیستم وردپرس خود داشته باشید. در کمتر از چند دقیقه می‌توانید علت را بیابید.

برای نصب این افزونه بر روی سیستم خود از دو روش می‌توانید استفاده کنید که به این شرح است:

در روش اول فایل مربوط به افزونه را بصورت مسقتیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری می‌کنید و فایل را در مسیر افزودن افزونه پیشخوان وردپرس بارگذاری می‌نمایید.

افزونه ثبت گزارش فعالیت کاربر

برای دانلود کلیک کنید
این افزونه به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید فعالیت کاربرانی که به پیشخوان سایت شما دسترسی دارند را مشاهده کنید. این افزونه با ثبت...

Activity Log Team بروزرسانی: 3 هفته قبل نصب: 200,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم با مراجعه به پیشخوان وردپرس از قسمت افزودن افزونه در قسمت جستجو عبارت Activity Log را می‌نویسید. در نتایج دو افزونه که نام مشابه دارند، بنمایش درمی‌آید، مطابق تصویر پایین افزونه‌ی سمت چپ مدنظر ما می‌باشد. می‌توانید از همین قسمت افزونه را نصب کنید.

مخزن وردپرس
مخزن وردپرس

همانطور که در تصویر بالا مشخص می‌باشد، این افزونه با بیش از صدهزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب در مخزن وردپرس محسوب می‌شود. بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه قسمتی با عنوان گزارش فعالیت به پیشخوان وردپرس افزوده خواهد شد.

ثبت گزارش
ثبت گزارش

این افزونه تنها شامل دو تب می‌باشد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید.

معرفی بیشتر افزونه ثبت گزارش فعالیت کاربران

در همان صفحه اول شما می‌توانید اولین فعالیتی که توسط افزونه ثبت شده‌است را مشاهده کنید. شما می‌توانید گزارشاتی که این افزونه در سایت شما ثبت می‌کند را بصورت جداگانه بررسی نمایید. می‌توانید فعالیت‌ها را بر حسب زمان، نقش‌ها، کاربران، موضوع‌ها و اعمالی که در سایت انجام شده است مشاهده نمایید.

افزونه Activity Log
افزونه Activity Log

در بخش تنظیمات تنها سه بخش وجود دارد و به این ترتیب است:

در بخش اول تعیین می‌کنید که گزارشات تا چند روز نگهداری شود، اگر عددی وارد نکنید گزارشات هیچگاه حذف نمی‌شود، که خود افزونه این مورد را توصیه نمی‌کند و بصورت پیشفرض روی سی روز قرار دارد.

از آنجایی که بیشترین گزارش‌ها مربوط به واردشدن و خارج شدن از پیشخوان می‌باشد، در قسمت دوم تعیین می‌کنید که ورودهای غیر موفق ثبت شود یا خیر.

در بخش سوم می‌توانید تمامی گزارشاتی که افزونه از فعالیت کاربران در سایت را ثبت کرده‌است را بصورت کامل حذف کنید.

تنظیمات Activity Log
تنظیمات Activity Log

نحوه گزارش‌دهی افزونه از سایت بعد از چند فعالیت معمول به این شرح می‌باشد.

گزارش Activity Log
گزارش Activity Log

این افزونه در عین سادگی، کاملا کاربردی و مفید برای سایت می‌باشد و شما تنها با یک نگاه به گزارشات از فعالیت‌هایی که توسط کاربران در سایت صورت پذیرفته‌است، اطلاع می‌یابد. دیگر امکانی که افزون در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌توانید از گزارشات ثبت شده یک خروجی بگیرید تا در آرشیو خودتان داشته باشید.

جمع‌بندی

افزونه‌های بسیاری وجود دارند که کاملا ساده می‌باشند و اطلاعات مفید بسیاری را در اختیار کاربران قرار می‌دهند، ثبت گزارش فعالیت کاربران شما را بصورت مستقیم از آنچه که در سایت توسط سایرین انجام می‌پذیرد، مطلع می‌سازد.

گزارش
گزارش

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی، از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرید. شما می‌توانید با مشاهده دوره فروشگاه ساز این تیم، کسب‌وکار آنلاین خود را شروع کنید و وارد دنیای تجارت الکترونیک شوید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط تیم وی‌پی‌وار ارائه شده‌است، شما را در بوجود آوردن محتوای باکیفیت یاری می‌کند. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب در سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس بحساب می‌آید.

آیا تاکنون نیازی دیده‌اید تا فعالیت کاربرانی که به پیشخوان سایت شما دسترسی دارند را بررسی نمایید؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.