دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

شتاب‌دهنده صفحات وب در موبایل

شتاب‌دهنده صفحات

دستگاه‌های هوشمند امروزه به ابزار اصلی هر شخصی تبدیل شده‌اند و افراد در بیشتر اوقات ترجیح می‌دهند با تلفن‌همراه خودشان، به جستجو بپردازند که سریعتر به نتیجه نیز می‌رسند. از این رو اکثر وبسایت‌ها دغدغه ریسپانسیو بودن صفحات و سرعت بارگذاری بالا در سایت را دارند.

شتاب‌دهنده صفحات وب در موبایل (Accelerated Mobile Pages) به اختصار با مخفف AMP بنمایش درمی‌آید. برای شما پیش می‌آید که به جستجو در گوگل می‌پردازید و برخی نتایج بعد از کلیک کردن بصورت آنی نمایش داده می‌شوند بطوریکه که شما خیال می‌کنید که از قبل در دستگاه شما بارگذاری شده است. در این مواقع فقط محتوا و تصاویر بارگذاری می‌شود که سرعت بالایی دارد.

AMP را می‌توان یکی از پروژه‌های موفق گوگل عنوان کرد که با ساده‌سازی کد‌ها از طریق HTML فقط محتوای اصلی را بنمایش می‌گذارد که در نتیجه آن سرعت بارگذاری بالایی برای مطالب را شاهد خواهید بود. در این مواقع محتوایی که مربوط به جزئیات می‌باشد، حذف می‌شود و فقط محتوای متنی اصلی بنمایش در می‌آید.

زمانی که وارد صفحه‌ای بشوید که دارای تکنولوژی شتاب‌دهنده صفحات وب در موبایل می‌باشد، در قسمت URL سایت آدرس را می‌بینید که ابتدای آن گوگل می‌باشد، این نوع نمایش نشان‌دهنده بازشدن صفحه از کش گوگل می‌باشد.

شتاب‌دهنده صفحات وب در موبایل برای سئو

فعال کردن شتاب‌دهنده صفحات وب در موبایل طرفداران زیادی دارد و گوگل نیز از همین رو به سایت‌هایی که این ویژگی را دارند اهمیت بالایی قائل است. وجود AMP باعث بارگذاری سریع محتوا در گوشی‌های هوشمند می‌باشد.

فناوری‌هایی که توسط گوگل ارائه می‌شود کاملا در راستای راحتی مخاطبین و بازدیدکنندگان می‌باشد، الگوریتم‌های گوگل در یک سو حرکت می‌کنند و آن توجه به اهمیتی است که وبسایت‌ها برای مخاطبین قائل هستند.

برای ساخت شتاب‌دهنده صفحات وب در موبایل می‌توانید از افزونه‌هایی که در این رابطه بوجود آمده‌‌اند، استفاده نمایید. یکی از بهترین این افزونه‌ها با نام AMP در مخزن وردپرس قابل دسترسی می‌باشد. اگر بتوانید وبسایتی با فناوری AMP داشته باشید، این موضوع بصورت مستقیم در سئو سایت شما تاثیر مثبت خواهد داشت.

مدیران سایت بعد از راه‌اندازی وبسایت به پیاده‌سازی تکنیک‌های سئو در روی صفحات خودشان می‌پردازند، در اینجاست که رفته رفته با مفاهیم سئو آشنایی پیدا می‌کنند تا سایتی کاملا استاندارد و سئو شده را ارائه بدهند.

نصب افزونه شتاب‌دهنده صفحات وب در موبایل

برای نصب این افزونه بر روی سیستم خود می‌توانید، افزونه را بصورت مستقیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و آن را در قسمت افزودن افزونه پیشخوان وردپرس بارگذاری و نصب نمایید.

افزونه شتاب‌دهنده صفحات وب در موبایل

برای دانلود کلیک کنید
افزونه شتاب‌دهنده صفحات وب در موبایل شما را قادر می‌سازد تا سایت خود را با کمترین حجم و بیشترین سرعت بنمایش بگذارید. از آن رو که اکثر...

AMP Project Contributors بروزرسانی: 3 ماه قبل نصب: 500,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید از خود سایت وردپرسی در قسمت جستجو افزودن افزونه عبارت (AMP) را وارد کنید و بعد از مشاهده نتایج، افزونه‌ای که بنمایش درآمده است را نصب نمایید.

مخزن وردپرس

همانطور که قابل مشاهده‌است، این افزونه با بیش از پانصدهزار نصب فعال جزوه افزونه‌های محبوب در مخزن وردپرس بحساب می‌آید. بعد از فعال‌سازی افزونه قسمتی با عنوان AMP در پیشخوان وردپرس بوجود می‌آید، که می‌توانید تنظیمات مربوط به افزونه را از آن قسمت انجام بدهید.

معرفی افزونه شتاب‌دهنده صفحات وب در موبایل

این افزونه تنظیمات پیچیده‌ای ندارد و می‌توانید با اعمال شخصی‌سازی‌هایی که بصورت نصب انجام می‌شود، آنچه را که می‌خواهید را تغییر دهید.

شتاب‌دهنده صفحات
شتاب‌دهنده صفحات

تنظیمات را می‌توانید کاملا بصورت قدم به قدم انجام دهید، اگر نیاز به ایجاد تغییرات در تنظیمات اولیه داشته باشید، این امر کاملا میسر خواهد بود.

در همان صفحه اصلی می‌توانید تمپلیت‌هایی که می‌خواهید برای حالت AMP فعال باشد را انتخاب کنید.

اصلترین بخش این افزونه قسمت تنظیمات می‌باشد و شامل پارامتر‌های زیر می‌باشد:

با روشن کردن گزینه انتقال نسخه موبایل به AMP افزونه را کاملا برای حالت شتاب‌دهنده صفحات آماده می‌کنید. در پایین‌تر قسمتی با عنوان قالب‌های پشتیبانی شده وجود دارد و انتخاب می‌کنید چه محتوایی در حالت شتاب‌دهنده قابل مشاهده باشد.

می‌توانید نسبت به محتوایی که دارید، شخصی‌سازی لازم را در وبسایت خودتان اعمال کنید. مطمئن باشید که وجود AMP می‌تواند سرعت بارگذاری محتوای اصلی شما را بالا ببرد و در این صورت است که مخاطبین از سایت شما رضایت پیدا می‌کنند.

جمع‌بندی

شتاب‌دهنده صفحات وب در موبایل سرعت بارگذاری فوق‌العاده‌ای برای نمایش محتوای سایت شما به ارمغان می‌آورد و استفاده از این فناوری می‌تواند سئو سایت شما را نیز بهبود ببخشد. AMP توسط شرکت گوگل ارائه شده‌است و مزیت بالایی برای استفاده‌کنندگان دارد.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه آموزش‌هایی که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند، استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی، از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرید. شما می‌توانید با مشاهده دوره فروشگاه ساز این تیم، کسب‌وکار آنلاین خود را شروع کنید و وارد دنیای تجارت الکترونیک شوید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط تیم وی‌پی‌وار ارائه شده‌است، شما را در بوجود آوردن محتوای باکیفیت یاری می‌کند. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب در سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس بحساب می‌آید.

بنظر شما چرا کاربران بیشتر از دستگاه‌های هوشمند برای جستجو در اینترنت استفاده می‌کنند؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.