دانلود وردپرس تاریخ شمسی و فارسی‌ساز
رفتن به نوشته

کلاسیک ادیتور با بازگشتی قدرتمند

ویرایشگر کلاسیک

کلاسیک ادیتور همان ویرایش‌کننده قدرتمندی می‌باشد که در ورژن‌های قدیمی وردپرس به‌صورت پیش‌فرض وجود داشت و کابران وردپرس به‌وسیله آن تمامی تغییرات لازم را اعمال می‌کردند. زمانی که داشبورد وردپرس، ویرایش‌گر گوتنبرگ را جایگزین کلاسیک ادیتور کرد، با خیل زیادی از اعتراضات روبرو شد. این اعتراضات دلیل بر نقصان ویرایشگر نبود بلکه علت آن تفاوت‌های عمده‌ای بود که باعث شده بود کاربران سردرگم شوند چرا که این تغییرات ناگهانی ویراشگر به مذاق کاربران خوش نیامد بود و ترجیح به استفاده از ویرایشگر کلاسیک می‌دادند. این نکته که کاربران نتوانستند با ادیتور گوتنبرگ خود را تطبیق دهند، چیزی از ارزش‌های این ویرایشگر کم نمیکند. شاید بتوان گفت که ویرایشگر گوتنبرگ زودتر از زمانی که باید ظهور می‌کرد پا به عرصه داشبورد وردپرس، به عنوان یک ویرایشگر گذاشته بود. چنان چه شما در ابتدا از گوتنبرگ استفاده کرده باشید وسپس از ویرایشگر کلاسیک استفاده کنید این ویرایشگر تنظیمات شما را پنهان می‌کند و هیچگاه از بین نمی‌برد. در کل این نکته را به‌خاطر بسپارید که به عنوان یک وردپرس‌کار یا توسعه‌دهنده سایت باید بتوانید کار با تمامی قالب و افزونه‌ها را به نحو احسن انجام دهید. حال زمانی که شما وردپرس را نصب می‌کنید. افزونه گوتنبرگ به‌صورت پیش‌فرض روی داشبورد وردپرس قرار دارد، اما شما خواهید توانست اکثر افزونه‌ها حتی افزونه ویرایشگر کلاسیک را از مخزن وردپرس بارگیری کنید.

ویراشگر کلاسیک وردپرس و کار با آن (Classic Editor)

ویرایشگر کلاسیک محیطی است که به وسیله ‌آن خواهیم توانست کلیه متونی را که در سایت قرار می‌دهیم، به شیوه‌ی موردنظر ویرایش و تدوین کنیم، تا در سایت مورد انتشار قرار گیرد. این افزونه از دو بخش دیداری و متنی تشکیل شده که در قسمت دیداری خواهید توانست:

  • توضیحات پاراگراف
  • درشت نویس کردن متن (Bold)
  • مورب کردن شکل نوشته‌ها(ltalic)
  • رنگ‌بندی و …

را بصورت گزینه‌ای و دکمه‌ای مشاهده کرد و با کمک آن‌ها تغییرات را انجام داد. در ویرایشگر کلاسیک چنان‌چه برنامه نویسی بلد باشید، یا قادر به برنامه‌نویسی نباشید خواهید توانست تغییرات دلخواه را ایجاد کنید. این کار را با تنظیماتی که در اختیارمان می‌گذارد می‌توانیم انجام دهیم یا برای کسانی که توانایی کدنویسی دارند می‌توانند به‌صورت متنی دستوراتی را که می‌خواهند در این ویرایشگر اعمال کنند.

ویرایشگر کلاسیک چه امکاناتی را در اختیار ما می‌گذارد؟

بدون توجه به هر نکته‌ای که در استفاده از افزونه‌ها آن را مورد توجه قرار می‌دهید، همیشه تعداد نصب بالا در قالب یا افزونه نشان از اطمینان خاطری است که عموما توجه کاربران را جلب می‌کند. افزونه ویرایشگر کلاسیک نیز جزء آن‌دست از افزونه‌هایی که با آمار خیره‌کنندی نصب توجه هر توسعه‌دهنده‌ی سایت را به خود جلب می‌کند. این ویرایشگر با تمامی ورژن‌های 4.9 به بعد سازگار است و به خوبی همگام‌سازی شده‌است. ازجمله امکاناتی که این افزونه در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: کاهش یا افزایش محدودیت کاربران توسط مدیر در این ویرایشگر، مجاز یا غیر مجاز قرار دادن کاربران برای تغییر ویرایشگر (زمانی که این اجازه توسط مدیر سایت صادر شود او می‌تواند ویرایشگر مورد انتخاب خود را در محیط ویرایش انتخاب کند)، ذخیره‌ی خودکاری که در این ویرایشگر وجود دارد برای حفظ اطلاعات به‌صورت آنی بسیار اهمیت دارد، زمانی که ویرایش می‌کنید تغییرات در همان لحظه انجام و ذخیره می‌شوند.

نصب افزونه ویرایشگر کلاسیک

برای نصب این افزونه در وردپرس از قسمت افزودن افزونه، به مخزن وردپرس می‌رویم تا بعد از جست‌ وجویی کوتاه نصب این افزونه را انجام دهیم. در بار جست‌و جو با نوشتن ویرایشگر کلاسیک این افزونه به نمایش درمی‌آید.

برای دانلود مستقیم این افزونه می‌توانید از سایت وی‌پی‌وار نیز اقدام نمایید.

افزونه ویرایشگر کلاسیک فارسی

برای دانلود کلیک کنید
ویرایشگر کلاسیک مناسب شماست البته اگر از آن دسته افرادی باشید که از ویرایشگر بلوک (یا همان گوتنبرگ) متنفر اند. گوتنبرگ از وردپرس نسخه 5 به...

WordPress Contributors بروزرسانی: 1 سال قبل نصب: 5,000,000+ وبسایت تا وردپرس 5.8.5
کلاسیک ادیتور
کلاسیک ادیتور

پس از پیدا کردن افزونه در نتایج جست‌وجو می‌توانیم قبل از نصب جزئیات افزونه را مورد برسی قرار دهیم.

بعد از اینکه افزونه مورد نظر را نصب کردیم، گزینه‌ی فعال‌سازی ظاهر می‌شود که به‌وسیله‌ی آن قادر خواهیم بود افزونه را فعال نماییم.

بعد از فعال کردن افزونه در قسمت نوشتن تنظیمات وردپرس دو مورد از تنظیمات جدید به شکل زیر ظاهر می‌شوند.

همان‌طور که در اینجا می‌بینید، ویرایشگر پیش‌فرض برای همه کاربران (Classic editor) می‌باشد. از همینجا نیز می‌توان اجازه تغییر ویرایشگر به کاربران را فعال یا غیرفعال نمود.

وقتی که خود افزونه فعال شد می‌توانیم نحوه‌ای که تغییرات ایجاد شده به‌نمایش در آمده را ملاحظه بکنیم. برای مشاهده می‌توانیم به نوشتن نوشته و یا ایجاد برگه مراجعه کنیم.

نوشته سلام دنیا که در زمان نصب وردپرس به‌صورت پیش‌فرض به‌وجود می‌آید، در این ویرایشگر به این شکل در می‌آید. که این حالت دیداری برای افرادی است که هیچ آشنایی با دانش کد نویسی ندارند. چنان‌چه شما توانایی کد نویسی دارید می‌توانید در قسمت متن با وارد کردن کدهای شخصیتان به‌صورت مستقیم تغییرات دلخواهتان را اعمال کنید.

برای نمونه در شکل های زیر می‌توانید تفاوت حالت دیداری و متن را در قسمت برگه‌های وردپرس ملاحظه بکنید.

این تصویر مربوط به نمایش برگه در حالت دیداری می‌باشد، که طراحی آن با افزونه‌های وردپرس کار سختی نیست و شما می‌توانیم برگه‌های مثل این، یا با اطمینان می‌توان گفت برگه‌هایی با کیفیت بالاتر ایجاد کنید. برای راهنمایی در این زمینه که با چه افزونه و قالب‌هایی می‌توانید بهترین ایده‌ها و طرح‌هایتان را پیاده‌سازی کنید تا سایتی با کیفیت بالا داشته باشید، می‌توانید از تیم پشتیبانی وی‌پی‌وار راهنمایی بگیرید.

حال در شکل پایین حالت متنی این برگه ایجاد شده را می‌بینید که در صورت داشتن دانش کدنویسی می‌توانید از همینجا تغییرات دلخواه را اعمال کنید.

امروزه با گسترش افزونه و قالب‌ها در محیط وردپرس بدون نیاز به کدنویسی می‌توانیم سایتهای فروشگاهی با درآمدهای چندصد میلیونی طراحی کنید، همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید این فقط قسمتی از کدهایی است که برای ایجاد برگه نیاز به نگارش دارد.

جمع‌بندی ویراشگرها

زمانی که افزونه گوتنبرگ به‌صورت پیش‌فرض در داشبورد وردپرس قرار گرفت، کاربران با مشکل مواجه شدند که در پی آن این امکان به وجود آمد تا بتوانند به‌صورت همزمان از هر دو ویرایشگر وردپرس بهره ببرند. حالا می‌توانیم هر زمان که خواستیم از هریک از این ویرایشگرها استفاده کنیم. تمامی مشکلات خود در زمینه کار با وردپرس می‌توانید با تیم پشتیبانی ما در میان بگذارید. تیم وی‌پی‌وار با تکه بر تجربیاتی که طی سالیان گذشته بدست آورده می‌تواند شما را در زمینه بالا بردن کیفیت کارتان راهنمایی کند. این تیم در راستای انجام پشتیبانی‌ها برای رفاه حال طراحان سایت تصمیماتی مبنی بر این گرفت که مجموعه‌ای از قالب و افزونه‌های برتر را در روی هاست خود برای علاقه‌مندان طراحی وب‌سایت ارائه دهد، که ثمره دانش و اطلاعات این تیم در این راستاست.

با اینکه می‌توانیم در هر دو افزونه گوتنبرگ و ویرایشگر کلاسیک ویرایش‌های لازم را انجام دهیم، کدامیک از این افزونه‌ها مورد علاقه شماست؟

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

توجه: لطفا در بخش دیدگاه‎ ها درخواست پشتیبانی ارسال نفرمایید. برای دریافت پشتیبانی وردپرس و افزونه و قالب های آن می ‎توانید به انجمن پشتیبانی مراجعه کنید.

ایمیل شما در دیدگاه نمایش داده نخواهد شد.