دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

بهترین افزونه بارگذاری تنبل در وردپرس

بارگذاری تنبل

سرعت هر سایت یکی از اصلی‌ترین عواملی‌ است که کاربر را به سایت جذب می‌کند، اگر در اینترنت به جستجوی هر موضوعی بپردازید، در مدت زمان کوتاهی به انبوهی از نتایجی که موتور جستجو در اختیارتان قرار می‌دهد، مواجه می‌شوید.

در نتایج بیشماری که ارائه می‌شود، الویت جستجو کننده با سایتی است که سرعت بارگذاری بالایی دارد. اگر سرعت بارگذاری سایت شما بالا باشد، سئو سایت شما نیز قدرتمند خواهد شد و می‌توانید سایت خود را جزوه سایت‌هایی که در نتایج اولیه موتور جستجو بنمایش درمی‌آید، ببینید.

یکی از روش‌هایی که با اعمال آن می‌توانید سرعت بارگذاری سایت خودتان را بالا ببرید، استفاده از بارگذاری تنبل در تصاویر سایت می‌باشد. اگر شما از این روش استفاده نکنید با ورود کاربر به سایت کل محتوای صفحه لود می‌شود که می‌تواند از سرعت بارگذاری سایت بکاهد.

اگر دستی بر کدنویسی داشته باشید، می‌توانید با وارد کردن دستور Lazy برای قسمت Loading صفحات، این اعمال را در صفحات سایت انجام دهید، این کار علاوه بر اینکه احتمال بروز خطای بالایی دارد، ممکن است بدرستی انجام نشود، پس بهتر است که با استفاده از افزونه این کار را انجام بدهید تا ریسکی نداشته باشد.

افزونه بارگذاری تنبل در سایت‌های وردپرس

اکثر افزونه‌هایی که برای افزایش سرعت سایت یا بهینه‌سازی سایت ایجاد شده‌اند، قسمتی با عنوان لیزی لود یا بارگذاری تنبل دارند. اما اگر بخواهید بصورت جداگانه بارگذاری تنبل را در صفحات سایت اعمال کنید، می‌توانید از افزونه‌هایی که با این عنوان در مخزن وردپرس وجود دارند، استفاده کنید.

یکی از افزونه‌های بارگذاری تنبل که بیشتر مورد توجه مدیران سایت‌های وردپرس قرار گرفته‌است، افزونه a3 Lazy Load می‌باشد. شما با استفاده از این افزونه می‌توانید پهنای باند کمتر از کاربران بگیرید. که کاملا به نفع کاربر می‌باشد.

تنها نکته منفی که می‌توان برای ویژگی بارگذاری تنبل عنوان کرد، سئو سایت می‌باشد. اگر سایت شما بارگذاری تنبل برای تصاویر داشته باشد، نمی‌توان تصاویر باکیفیتی که در سایت قرار می‌دهید را به حساب داشتن سئو قدرتمند در سایت بگذارید.

نصب افزونه بارگذاری تنبل در سایت وردپرسی

برای نصب این افزونه می‌توانید فایل مربوط به افزونه را بصورت مسقیم از سایت وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) بارگیری کنید و از قسمت افزودن افزونه فایل مربوطه را روی سیستم وردپرس بارگذاری نمایید.

افزونه بارگذاری تنبل A3 Lazy Load

برای دانلود کلیک کنید
یکی از روش‌هایی با استفاده از آن می‌توان سرعت بارگذاری سایت برای مخاطب را بالا برد، استفاده از بارگذاری تصاویر بصورت لیزی لود می‌باشد....

a3rev Software بروزرسانی: 2 ماه قبل نصب: 100,000+ وبسایت تا وردپرس 6.0.2

در روش دوم می‌توانید با مراجعه به مخزن وردپرس در بخش جستجو نام a3 Lazy Load را وارد کنید و افزونه مربوطه را نصب کنید.

مخزن وردپرس

همانطور که در تصویر بالا قابل مشاهده است، این افزونه بابیش از دویست‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب در مخزن وردپرس بحساب می‌آید. بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه بخش با همین عنوان در قسمت تنظیمات پیشخوان وردپرس قابل مشاهده ‌است و می‌توانید تنظیمات مربوط به افزونه را از همان قسمت تغییر دهید.

معرفی قسمت‌های مختلف در افزونه بارگذاری تنبل

تنظیمات مربوط به افزونه در چندین بخش دسته‌بندی شده‌است که هر قسمت اعمال جداگانه‌ای در سایت انجام می‌دهد. بخش اول با نام Plugin Framework Global Settings دارای دو بخش می‌باشد که به شرح زیر است:

Open Box Display: برای باز ماندن تنظیمات منوی تغییرات.

Clean up on Deletion: اگر می‌خواهید در صورت پاک‌سازی افزونه اطلاعات آن باقی نماند.

Lazy Load Activation: برای فعال‌سازی یا غیر فعال کردن بارگذاری تنبل.

در قسمت Lazy Load Images می‌توانید تعیین کنید که بارگذاری تنبل روی چه نوع از عکس‌هایی که در سایت وجود دارد اعمال شود.

بخش پایین‌تر نیز مربوط به بارگذاری تنبل برای ویدیو‌ها می‌باشد.

در ادامه بخشی با عنوان Exclude by URI’s and Page Types وجود دارد که می‌توانید برخی از صفحاتی که نمی‌خواهید بارگذاری تنبل اعمال شود را انتخاب نمایید.

بخش بعدی با عنوان Script Load Optimization برای بهینه‌سازی‌های مربوط به اسکریپت می‌باشد.

در ادامه بخش WordPress Mobile Template Plugins برای فعال‌سازی بارگذاری تنبل از دستگاه‌های هوشمند و موبایل می‌باشد.

بخش Effect & Style مربوط به افکتی می‌باشد که تصاویر در زمان بارگذاری تنبل بنمایش درمی‌آورند.

در بخش آخر می‌توانید با وارد کردن عدد مناسب، برای مثال عدد 500 ترتیبی اتخاذ کنید که کاربر متوجه وجود بارگذاری در سایت نشود.

جمع‌بندی

بارگذاری تنبل یکی از ویژگی‌هایی می‌باشد که با وجود آن در سایت می‌توانید سرعت بارگذاری سایت را بالا ببرید. نحوه عملکرد به این صورت می‌باشد که اگر ماوس را اسکرول نکنید تصویر مربوطه بارگذاری نخواهد شد. وجود این افزونه در سایت می‌تواند باعث کاهش ترافیکی شود، که کاربر در زمان مشاهده سایت از دست می‌دهد.

برای آموزش طراحی سایت با وردپرس می‌توانید از مجموعه‌ای که تیم وی‌پی‌وار (وردپرس فارسی) ارائه می‌کند استفاده کنید. اگر در زمان طراحی سایت با وردپرس با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی از مشاوران این تیم راهنمایی بگیرید.

افزونه شمسی‌ساز وردپرس که توسط این تیم کدنویسی شده‌است به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید محتوای با کیفیت در سایت خودتان تولید کنید. این افزونه با بیش از ده‌هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های محبوب در سایت‌های فارسی‌زبان وردپرس می‌باشد.

خود شما به عنوان بازدیدکننده از سایت تا چه اندازه به تصاویری که در سایت وجود دارند اهمیت می‌دهید؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.