دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

افزونه جانبی در وردپرس

افزونه جانبی

افزونه جانبی تکمیل کننده عملکرد هر افزونه‌ای است، افزونه جانبی امکاناتی در اختیار شما قرار می‌دهد که در روی خود افزونه اصلی وجود ندارد.

طراحی سایت با وردپرس یا کار با وردپرس یکی از جذابترین محیط‌های سیستم مدیریت محتوا می‌باشد، که هر شخصی با تمرین و ممارست می‌تواند به‌وسیله این سیستم در مدت زمان کوتاهی سایت خودش را راه‌اندازی نماید. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز است، که تیم‌های کدنویسی و برنامه‌سازان در سراسر جهان می‌توانند آن را ارتقا دهند و با توجه به سیستم‌‌های بروز جهان وردپرس را توسعه دهند. اگر با وردپرس کار کرده باشید، یقینا به این نکته پی برده‌اید که می‌توانید با استفاده از قالب‌های متنوع و تنوع بالایی که در افزونه‌ها وجود دارد، آنچه را که در نظر دارید را بصورت کامل پیاده سازی کنید.

اگر به مخزن وردپرس مراجعه کنید، در همانجاست که به وجود بی‌شمار افزونه‌ها پی خواهید برد. افزونه‌هایی که در مخزن وردپرس می‌باشند، مجموعه‌ای متشکل از افزونه‌های برنامه‌نویسی شده از سراسر جهان در زبان‌های مختلف می‌باشد.

تعریف افزونه در وردپرس

افزونه قابلیتی است که به سیستم اضافه می‌شود تا عملکرد آن را بهبود ببخشد، خود افزونه به تنهایی کارایی ندارد و حتما باید در محیط مربوطه نصب و استفاده گردد، واژه‌ی افزونه در جاهای مختلفی از اینترنت به گوش شما می‌خورد، برای مثال می‌توانید برای اکسپلور خود افزونه الکسا را نصب کنید تا بو‌سیله آن هر سایتی را که مشاهده می‌کنید، بتوانید رتبه الکسای مربوط به سایت را نیز ببینید. افزونه‌ای که امروزه بیشتر مورد اقبال قرار گرفته‌است افزونه حذف تبلیغ سایت‌ها می‌باشد که روی اکسپلور نصب می‌شود. با این اوصاف دریافتید که افزونه برنامه‌ایست که روی سیستم اصلی فقط باید نصب شود و به تنهایی هیچ عملکردی ندارد.

پلاگین برنامه‌ایست که در روی محیط اصلی نصب می‌شود تا عملکرد سیستم را بهبود ببخشد. Plug به معنی پریز برق می‌باشد و این پیام را می‌دهد که بو‌سیله آن می‌توانید، سیستم خود را مجهزتر کنید و به راحتی شروع به استفاده از آن نماییم.

تعریف افزونه جانبی در وردپرس

در میان افزونه‌های بی‌شماری که برای وردپرس وجود دارد، گاها دیده شده است که برنامه‌نویسان برای بومی‌سازی افزونه موردنظر دستبکار شده‌اند و افزونه جانبی برای پلاگین اصلی طراحی کرده‌اند.

افزونه جانبی بدون وجود افزونه اصلی کارایی ندارد و در زمان نصب افزونه جانبی باید پلاگین اصلی حتما نصب و فعال باشد. برای مثال افزونه محبوب ایجاد فروشگاه ووکامرس توسط تیم اصلی ایجاد شده است، این در صورتی است که اگر به مخزن وردپرس مراجعه کنید، افزونه‌های جانبی ووکامرس را نیز مشاهده خواهید کرد که به تنهایی هیچ عملکردی ندارند و فقط در صورتی قابلیت فعال‌سازی دارند که شما افزونه اصلی یا مادر را در روی سیستم خود بصورت فعال در اختیار داشته باشید.

همانطور که در شکل بالا مشاهده می‌کنید، با نوشتن واژه woo در قسمت جستجو علاوه بر افزونه اصلی ووکامرس، افزونه‌های جانبی ووکامرس نیز در اینجا به نمایش درآمدند.

افزونه جانبی می‌تواند توسط خود شرکت توسعه‌دهنده بوجود آمده باشد و یا توسط کسی که می‌خواهد نسبت به سلیقه خود قسمت خاصی از افزونه را توسعه دهد. نکته اصلی این است که توجه کنید این افزونه‌های جانبی یا ادآنها در صورت نصب نبودن افزونه اصلی هیچ کارایی نخواهند داشت. شما با نصب افزونه ووکامرس می‌توانید در سایت خود صفحه پرداخت ایجاد نمایید، این درصورتی است که برای ایجاد صفحه پرداخت بانک‌های داخلی باید از افزونه جانبی استفاده کنید.

جمع‌بندی

افزونه جانبی می‌تواند شما را در قسمتی از وردپرس که در آن احساس می‌کنید، خلا‌ای وجود دارد به کمک شما بیاید و شما به‌وسیله آن به راحتی از سایت وردپرسی خود آنچه را که می‌خواهید بدست بیاورد.

شما با استفاده از آموزش‌های ارائه شده توسط تیم وی‌پی‌وار می‌توانید شروع به طراحی سایت خود بکنید، چرا که این تیم توانسته با آموزش‌های کاملی که در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد، افراد آماتور و تازه وارد را به طراحانی حرفه‌ای تبدیل نماید. اگر در زمان طراحی سایت به مشکل خاصی برخورد کردید می‌توانید، با راهنمایی گرفتن از تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار مسائل پیش آمده را بصورت کامل حل و فصل نمایید.

تیم وی‌پی‌وار با تکیه بر تجربیاتی که طی سال‌های گذشته بدست آورده است، قادر بوده تا با ارائه خدمات هاستینگ بصورت حرفه‌ای با اقبال طراحان سایت مواجه شود. شما بعد از تهیه پنل هاست مورد نظر، بلافاصله قادر به شروع طراحی سایت خواهید بود. افزونه و قالب‌هایی که با لایسنس اصلی روی این هاست ارائه می‌شوند، گلچینی از قالب و افزونه‌های ضروری و لازم برای هر سایتی است.

آیا می‌تواند به دانش کدنویسی خود اعتماد کنید و دست به تهیه افزونه جانبی در وردپرس بزنید؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.